Saturday, 18 July 2015
27 March 2023

«بیانیه دانشجویان دانشگاه‌های مشهد»

2010 June 09

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا بر اساس تقاضای مدیر وبلاگ و یا انتخاب دبیر روز است و نگاهی بی‌طرفانه در آن حاکم است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. این رادیو باز نشر وبلاگستان را فرصتی برای نقد و بررسی آن می‌داند. این بخش با هدف ایجاد فرصت نقد و بررسی در فضای رسانه‌ای وب منتشر می‌شود و بی‌شک نظر نویسندگان آن است و نه رادیو کوچه. کوچه خود را موظف به انتشار عمده نظرهایی می‌داند که در وبلاگستان منتشر می‌شود و از آن مطلع می‌شود.

گروهی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف شهر مشهد با صدور بیانیه‌ای محل‌های مورد نظر خود برای تجمع روز ۲۲ خرداد در دانشگاه‌های این شهر را اعلام کردند.

به گزارش تحول سبز، متن کامل این بیانیه بدین شرح است‌:

به نام خدا

دانشجوی عزیز سلام

سال پیش در همین روزها حال و هوای تازه‌ای بین ما بود‌، سرشار از شور برای تعالی بخشیدن ایرانمان

با تمام عقیده‌های گوناگون بسیاری از ما بر این عقیده شدیم که برای حداقل بهتر شدن اوضاعمان‌، برای کمی آزادی بیشتر همه با هم پای صندوق رای برویم و این‌طور شد که تمامی اعضای یک خانواده که تاکنون هیچ دوره‌ای رای نداده بودند پای صندوق رفتند‌، اما آه از بعد آن روز ، آه از ظلم در حق‌مان‌، ظلم بدین آشکاری بر انتخابمان.

امروز می‌خواهم این سخن با تو بگویم‌: هم کلاسی‌، هم دانشگاهی‌، هم‌شهری‌، ای هموطن اگر در این یک‌سالی که گذشت آن‌چه من دیدم تو ندیدی‌، آن‌چه من شنیدم تو نشنیدی‌، آن غمی که از پرپر شدن ندای عزیزم‌، سهراب‌، ترانه و بقیه هم‌وطنان شهیدمان بر من رفت بر تو نرفت‌، مرا با تو کاری نیست جز آن‌که به وجدانت بسپارمت‌.

اما اگر ذره‌ای برای خون‌هایی که ریخته شد تا من و تو و فرداها فرزندانمان از میراث آزادی بهره‌مند شوند‌، ارزش قائلی‌؛ اگر بغض گرفته در گلو داری‌؛ اگر اندکی به جای خالی دوستانت که از تحصیل محروم شدند فقط به خاطر طلب کردن حق‌شان‌، می‌اندیشی،  وقت آن فرارسیده تا ۲۲ خرداد در کنار هم باشیم.

ترس به خود راه نده‌، مگر ندیدی و نشنیدی که ما بیشماریم

ترس به خود راه نده که این روز، روز ریزش پایه‌های دیکتاتوری و استبداد است و پنجره‌ای باز به سوی فردایی آزاد.

دوست عزیز منتظرت هستم. مرا تنها مگزار

وعده ما ۲۲ خرداد دانشگاههای مشهد

دانشگاه آزاد مشهد‌: بین دانشکده فنی و انسانی ساعت ۱۱:۳۰

دانشگاه فردوسی‌: روبه‌روی دانشکده مهندسی ساعت ۱۱:۳۰

دانشگاه خیام : روبه‌روی سلف ساعت ۱۱:۳۰

دانشگاه سجاد : صحن حیاط دانشگاه ساعت ۱۱:۳۰

زنده باد ایرانی غیور و آزاده

زنده باد جنبش سبز

آزاد باد ایران پاک و عزیزمان

با هم‌کاری مشترک :

نهضت سبز دانشجویان مشهد

جنبش سبز دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

و دانشجویان سبز دانشگاه‌های خیام و سجاد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,