Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
براي جبران بداخلاقي

« پاریسی ها به توریست‌ها لبخند می زنند »

2009 July 20

20090721_news.world.parisخبرگزاری میراث فرهنگی_ به‌رغم شهرت پاریس به عنوان توریستی‌ترین شهر دنیا، مقامات دفتر توریسم این شهر برای جبران بداخلاقی پاریسی‌ها و جذب توریست بیشتر، کمپین لبخند به راه می‌اندازند.

به گزارش رویترز؛ در رویارویی با بحران اقتصاد جهانی و با کاهش محسوس تعداد توریست‌ها در پایتخت فرانسه و همچنین شهرت منفی پاریس به عنوان شهری که از میهمانان استقبال نمی‌کند، مقامات توریسم پاریس از ساکنان این شهر یک درخواست ساده کرده‌اند: لطفا لبخند بزنید.

طبق آمار رسمی تعداد توریست‌های بازدیدکننده از پاریس که پربازدیدکننده‌ترین شهر جهان شناخته شده است، از ژانویه 2009 تاکنون در مقایسه با دوره مشابه در سال 2008 به میزان 17 درصد تنزل داشته است.

از این رو مقامات پاریس در رویارویی با تنزل شدید درآمد توریسم این شهر درصدد برگزاری کمپین ویژه‌ای از افراد داوطلبی برآمده‌اند که با شعار یا موضوع «سفیران لبخند» به توریست‌هایی که برای تعطیلات تابستانی به نقاط مشهور این شهر می‌آیند، خوشامد بگویند.

در استقبال از این درخواست عمومی گزارش‌ها حاکی از آن است که هم اکنون صدها نفر از اسکیت بازان این شهر در نزدیکی قصر وندام در مرکز پاریس به روشی ابتکاری تصویرهایی از صورت‌های خندان ترسیم کرده‌اند.

«پل رول» مدیر دفتر توریسم پاریس در همین زمینه می‌گوید:« ما ناگزیریم که تصویرهایی از چهره‌های خندان ارائه کنیم زیرا هیچ چیزی به اندازه یک لبخندساده حرف برای گفتن ندارد.»

«دانیل پاسکواله» از بنیان‌گذاران اتحادیه توریسم نیز می‌گوید:« تمام فرانسویان در هر مرحله‌ای از زندگی که باشند باید سهم خود را در این زمینه بپردازند.»

وی افزود:« اگر ما خواهان صنعت توریسمی هستیم که با تولید بیش از دو میلیون شغل در کشور مهمترین بخش اقتصاد کشور محسوب می‌شود پس تمام افراد اعم از نمایندگان منتخب، متخصصان و همه شهروندان فرانسه از این صنعت حمایت کنند.»

وی تاکید دارد که پاریس اکنون باید تلاشی به مراتب بیشتر از کوشش برای لبخند زدن شهروندانش برای جلب توریست‌های بیشتر بکند.

این مسائل از زمانی مطرح شده است که طی یک نظرسنجی که توسط سایت توریستی تریب ادوایزر انجام شد، بیشتر پرسش‌شوندگان پاریس را شهری گران‌قیمت و با سکنه‌ای ناخوشایند توصیف کرده بودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|