Saturday, 18 July 2015
02 December 2023
آیت‌اله هاشمی رفسنجانی:

«زندان‌ رفتن مردم را بیدار می‌کند»

2010 May 12

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام طی سخنانی ضمن تجلیل از صبر و پایداری جوانان دربند، تصریح کرد: «زندانی شدن افراد دل‌سوز و منتقد‌ منجر به بیداری مردم می‌شود و سکوت جامعه و مردم در خصوص مسایل سیاسی غیر‌قابل قبول است.»

به گزارش جرس، آیت‌اله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از جوانان فعال در تشکل‌های سیاسی اصلاح‌طلب هم‌راه با روزنامه‌نگاران تحول‌خواه از فعالان سیاسی خواست به دست‌گیری‌ها و زندان رفتن از بعد منفی نگاه نکنند چرا که به گفته وی زندانی شدن افرادی که نیت مصلحانه دارند درمجموع سازنده بوده و ثمراتی هم به دنبال دارد.

آیت‌اله هاشمی رفسنجانی خطاب به  جوانان گفت: ‌«جای دل‌سردی نیست، وقتی کسی وارد فعالیت سیاسی می‌شود نباید فکر کند معادلات آن‌قدر ساده است که با چند راه‌پیمایی همه چیز حل می‌شود.»

وی افزود: «کار برای مردم، زحمت و مرارت دارد و سختی‌های مسیر را باید تحمل کرد. مطمئن باشید کسانی که در زندان یک سیلی می‌زنند به اندازه ۱۰ سیلی باید جواب‌گو باشند.»

رییس مجلس خبرگان در ادامه  خواستار این شد که جوانان اصلاح‌طلب در جهت آگاه کردن اقشار مختلف جامعه تلاش کرده و آگاهی های خود را مبنای تعقل و تحلیل خود قرار دهند.

آیت‌اله هاشمی رفسنجانی در پایان  بی‌تفاوتی جامعه نسبت به مسایل سیاسی را عیب بسیار بزرگی دانست و گفت: «سکوت و بی‌تفاوتی مردم قابل قبول نیست.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,