Saturday, 18 July 2015
30 March 2023

«دفن اعدام‌شدگان کرد بدون اطلاع قبلی»

2010 June 07

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

خبرهای رسیده حاکی است پیکر 5 تن از شهروندان کرد که روز نوزدهم ازدیبهشت‌ماه در زندان اعدام شده بودند بدون اطلاع قبلی در محلی نامشخص دفن شده است.

ببه گزارش هرانا، مادر فرزاد کمانگر معلم اعدام شده به هم‌راه خواهر فرهاد وکیلی و مادر و خواهر علی حیدریان ساعت 10 صبح روز چهارشنبه 12 خرداد ماه در یکی از اتاق‌های ساختمان استان‌داری با اسماعیل نجار استان‌دار کردستان ملاقات کردند.

در این ملاقات خانواده اعدام‌شدگان خواهان مشخص‌شدن چگونگی تحویل پیکر اعدامیان شدند و استان‌دار کردستان در پاسخ به ایشان اعلام کرد «اعدام شدگان در محلی که هم اکنون به دلیل شرایط امنیتی قادر به افشای آن نیستیم دفن شده‌اند و پس از گذشت زمان و مساعد بودن اوضاع مسوولین مربوطه محل دفن ایشان را به شما اطلاع خواهیم داد.»

هم‌چنین در پی اعلام طلب بخشش اعدام‌شدگان در آخرت از سوی استان‌دار، خانواده اعدام‌شدگان به وی معترض شدند و استان‌دار کردستان پس از مشاجره لفظی با خانواده‌ها اتاق ملاقات را ترک کرد.

در پی این ملاقات، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی با سایر اعضای خانواده از جمله برادر علی حیدریان و فرهاد وکیلی تماس گرفته و آن‌ها را تهدید کردند در صورت تکرار این ملاقات‌ها آن‌ها را بازداشت خواهد نمود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,