Saturday, 18 July 2015
27 March 2023

«‌صبا واصفی در کما»

2010 June 05

رادیو کوچه

صبا واصفی از  فعالان حوزه حقوق بشر روز سه‌شنبه 11 خرداد ماه در شهریار کرج دچار صانحه شد و به کما رفت.

پس از بی‌خبری چند روزه از وضعیت صبا واصفی، یک منبع موثق‌ درگفت‌وگو با کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران تایید کرد که صبا واصفی فعال جوان حوزه حقوق بشر و جنبش زنان روز سه‌شنبه برای پی‌گیری پرونده اعدام در شهریار با یک موتور تصادف کرد که بر اثر این حادثه دچار اختلال در هوشیاری شد و به حالت کما رفت. طی ۷۲ ساعت گذشته او به صورت کامل درکما بود و پزشکان گفتند که این حالت ممکن از یک ساعت تا یک سال طول بکشد. پزشکان هم‌چنین اظهار داشتند که خوشبختانه وی دچار ضربه مغزی نشده است.

این درحالی است که ماموران امنیتی روز دوشنبه‌ با مراجعه به منزل پدر صبا واصفی به جست‌وجوی منزل وی پرداختند. در پی این مراجعه برخی از وسایل شخصی خانم واصفی از جمله پروژهای تحقیقاتی مرکز تحقیقات دانشگاه تربیت مدرس‌، دفتر یادداشت‌های شخصی، دفترچه تلفن و کتاب‌ها و جزوات درسی او توسط مامورین ضبط شد. او پیش از این چندین بار احضار شده بود و چندین بار مقامات امنیتی به صورت تلفنی به وی در مورد ادامه فعالیت‌های حقوق بشری هشدار داده بودند.

لازم به توضیح است که پیش از این صبا واصفی در ۳۰ دی ماه 1389 به دلایل نامعلومی از ادامه کار در دانشگاه شهیدبهشتی بازماند. او از سال ۸۵ مشغول به تدریس رشته تخصصی خود یعنی ادبیات فارسی بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,