Saturday, 18 July 2015
10 December 2023

«رافت و عطوفت دولت احمدی‌نژاد»

2010 May 22

حامد راد / رادیو کوچه

این بسیار خوب است که اینترنت این امکان را فراهم کرده تا جهانیان شاهد رخدادهای داخل ایران باشند و خود قضاوت کنند.

سه جوان کوه‌نورد آمریکایی به اتهام جاسوسی در ایران بازداشت می‌شوند، مادران آن‌ها با ویزا به تهران می‌روند و بلافاصله در هتل استقلال با فرزندانشان دیدار می‌کنند و غذای مفصلی سرو می‌شود.

مادران آمریکایی ابتدا با حجاب اسلامی شدید وارد ایران شدند و بعد به تصورات و ذهنیت اشتباه خود پی بردند و روسری ومانتو را برگزیدند. آن‌ها حتا از گرفتن عکس بدون روسری هم واهمه‌ای ندارند و خبرگزاری‌های دولت جمهوری اسلامی هم تصاویرشان را با افتخار به جهان مخابره می‌کند، اما مادران ایرانی، در حسرت رویت فرزندان زندانی خود، روزها و شب‌ها را می‌شمارند و حتا برای تحویل پیکر شهدایشان سرگردان هستند.

«احمد برازنده» و «علی عبدالمالکی» دو زندانی ایرانی در عراق که توسط آمریکایی‌ها بازداشت شده بودند، آزاد شده‌اند و طی چند روز آینده، با رافت و عطوفت اسلامی، کوه‌نوردان آمریکایی نیز آزاد می‌شوند و وقتی پایشان به خاک ایالات متحده برسد، لب به سخن گشاده و از همین رافت و عطوفت مقامات ایرانی تعریف‌ها خواهند کرد.

هنوز برخورد رئوفانه آقای محمود احمدی‌‌نژاد با ملوانان دستگیر شده انگلیسی، آن هدایا و روسری پرتاب شده داخل سطل زابله در انگلیس فراموش‌مان نشده و این نمایش‌ها هم‌چنان ادامه دارد و خواهد داشت.

بعد از روی کار آمدن آقای احمدی‌نژاد، دیپلماسی باج‌گیری و گروگان‌گیری به مرحله اجرا در آمده و تا حدودی نیز موفق بوده است. او نیک می‌داند که کشورهای غربی در برابر مصالح ملی و منافع شهروندان‌شان کوتاه خواهند آمد که این سیاست در مورد ایران و ایرانیان کاربرد ندارد.

بسیار احتمال دارد که سران آمریکا نیز همین سیاست را در قبال شهروندان زندانی‌شان در ایران برگزینند و لزومی ندارد در انجام آن مصالح مردم ایران، جنبش اعتراضی آنان و یا هر مورد دیگری را در نظر بگیرند. آن‌چه برای ایالات متحده مهم‌تر است و منطقی است، مصالح آمریکا و شهروندان آمریکایی است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    پرتاب شده داخل سطل زباله؟؟؟؟ اشتباه نوشتم داداش. تصحیح شود لطفا