Saturday, 18 July 2015
27 March 2023
پیام میرحسین موسوی‌ :

«بی‌حرمتی‌های سازمان‌یافته چهاردهم خرداد»

2010 June 06

این مطلب از وبلاگ آن‌سوی بی‌سو برداشت شده است.

میرحسین موسوی

بسمه تعالی

چند سال پیش مرحوم حضرت آیت‌اله توسلی یار نزدیک امام راحل جان خود را برسر مقابله با طرحی گذاشت که هدف آن حذف جناب حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی از صحنه سیاسی و امام‌زدایی در سطح ملی بود. وفات تاثربرانگیز و تکان‌دهنده ایشان گرچه مکثی در این طرح ایجاد کرد ولی آن را متوقف نساخت.

امسال مراسم  بزرگ‌داشت سال‌گرد رحلت امام در روز چهاردهم خردادماه فقط به یک روز خلاصه شد و همه برنامه‌های دیگر مردمی و رسمی از جمله برنامه شب‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد حذف شد و در همین مراسم مختصر قابل انتظار بود که به بیان چند خصوصیت اخلاقی امام بسنده شود و از احترام ایشان به رای مردم و نگاه ایشان که مجلس را را در راس امور می‌نشاند‌، سخنی به میان نیاید و باز طبیعی بود که از تاثیرات ایشان بر خطر تحجر و خود‌رایی در آینده انقلاب غفلت شود و برخلاف خاک‌ساری ایشان در مقابل معصومان علیهم‌السلام عده‌ای در حد امیرمومنان و معصومین برکشیده شوند و عده‌ای نیز که مخالف تخلف‌، دروغ‌، فساد و خروج از قانون اساسی و به افلاس کشیده شدن کشور به دلیل سیاست‌های من‌در‌آوردی بودند در مقابل قرار داده شوند.

داوری در‌باره این شیوه قیاس و مواجهه با تاریخ با مورخان فرهیخته و سیاست‌مداران آگاه و اصولیان فاضل  است و تنها به این نکته بسنده می‌کنم که کشتار و حبس‌های اخیر ناشی از چنین برداشت‌هایی از تاریخ و فقه و اصول است و باید دید که نظر مراجع بزرگ از چنین استنباط‌هایی با توجه به مصداق‌های عملی و نتایج آن چیست؟

مراسم امسال به دلیل جنایت‌های اخیر اسراییل آمیخته به سخت‌ترین شعارهای ضد صهیونیستی بود ولی طرفه آن‌که در میان این شعارهای تند هیچ اشاره‌ای به مصاحبه یکی از روسای جمهوری عرب‌دوست ایران که اخیرن گفته است دولت ایران با مذاکره آن‌ها با اسراییل موافق است‌، نشد و بازهم غیرطبیعی نبود که نصیحت حضرت امام (ره)در ماجرای مک فارلین به مسوولین کشور فراموش شود که فرموده بودند «کاری نکنید که نتوانید به مردم توضیح بدهید».

آیا جای آن نیست که سوال شود با این همه سیاست‌های غلط‌انداز و غیرشفاف و مهلک چه کسانی می‌توانند‌ فرصت طلایی برای آمریکا و اسراییل و منافقین و سلطنت‌طلبان تلقی شوند‌: «آزادی‌خواهان و عدالت‌جویانی که به دنبال عظمت اسلام و ایران و ایرانی از طریق بازگشت به قانون اساسی و دوری از فساد و دروغ هستند؟ یا فرقه‌های مشکوکی که با سیاست‌های خود کارگران و معلمان و کارمندان و کشاورزان و همه مستضعفان را خاک‌نشین کرده‌اند و علی‌رغم حمله‌ها و لفاظی‌های خود علیه شرق و غرب‌، همه بازارهای گرم مسلمانی را در اختیار بیگانگان قرار داده‌اند.

عربده‌جویی و هتاکی عده‌ای اندک در مراسم سال‌گرد رحلت‌ حضرت امام (ره) در مقابل تریبون سخن‌رانی نمی‌توانست بدون رضایت و مهندسی قبلی صورت بگیرد‌. چه کسی است که نداند همیشه عده‌ای به صورت سازمان یافته و برای هیاهوهایی از این قبیل جلو تریبون‌ها به صف می‌شوند. درمراسم چهاردهم خرداد نیز به همین شکل عمل شد و در مقابل دوربین‌ها و چشم‌های حیرت‌زده گروهی اندک  هتاکی‌های همیشگی را این بار علیه نواده گرامی امام به اوج رساندند‌. لابد به این دلیل که ایشان نخواسته‌اند هیچ‌وقت مردم را تنها بگذارند.

غافل از آن‌که این‌گونه اعمال مهندسی‌شده بیش از پیش به اهمیت حراست و صیانت از یادگاران حضرت امام دامن خواهد زد.

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یکی از ستارگان پر فروغ حوزه‌های علمیه و فضای ملی ماست و برنامه‌ریزی برای خاموشی این فروغ جز خسارت برای طراحان آن نتیجه‌ای نخواهد داشت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,