Saturday, 18 July 2015
25 March 2023

«تعهدی بر تعطیلی دفتر آیت‌اله منتظری نمی‌دهم»

2010 May 30

در پی اعلام تعطیلی دفتر آیت‌اله‌ منتظری در قم و ممانعت از بسته شدن این دفتر، احمد منتطری فرزند  وی به دادسرای ویژه روحانیت احضار شد. گزارشی از احضار احمد منتظری به دادسرای ویژه روحانیت برای تعطیلی بیت آیت‌اله منتظری موجود است که در ادامه می‌بینید.

متن نامه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

این‌جانب احمد منتظری در تاریخ 8/3/89 به دعوت دادسرای ویژه روحانیت قم در ساعت 9 صبح در آن دادسرا حاضر شدم و چون در آن جلسه تهمت‌هایی به این‌جانب زده شد لازم دیدم موارد را شفاف بیان نمایم تا جواب تهمت‌های مشابه آن نیز باشد.

دادیار شعبه 4 جناب حجه‌الاسلام آقای انصاری و بازپرس آن دادسرا جناب آقای قاضوی در جلسه‌ای نسبتن دوستانه مسئله تعطیلی دفتر آیت‌اله‌العظمی منتظری را مطرح کردند که با مخالفت جدی این‌جانب روبه‌رو شدند. همان‌طور که در دو جلسه قبل در اداره اطلاعات قم مطرح شده بود و این‌جانب جواب داده بودم که طبق هیچ‌ قانونی ادامه کار دفتر منع نشده ‌است و من به هیچ‌وجه این ننگ را نمی‌پذیرم که دفتر مرحوم پدرم را تعطیل نمایم.

پس از اتمام مذاکرات نامه‌ای توسط دادیار شعبه 4، جناب حجه‌الاسلام انصاری، تهیه شد و پس از مشاوره با دیگر قسمت‌ها تایپ شد و به این‌جانب ابلاغ نمودند که با کمال تاسف و تعجب مضمون آن این بود که: «حجه‌الاسلام احمد‌منتظری تاکنون دو بار در تاریخ 5/12/88 و 6/2/89 در اداره اطلاعات قم حاضر شده است و علی‌رغم تعهد خود مبنی بر تعطیلی دفتر مرحوم آیت‌اله منتظری، هم‌چنین به کارهای خلاف شرع و قانون خود ادامه می‌دهد و به اخذ وجوهات شرعیه و پرداخت شهریه ادامه می‌دهد و در روز 8/3/89 مجددن به او ابلاغ شد که باید دفتر را تعطیل نماید.»

این‌جانب در جواب نوشتم : «بسمه‌تعالی این‌جانب تاکنون تعهدی مبنی بر تعطیلی دفتر نداده‌ام و هیچ‌گاه در این دفتر کارهای خلاف شرع و قانون انجام نداده‌ایم و نسبت دادن این‌گونه امور به این‌جانب اتهامی ناروا است و اکنون هم هیچ تعهدی مبنی بر تعطیلی دفتر نمی‌دهم.»

لازم به ذکر است که چون به فتوای مراجع معظم تقلید دامت برکاتهم بقا بر تقلید میت اعلم یا واجب است یا جایز، تعداد زیادی از مقلدین مرحوم آیت‌اله‌العظمی منتظری بر تقلید از ایشان باقی هستند و دفتر ایشان لازم است جواب‌گوی مراجعات آنان باشد. علاوه بر آن به‌زودی کتاب‌خانه بزرگ ایشان بنابر سفارش آن مرحوم، در اختیار مراجعین قرار خواهد گرفت و مراجعه به دفتر بیشتر جنبه فرهنگی خواهد داشت و جلوگیری از ادامه کار آن به هیچ‌وجه در جمهوری اسلامی پسندیده نیست.

در پایان چون در دادسرای ویژه روحانیت به اینج‌انب تهمت زدند که بدون اجازه وجوهات شرعیه را دریافت می‌نمایم، تصویر تعداد 5 عدد از اجازات مراجع معظم تقلید دامت برکاتهم را در اختیار مردم عزیز قرار می‌دهم تا از تهمت‌های مشابه جلوگیری شود:

1-   اجازه حضرت آیت‌اله العظمی شبیری زنجانی

2-   اجازه حضرت آیت‌اله العظمی موسوی اردبیلی

3-   اجازه حضرت آیت‌اله العظمی یوسف صانعی

4-   اجازه حضرت آیت‌اله العظمی سید صادق شیرازی

5-   اجازه حضرت آیت‌اله العظمی اسد‌اله بیات زنجانی

هم‌چنین اجازات شفاهی از طرف حضرت آیت‌اله‌العظمی صافی گلپایگانی و حضرت آیت‌اله‌العظمی سیستانی دامت‌برکاتهما نیز توسط حضرت آیت‌اله سید اصغر ناظم‌زاده به این‌جانب ابلاغ شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۱ Comment