Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
با نزدیک شدن به زمان اعتصاب در برابر سازمان ملل

«حمایت رابرت ردفورد از اعتصاب روشنفکران ایرانی در نیویورک»

2009 July 21

20090721_news.cultur.politic.redfordرادیو فردا- رابرت ردفورد بازیگر و کارگردان نامدار آمریکایی، در نامه ای از اعتصاب غذای سه روزه ‏روشنفکران و هنرمندان ایرانی در برابر سازمان ملل متحد در نیویورک حمایت کرده است.

اکبر گنجی، فعال سیاسی و روزنامه نگار سرشناس ایرانی اعلام کرده است که از روز چهارشنبه این هفته برای مدت سه روزه در مقابل دفتر سازمان ملل در نیویورک در حمایت از خواست های مردم ایران و آزادی زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا می زند.

رابرت ردفورد با اعلام حمایت خود از این حرکت اعتراضی، گفته است که ‏«حوادث یک ماه گذشته ایران تکان دهنده بود. بسیاری از مردم در این رویداد کشته، و ‏صدها انسان بی گناه زندانی شدند. و اوبا تمام نیرو از حقوق بشر مردم ایران دفاع می کند.»

هفته گذشته ۲۶ تن از روشنفکران، فعالان سیاسی و مدافعان حقوق بشر با انتشار نامه‌ای اعلام کردند که از روز ۳۱ تیر تا دوم مردادماه،۲۲ تا ۲۴ ژوئیه، در حمایت از جنبش اعتراضی در ایران در برابر سازمان ملل متحد در نیویورک اعتصاب غذا می‌کنند.

پیشتر هنرمندانی چون گوگوش، ابی، شهیار قنبری، بهروز وثوقی و فرامرز اصلانی نیز با صدور اعلامیه‌هایی اعلام کرده بودند که در اعتصاب غذا و تحصن ایرانیان در برابر سازمان ملل شرکت خواهند کرد.

رضا براهنی، نویسنده، شاعر و منتقد ادبی نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به جمع ایرانیانی که خواهد پیوست که قرار است جلو سازمان ملل اعتصاب غذا ‌کنند.

آقای گنجی در مورد این اعتصاب غذا در گفتگویی به رادیو فردا گفته بود: «ما برای اینکه صدای اعتراض مردم ایران و زندانی ها را به گوش جهان برسانیم، تصمیم گرفتیم یک اعتصاب غذای سه روزه در برابر مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار کنیم. خواست اصلی ما محکوم کردن سرکوب ها، بازداشت ها و شکنجه در ایران است و خواستار آزادی سریع تمامی بازداشت شده ها و تمام زندانیان سیاسی- عقیدتی هستیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|