Saturday, 18 July 2015
10 December 2023

«در مملکت‌اسلامی چادر‌عروس رییس‌خبرگان را کشیدند»

2010 May 16

«فرشته هاشمی» همسر «مهدی‌ هاشمی» در جوابیه خطاب به سایت جهان‌نیوز نسبت به دروغ‌پردازی‌های سایت‌های حامی دولت نسبت به خود و خانواده‌اش پاسخ گفت.

عروس رییس مجلس خبرگان رهبری در این جوابیه شرح مختصری از جریان دست‌گیری‌اش در حوادث پس از انتخابات داده است و گفتن جزییات آن فایده‌ای نخواهد داشت.

متن کامل پاسخ فرشته هاشمی به شرح زیر است:

«تمام پلیدی‌ها و زشتی‌ها در خانه‌ای نهاده شده که کلید آن دروغ‌گویی است.‌» (امام حسن عسگری‌(ع)

مدیر مسوول سایت جهان‌نیوز

باز قلم دروغ به کار افتاد و قلم به دستی دیگر، اتهامی ناروا به خانواده هاشمی رفسنجانی روا داشت. کم نبود هر چه درباره همسرم، مهدی هاشمی نوشتید و نوشتند،که اینک خبر از خروج من و دو فرزندم نیز از ایران می‌دهید، داستان را هم خود ساخته و پرداخته‌اید. نوشته‌اید: «همسر و دو فرزندش مهدی هاشمی با هدف دور شدن از فضای سیاسی جامعه از کشور خارج شدند.»

محل اقامت ما شد «لندن» و « اطرافیان ما» هم به شما خبر دادند که: «‌خانم فرشته هاشمی، همسر مهدی هاشمی به هم‌راه دو فرزندش به لندن رفته و قبل از پیوستن به همسر، به برخی اطرافیان خود اعلام کرده است که قصد بازگشت به ایران را ندارد.»

اینک به موجب قانون مطبوعات ـ که می‌دانم شما و یاران‌تان الزامی به رعایت نداریدـ از شما می‌خواهم متن زیر را درج کنید و به خاطر داشته باشید که جهان اگر قرار بود همواره بر یک مدار بگردد، نه امروز، شما آن‌جا بودید و نه فردا، کسی دیگر به جای شما.

از پاسخ‌گویی به تهمت‌هایی که به همسرم زده‌اید، می گذرم و جواب را به خود او وا می‌گذارم که می‌دانید و بالاتری‌هایتان نیز می‌دانند که پاسخ‌های بسیار برایتان دارد و روزی آن‌ها را، نه تنها با شما، که با همگان، مطرح خواهد کرد. اما در باره خروج من، خبری نوشته‌اید که از سطر، سطر آن دروغ می‌بارد و همه هم بی‌توجه به آن‌که «برخورداری کمی است در دنیا دروغ‌گویان را و برای ایشان عذابی دردناک است در آخرت.» (سوره نحل آیه 116‌)

نوشته‌اید من در لندن هستم، این دروغ اول. نوشته‌اید قصد بازگشت به ایران را ندارم، این دروغ دوم. نوشته‌اید «‌عروس آقای هاشمی رفسنجانی در جریان ناآرامی‌های روز 12 مرداد سال 88، در اطراف میدان ونک دست‌گیر شده بود.» این نیز تحریفی دیگر.

در جواب این همه دروغ، آن هم در شرایطی که شما و دوستان نزدیک‌تان در نظام امنیتی ـ اطلاعاتی کشور، قاعدتن باید اطلاعات دقیق‌تری داشته باشند، اول به حرف امام صادق‌(ع) استناد می‌کنم که فرمودند‌: «کسی که با آگاهی قسم دروغ بخورد با خدا به مبارزه و جنگ برخاسته است.» و دوم برایتان روشن می‌دارم که بدانید و بدانند بالاتری‌هایتان که:

1. من در لندن نیستم.

2. من هرگز به کسی نگفته‌ام «قصد بازگشت به ایران را ندارم». و اصولن چرا گفته باشم؟ ایران، خانه ماست، و ما خانه‌مان را به دروغ‌گویان واگذار نمی‌کنیم.

3. خبر از دست‌گیری من در جریان به گفته شما «ناآرامی‌های» اخیر داده‌اید. من، از باب احترام به انقلاب و آرمان‌های آن، داستان دست‌گیری خود را آن‌گونه که روی داد، اعلام عمومی نکرده‌ام، اما اینک که قلم در دست دروغ‌گویان است، و «اصول‌گرایی» نامی شده است برای پای‌گذاری برهمه اصول دینی و اخلاقی، از فرصتی که شما فراهم کرده‌اید، استفاده می‌کنم تا ماجرای دست‌گیری خود را «اعلام عمومی» کرده باشم و همان‌گونه که روی داد، نه آن طور که شما نوشته‌اید.

در روز مورد نظر، برای خرید به خیابان رفته بودم که ناگهان، چند نفری برسرم ریختند و به تحکم گفتند: «به آن طرف خیابان نرو، به آنان مودبانه گفتم: ماشین من در آن سوی خیابان است. اما هنوز کلام منعقد نشده، آقایان با مشت و لگد برسر من ریختند، چادر از سرعروس رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام کشیدند، بر موهای عروس رییس مجلس خبرگان نظام، چنگ زدند، او را بر زمین کشیدند و عاقبت نیزبردند. داستانی که بازگویی‌اش، انداختن تف سربالا بود. در کشوری اسلامی که در آن حجاب، نشانه عفت است و تقوی، با زنان چنین می‌کنند و برآنان چنین روا می‌دارند.

آقای…

من از کودکی آموخته‌ام که اصول‌گرایی و ره‌پویی راه دین واسلام، قواعدی دارد و آدابی. حفظ حجاب، از جمله این اصول بوده است. شما را اما چه شده است که نام اصول‌گرا و ره‌پوی انقلاب با خود به این سو و آن سو می‌برید، اما به خاطر منافع زودگذر مادی، در برابرکشیدن چادر از سرزنی، سکوت می‌کنید و به دروغ آن را وارونه جلوه می‌دهید؟ چه شده است که در خانه بنا شده بر دروغ، سخن از اصول‌گرایی می‌گویید؟ فراموش کرده‌اید که به گفته مولایمان علی (ع) «دروغ‌‌گویی مایه ننگ و عار در دنیا و موجب عذاب آتش در آخرت» است؟ نشنیده‌اید سخن امام اول شیعیان را که «دروغ‌گو و مرده هر دو یک‌سانند، زیرا برتری زنده بر مرده این است که به او اعتماد می‌شود، پس وقتی در اثر دروغ‌گویی به سخن او اعتماد نشود، زنده‌بودن او بی‌فایده گشته، همانند مرده می‌شود.»

آقایان، منتظر «اخبار تکمیلی» باشید. آن روز دور نیست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۱ Comment


  1. rha
    1

    شماها فقط وقتی چیزی سر خودتون میاد میفهمین؟ ۳۰ ساله که تو این کشور به دختر زندانی تجاوز میکنن، زن شوهردار و دختر بی شوهر را بهش تجاوز میکنن، به ترانه موسوی تجاوز کردن و ان صحنه سازیهای مسخره را راه انداختند و…..و شماها خواب بودید. یک چادر از سر کس و کارتان کشیدند، انهم همان برادران آدمکش تون و فریاد و اسلامای شما گوش فلک را کر کرده. خجالت بکشید.