Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
دریک اقدام بی‌سابقه

«مردعنکبوتی برفراز برج‌های دوقلوی مالزی»

2009 September 02

یک ماجراجوی فرانسوی پس از دو بار تلاش ناکام، سرانجام روز گذشته موفق به صعود به بالاترین نقطه برج دوقلوی پتروناس، مشهور به برج‌های دوقلو مالزی شد.

روزنامه استار در این زمینه نوشت: «آلن روبرت» که به «مرد عنکبوتی» شهرت دارد، بامداد روز گذشته با استفاده از  تاریکی هوا و مه آلودبودن صعود مخفیانه به طبقات بالای برج 88 طبقه موسوم به «پتروناس» را آغاز و پس از دو ساعت بر فراز آنتن بالای این برج، بالاترین نقطه برج، قرارگرفت.»

نکته جالب در این اقدام بی‌نظیر و بی‌سابقه این است که وی در طول این صعود دوساعته به‌طور ماهرانه‌ای از دید نیروهای امنیتی مخفی مانده‌بود.

20090902-news-spiderman

آلن روبرت، که 46 سال دارد، پس از رسیدن به بالاترین نقطه این برج از سوی پلیس این کشور به اتهام تجاوز به منطقه ممنوعه بازداشت شد.

آلین روبرت قبل از این نیز یک‌بار در سال 1997 و یکبار نیز در سال 2007 تلاش ناموفقی برای رسیدن به بالاترین نقطه برج های دوقلو مالزی انجام داده‌بود و هربار نیز قبل از رسیدن به طبقه 60 بازداشت شده‌بود.

مرد عنکبوتی فرانسوی که علاقه خاصی به صعود به برج‌های مرتفع دارد، قبل از این نیز برج «ایفل» در پاریس و «گیت طلایی» سانفرانسیسکو  را نیز فتح کرده‌بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|