Saturday, 18 July 2015
29 March 2023

«اتهام قتل یک قاضی در بلژیک به یک مقیم ایرانی»

2010 June 05

رادیو کوچه

یک ایرانی مقیم بلژیک روز سوم ژوئن به اتهام قتل یک قاضی و منشی دفتر وی در این کشور بازداشت شد.

به نفل از بی‌بی‌سی، صبح روز پنج‌شنبه یک مرد ایرانی 47 ساله مقیم بلژیک با تیراندازی مقابل دادگاه بروکسل باعث کشته شدن یک قاضی به نام ایزابل براندن و منشی دفتر وی شد که به گفته شاهدان عینی پس از تیراندازی به سرعت محل را ترک گفته است.

پلیس محلی بروکسل وی را در حال حمل اسلحه بعداز ظهر همان روز در پارک بروکسل بازداشت و روانه زندان کرد.

داگاه بروکسل برای تکمیل پرونده بازجویی خود را ادامه می‌دهد. این در حالی است که متهم پس از دستگیری و انتقال به زندان به جرم خود اعتراف کرده است.

به گفته متهم، علت و انگیزه این عمل حکم اخراج وی از کشور بلژیک بوده، که پیش از این توسط قاضی براندن صادر شده است.

در پی اعلام این خبر جمعی از ایرانیان مقیم اروپا به خصوص بلژیک نامه‌ای را به رادیو کوچه ارایه نمودند که در زیر متن کامل آن به شرح زیر است:

دوستان گرامی،

شاید همگی از شنیدن خبر مرگ یک قاضی و یک منشی قاضی در صحن دادگاه بروکسل به وسیله یک ایرانی شوکه شده باشید.

اگر درد خانواده‌های قربانیان و مردم بلژیک، تنها غم از دست دادن این عزیزان بی‌گناه باشد که تنها جرمشان انجام وظیفه و اجرای کار بود، اما غم بلژیکی‌های ایرانی‌تبار دو چندان است زیرا که متاسفانه قاتل یک ایرانی‌تبار است.

در حالی که ما تلاش می‌کنیم، ذره ذره، چکه چکه اعتماد مردم اروپا را نسبت به جامعه و مهاجرین ایران جلب کنیم و با کار فرهنگی، در راه ایجاد دوستی ملت‌ها‌ی بلژیک و ایران گام بر می‌داریم، این کارهای زشت و بربریسم به این روابط آسیب می‌رساند.

گرچه مشخصات قاتل برای ما محرز است، از آوردن نام وی خودداری نموده، اما این کار عیر‌انسانی او را به هر دلیلی که انجام داده باشد، به‌شدت محکوم کرده و با خانواده‌های قربانیان این حادثه، با هم‌کاران و مردم مهربان بلژیک احساس هم‌دردی نموده، خود را در این غم بزرگ شریک می‌دانیم.

انور میر‌ستاری

از طرف تمام اعضا و دوستان و هواداران فدراسیون اروپرس

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


  1. مهرآسا
    1

    این محکوم کردنها چه دردی را درمان میکند؟ این آقا از دست حکومت خونخوار اسلامی فرار کرده و خود را مظلوم در ان دستگاه معرفی کرده است. اما می بینید که چه آسان آدمکشی کرده است؟ نود درسد ایرانیان اگر فرصت داشته باشند و ترس از اجرای قانون نباشد همینند و عقیده دارند که مخالف را باید کشت!! شما خود دانید