Saturday, 18 July 2015
06 December 2021
وزارت کشور:

«برای مجوز راهپیمایی نماینده نفرستادند»

2010 June 11

رادیو کوچه

محمود عباس‌زاده مشکینی، مدیر کل سیاسی وزارت کشور اعلام کرد که هیچ یک از گروه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب نماینده رسمی خود را برای درخواست راه‌پیمایی ۲۲ خرداد به وزارت کشور نفرستاده‌اند و هیچ مجوز راه‌پیمایی برای این روز صادر نشده است.

وی گفت که گروه‌های اصلاح‌طلب در مقابل درخواست کارشناسان این وزارت‌خانه مبنی بر «شفاف بودن»، «قایم‌باشک» بازی کردند و حاضر به «قبول مسوولیت» نشده‌اند.

آقای عباس‌زاده افزود که گروه متقاضی راه‌پیمایی باید یک هفته قبل از انجام راه‌پیمایی با ارسال نامه و حضور نماینده رسمی، درخواست خود را به وزارت کشور داده و این نماینده «موظف است تعهدی مبنی بر عدم حمل سلاح و عدم اخلال نسبت به مبانی اسلام و امنیت به وزارت کشور تسلیم کند.»

به گفته‌ی این مقام مسوول وزارت کشور «نماینده رسمی گروه متقاضی انجام راه‌پیمایی باید به وزارت کشور مراجعه کند و مدارک خود را ارایه نماید تا درخواست به صورت شفاف و برای اخذ نظر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در دستور کار قرار گیرد.»

وی افزود که مرجع تشخیص این‌که یک راه‌پیمایی مخل مبانی اسلام است یا نه، از اختیارات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب است که اعضای آن نمایندگان سه قوه کشور هستند.

پیش‌تر آقای مشکینی گفته بود که «هدف» راه‌پیمایی ۲۲ خرداد روشن نیست و دبیرکل یا نماینده تام‌‌الاختیار دبیرکل هر یک از احزاب و گروه‌های تقاضاکننده باید شخصن در وزارت کشور حاضر شوند و در مورد مسلحانه نبودن راه‌پیمایی تعهد بدهند.

به گزارش منابع خبری اصلاح‌طلب، علی شکوری‌راد و ابوالفضل قدیانی، نمایندگان احزاب و گروه‌های درخواست‌کننده مجوز راه‌پیمایی در گزارشی از ملاقات خود با مسوولان وزارت کشور نوشته‌اند: «تصمیم قطعی و نهایی در وزارت کشور بر عدم صدور مجوز است، ولی برای این تصمیم دلایل قانونی تراشیده می‌شود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,