Saturday, 18 July 2015
23 March 2023
با درخواست معرفی نمایندگان احزاب

«اولین گام در اجرای قانون اساسی»

2010 June 08

رادیو کوچه

در پی درخواست هشت حزب و تشکل سیاسی اصلاح‌طلب از وزارت کشور مبنی بر صدور مجوز راه‌پیمایی در سال‌گرد انتخابات ایران، وزارت کشور روز دوشنبه در نخستین واکنش خود ضمن رد درخواست جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین، از شش سازمان سیاسی دیگر خواست تا نماینده خود را برای درخواست مجوز راه‌پیمایی به وزارت کشور معرفی کند.

به گزارش تارنمای جرس، گفته می‌شود علت عدم پذیرش امضای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب در لیست درخواست مجوز از وزارت کشور، لغو پروانه آن‌ها توسط کمیسیون ماده ده احزاب است.

اعضای احزاب اصلاح‌طلب اعلام کردند که هرچند این رفتار به معنی موافقت با درخواست سازمان‌های سیاسی اصلاح‌طلب برای مجوز راه‌پیمایی نیست، اما یک گام به جلو در مسیر عمل به قانون (اصل ٢۷ قانون اساسی) تلقی می‌شود.

گفتنی‌ است پس از درخواست رسمی دو هفته پیشِ میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای کسب مجوز راه‌پیمایی مراسم ٢٢ خرداد هشت حزب و تشکل سیاسی اصلاح‌طلب نیز طی نامه‌‌ای مشترک به وزارت کشور، با استناد به اصل ٢۷ قانون اساسی، تقاضای صدور مجوز برای راه‌پیمایی روز ٢٢ خرداد از میدان امام حسین تا میدان آزادی در ساعت ۴ بعد از ظهر کرده بودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,