Saturday, 18 July 2015
31 July 2021

«درخواست برای روشن‌شدن وضعیت محبوبه کرمی»

2010 May 26

رادیو کوچه

گروهی از فعالان حقوق زنان با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به آیت‌اله لاریجانی، ریاست قوه قضاییه ضمن اعتراض به عدم پاسخ‌گویی نسبت به شرایط فعالان دربند خواستار آزادی همه‌ی فعالان سیاسی و به خصوص  محبوبه کرمی فعال حقوق زنان، شدند.

در ابتدای این نامه با اشاره به نحوه بازداشت محبوبه کرمی و عدم اطلاع از وضعیت وی آمده است: «از زمان بازداشت خانم کرمی در اسفند ماه گذشته‌ تا‌کنون وکلای وی نه به پرونده دست‌رسی داشته‌اند و نه اجازه ملاقات با موکلشان را داشته‌اند. هیچ مرجع قانونی نیز توضیحی در مورد اتهامات وارده به وی ارایه نداده است. این درحالیست که بر طبق آیین دادرسی کیفری متهم باید ظرف 24 ساعت اول پس از بازداشت تفهیم اتهام شود. هم‌چنین افراد بازداشت شده باید از حق تماس و ملاقات با خانواده برخوردار باشند. محبوبه کرمی روز سه‌شنبه پس از حدود 20 روز در تماس با خانواده‌اش اعلام کرده که علی‌رغم وضعیت مبهم پرونده اش، وی را به بند عمومی نسوان زندان اوین منتقل کرده‌اند.»

جمعی از فعالان حقوق زن در کمپین یک میلیون امضا در این نامه ضمن تاکید بر اظهارات ریاست قوه قضاییه مبنی بر «لزوم قانون‌مندی دستگاه قضایی» و «تسهیل فرآیند دادرسی» نسبت به احکام سنگین فعالان زن ابراز نگرانی کردند.

این فعالان مدنی در پایان ضمن تاکید بر استقلال قوه قضاییه خواستار  بازگشت روند قانونی به کلیه پرونده‌های فعالان کمپین یک میلیون امضا و دیگر فعالان اجتماعی و سیاسی و به‌طور خاص روشن شدن وضعیت محبوبه کرمی شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,