Saturday, 18 July 2015
25 March 2023

«برگزاری مراسم سال‌روز درگذشت آیت‌اله خمینی»

2010 June 04

رادیو کوچه

مراسم بیست و یکمین سال‌روز درگذشت آیت‌اله خمینی رهبر سابق ایران و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی صبح امروز (جمعه) در مقبره‌ی وی در تهران برگزار شد.
در این مراسم که با حضور آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، محمود احمدی‌نژاد رییس دولت و شماری از مقام‌های ارشد ایران برگزار می‌شد شماری از گروه های افراطی حامی دولت ایران با سر دادن شعار  مانع سخنرانی حسن خمینی نواده آیت‌اله خمینی شدند.
به گزارش بی‌بی‌سی شرکت کنندگان در این مراسم، با حمل پلاکارد و سر  دادن شعارهایی، حمایت خود را از حکومت و رهبری آیت‌اله خامنه‌ای ابراز کردند و علیه رهبران مخالف دولت ایران شعارهای تندی سر دادند.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O_paEyMz9PQ[/youtube]
خبرگزاری فارس نیز در گزارشی اعلام کرد که علت سر دادن شعار در هنگام سخنرانی حسن خمینی و ناتمام ماندن صحبت‌های وی «سکوت او در فتنه‌های اخیر در برابر اقدامات فتنه‌گران در مقابله با آرمان‌های امام» بوده است.
آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در مراسم سال‌روز درگذشت بنیانگذار جمهوری اسلامی در سخنانی با هشدار به مخالفان نظام در حوادث یک سال اخیر اظهار داشت: «کسانی که در صدد تغییر در هدف های انقلاب ایران بر می آیند همیشه چنان حرکت نمی‌کنند که مخالفت آنان با انقلاب مشخص شود، و حتی گاه به عنوان طرفداری از انقلاب، حرکتی می‌کنند که انقلاب از جهت‌گیری خود به کلی دور بیافتد.»
وی افزود: «برخی کسانی که زمانی جزو پیروان و مروجان امام بوده‌اند پس از آنکه  سال های متمادی برای امام و این هدف حرف زدند و حرکت کردند بر خلاف این مبانی می‌ایستند و حرف می زنند.
رهبر ایران از نام این افراد سخنی به میان نیاورد اما به نظر می‌رسد منظور وی میرحسین موسوی نخست وزیر سابق ایران است که از رهبران معترضان به شمار می‌آید.
آیت‌اله خامنه‌ای در پایان تاکید کرد که در خلال سی سال گذشته، «توطئه‌های دشمنان» به دلیل ایستادگی مردم به تقویت نظام منجر می‌شود و به عنوان نمونه، از «فتنه» بعد از انتخابات یاد کرد و با اظهار اینکه کشورهای غربی از این حرکت حمایت کردند، برگزاری تظاهرات  نهم دی ماه سال گذشته را نشانه شکست این توطئه دانست.
پیش از سخنان رهبر ایران محمود احمدی‌نژاد به سخنرانی پرداخت.
رییس دولت ایران با اشاره به سخنان آیت‌اله خمینی که «میزان رای ملت است» و اهمیت رای مردم تصریح کرد: «سال گذشته  مردم با حضور گسترده در انتخابات ریاست جمهوری، مردمی ترین انتخابات جهان را برگزار کردند و بیست و پنج میلیون نفر به من رای دادند اما مانند سی سال گذشته،  برخی خودخواهان  خود را برتر از ملت دانسته‌اند و این افراد زمانی رای ملت را قبول دارند که به نفع آنان باشد.»
آقای احمدی‌نژاد با بیان این‌که معترضان فعلی خود با همین سیستم و با همین روش بارها بر مناصب حکومتی تکیه کرده‌اند تصریح کرد: «در این میان تنها رهبری با مقاومت زیاد در برابر فشار تمام قدرت‌های فاسد از رای مردم صیانت کرد»
وی بدون نام بردن از فرد خاصی تاکید کرد: «کسی حق ندارد خود را میراث‌دار انحصاری امام و خط امام بشمارد»
رییس دولت ایران در پایان گفت: «از عجایب تاریخ ماست که عده‌ای در صف دشمنان قسم خورده امام، یعنی سلطنت طلبان، منافقان و رسانه‌های استکباری و سران استکبار بایستند و آنگاه ادعای پیروزی و مالکیت انحصاری امام و خط امام را داشته باشند و انتظار داشته باشند مردم این ادعای آنان را قبول کند»
مراسم سال‌روز درگذشت آیت‌اله خمینی هر سال در روز چهاردهم خردادماه در آرامگاه وی برگزار می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,