Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
بیانیه جنبش سبز استان مازندران در آستانه سال‌گرد انتخابات 22 خرداد

«آزمون دیگری در راه است»

2010 June 03

اشکان ذهابیان

قریب به یک سال از انتخابات سرنوشت ساز 22 خرداد می‌گذرد. انتخاباتی که مردم با شور و امید به پای صندوق‌های رای رفته تا آینده حساس کشوری که در سراشیبی سقوط قرار داشت را رقم بزنند، ولی کودتاچیان ظالم نه تنها به اصول اولیه دموکراسی (‌یعنی رای مردم‌) احترام نگذاشتند، بلکه با تقلبی فاحش امید مردم را بازسازی این دیار (خسته از زخم‌های استببداد را‌) به یاس بدل کرده‌اند. این تنها پایان ماجرا نبود و رژیم مستبد و کودتاگر در مقابل خواسته‌های نجیبانه ملتی که فریاد برآورد «‌رای من کجاست؟» با گلوله و کشتار و سرکوب پاسخی وحشیانه ارایه کرد.

بی‌شک تاریخ جدید معاصر ایران از 22 خرداد 88 شکل گرفت و این بار شکل مبارزه ملتی که صدها سال زیر چکمه استبداد قرار داشته‌اند و قد خم نکرده‌اند  به صورت مدنی‌ترین شکل ممکن و به دور از خشونت تغییر یافته و جواب هرگونه ناسزا، تحقیر، شکنجه…. را با اعطای شاخه گلی پاسخ می‌گوید. حاکمان مستبدی که هیچ‌گونه تعهدی به نسبت به جان انسان‌ها نداشته‌اند و به صورت علنی مردم را به خاک وخون می‌کشند امروز دم از نقض حقوق بشر در غزه می‌زنند و دریغا که دل پست‌ترین‌ دیکتاتورهای جهان از این حرف این رژیم به درد آمده است.

امروز شاهد آن هستیم که بی‌ادعاترین و ناشناخته‌ترین کبوترهای سبز این دیار پاک در گمنام‌ترین و مخوف‌ترین زندان ایران یعنی زندان «متی کلای بابل»‌ در کنار مجرمین و تبه‌کاران خطرناک به جرم این‌که بر سر آرمان‌های جنبش سبز ایستادگی کردند و در مقابل زندان، شکنجه، اخراج و تعلیق و…  قد خم نکرده‌اند، اسیر شده‌اند. امروز زندان متی کلای بابل تبدیل به شعبه دوم دانشگاه‌های استان مازندران شده است و این زندان در یک سال اخیرتبدیل به خانه دوم  استاتید و دانشجویان غیور این دیار سبز شده است.

صدور حکم ناباورانه «سید‌ضیا نبوی» دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی نوشیروانی که این روزها در شمال ایران به نماد «خار چشم استبداد» بدل شده است و صدور صدها ترم احکام تعلیق و چندین سال احکام حبس برای دانشجویان دانشگاه‌های استان مازندران گواه کارنامه پویا و درخشان دانشجویان و مردمی بی‌ادعا و غریبی‌ است که در یک سال اخیر هرگونه فشار و رنج را متحمل شده‌اند ولی هرگز بر سر آرمان‌های جنبش سبز کوتاهی نکرده‌اند.

این بار با درس گرفتن از تجربیات یک سال اخیر جنبش سبز استان مازندران هم‌گام با سایر مردم و تجدید پیمان با آرمان‌های جنبش سبز و اعلام حمایت از زندانیان سیاسی به ویژه کبوترهای غریب زندان متی کلای بابل ‌و اعلام هم‌بستگی با خانواده‌های شهدای جنبش اعلام می‌دارد که:

«مردم سبز استان مازندران بار دیگر هم‌گام با دانشجویان در شرف آزمون سخت دیگری قرار گرفته‌اند و با حضور سبز خود بر مطالبات خود ایستادگی کنیم و محکم‌تر از پیش در راه‌پیمایی باشکوه روز 22 خرداد در جای جای استان همیشه سبز مازندران شرکت می‌کنیم و می‌دانیم که هرگونه فشار، آزار، شکنجه و…آغاز سربلندی مردم ما است… ‌باشد که ظلم و استبداد سر تعظیم در مقابل نجابت و پای‌مردی فرود بیاورد.

به امید ایران آباد و آزاد

جنبش سبز استان مازندران

خرداد 89

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,