Saturday, 18 July 2015
03 October 2023

«پیام عیسا سحرخیز از زندان برای جعفر پناهی»

2010 May 22

رادیو کوچه

عیسا سحرخیز روزنامه‌نگار و فعال سیاسی در بند روز گذشته (جمعه) طی نامه‌ای خطاب به جعفر پناهی فیلم‌ساز زندانی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت وی خواستار شکستن اعتصاب غذای آقای پناهی شده است.

جعفر پناهی فیلم‌ساز مطرح ایرانی که از اسفند ماه سال گذشته در زندان به سر می‌برد مدت 5 روز است که در اعتراض به  وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده و اعلام کرده که تا زمان تحقق خواسته‌هایش اعتصاب غذا می‌کند.

عیسا سحر خیز طی پیامی که آن را در یک تماس تلفنی در اختیار خانواده‌اش برای انتشار قرار داده است از جعفر پناهی خواسته تا برای «رساندن اخبار ناگوار زندان به گوش جهانیان» آمادگی داشته باشد.

در این پیام آمده است: «اعتصاب غذا را بشکن، تا بتوانی روزی آنچه در داخل زندان گذشت را به تصویر بکشی. اعتصاب غذا را بشکن تا شاهدی باشی گویا، از آن‌چه بر این ملت راندند. نسل آینده تو را لازم دارند تا بدانند بعد از انتخابات چه بر سر مردم آورند، در زندان‌ها چه گذشت و مردان آزاده برای چه در زندان‌های جهل و زور و ستم مقاومت کردند، تا نسل آینده قدر آزادی را بداند و خون هایی که برای آن ریخته شد را فراموش نکند. آزادی به راویان هنرمندی هم‌چون تو نیاز دارد، برای آزادی بمان و و اعتصابت را بشکن.»

مهدی سحر خیز در ادامه خیر از وضعیت روحی خوب عیسا سحرخیز خبر داد و گفت پدرش از جعفر پناهی خواسته است که اعتصاب غذای خود را بشکند تا همه بصورت دستجمعی اعتصاب کنند، تا بتوانند اخبار حوادث ناگواری را که در زندان‌ها انجام می‌ىشود را به گوش جهانیان برسانند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,