Saturday, 18 July 2015
06 December 2021

«کشف شیوه‌ای نوین برای متوقف‌کردن آنفولانزا»

2010 June 08

محققان با مطالعه بر روی ذرات ژنتیکی ویروس آنفولانزا شیوه‌ای نوین را برای متوقف کردن گسترش جهانی بیماری آنفولانزا یافته‌اند که این شیوه می‌تواند منجر به درمان جهانی این بیماری شود.

به گزارش  مهر، به گفته‌ی محققان این شیوه شامل متوقف شدن فرایندهای ژنتیکی است که طی آن‌ها تعداد ویروس‌ها افزایش پیدا می‌کند.

ویروس آنفولانزای نوع A از هشت حلقه RNA تک رشته‌ای برخوردار است که هر یک از آن‌ها مسوول ساخت پروتیین و حلقه‌های جدید در فرایندهایی به نام رونویسی و تکرار هستند. این حلقه‌ها ابتدا رونویسی را آغاز می‌کنند و سپس به مرحله تکرار وارد می‌شوند.

این محققان با استفاده از شیوه‌ای به نام «متوالی سازی ژرف» موفق به شناسایی حلقه‌ای از RNA ویروس شدند که بخشی از این تغییرات به شمار می‌رود. منع این بخش از ویروس در انجام وظایفش می‌تواند فرایند تکرار شدن را در ویروس متوقف کرده و در نتیجه رشد و افزایش ویروس‌ها را در بدن کاهش داده یا متوقف کند.

قدم بعدی یافتن شیوه‌ای برای یافتن عاملی مخالف با حلقه کوچک  ویروسی است تا به این شکل بتوان کنترل فعالیت ویروس را به دست گرفت.

با وجود این‌که زمان زیادی برای یافتن چنین عاملی نیاز خواهد بود اما با یافتن گزینه‌ای برای توقف کامل فعالیت  ویروسی می‌توان گفت درمانی جهانی برای آنفولانزا یافته شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,