Saturday, 18 July 2015
27 March 2023

«ناپدید‌شدن علی‌رضا شکوفنده فیلم‌ساز ایرانی»

2010 May 30

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

گزارش‌های رسیده حاکی است از هفته گذشته «علی‌رضا شکوفنده» فیلم‌ساز ایرانی مقیم آلمان که با نام هنری «داریوش شکوف» شناخته می‌شود، ناپدید شده است.

به نوشته روزنامه آلمانی دیولت، آقای شکوف‌ ۵۵ ساله که روز دوشنبه هفته گذشته برای دیدن دوستانش به کلن رفته بود، آخرین بار در راه پاریس در ایستگاه قطار کلن دیده شده ‌است و پس از آن، نه اثری از وی هست و نه تلفن هم‌راهش را پاسخ می‌دهد.

‌داریوش شکوف در اواخر حکومت پهلوی برای تحصیل به آمریکا رفت و از ۲۵ سال پیش به این سو در آلمان به سر می‌برد.

وی ۱۴ فیلم در کارنامه هنری خود دارد که فیلم «هفت مستخدم» با بازی آنتونی کویین، هنرپیشه معروف سینما، یکی از آن‌ها است. «ایران- زندان» تازه‌ترین اثر داریوش شکوف است که هفته پیش در شهر برلین به نمایش در آمد.

این فیلم ۷۵ دقیقه‌ای که به وضعیت زندان‌های ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری سال پیش می‌پردازد، چگونگی برخورد بازجویان با زندانیان سیاسی و نمونه‌ای از شکنجه‌های طاقت‌فرسا را به تصویر می‌کشد.

به نوشته روزنامه آلمانی دیولت، داریوش شکوف یکی از مخالفان دولت جمهوری اسلامی به شمار می‌رود و در دفاع از آزادی و عدالت در چند هم‌بستگی دست به اعتصاب غذا زده است.

در حالی که پلیس آلمان تلاش خود را برای یافتن داریوش شکوف آغاز کرده، قرار است کمیته‌ای هم برای پی‌گیری یافتن وی در شهر برلین تشکیل شود.

گفته می‌شود احتمال این‌که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی وی را دستگیر کرده باشند، وجود دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,