Saturday, 18 July 2015
02 December 2021
زاکومی-جام جهانی فوتبال آفریقای جنوبی

«آغازجام جهانی نوزدهم با دو تساوی»

2010 June 12

روز نخست جام جهانی نوزدهم هیچ برنده‌ای نداشت و دو تساوی در دو دیدار گروه نخست این مسابقات، هر چهار تیم حاضر در این گروه را به امتیاز یک رساند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مسابقات جام جهانی در حالی در روز جمعه آغاز شد که برخلاف اعلام قبلی، «نلسون ماندلا» به خاطر از دست دادن نوه‌اش در مراسم افتتاحیه پیش از دیدار حاضر نشد.  «زینانی»، نوه 13 ساله نلسون ماندلا، نیمه شب پنجشنبه و پس از مراسم غیر‌رسمی افتتاحیه در یک سانحه رانندگی درگذشت.

در دیدار افتتاحیه مسابقات جام جهانی، این تیم مکزیک بود که بازی را هجومی آغاز کرد اما آفریقای جنوبی از دقایق پایانی نیمه اول، بازی را در دست گرفت و با ادامه حملاتش در نیمه دوم توانست در دقیقه 55 توسط «شابالالا» به گل برسد. میزبان مسابقات پس از این گل نیز چند بار تا آستانه فروریزی دروازه مکزیک پیش رفت اما در رسیدن به گل بعدی ناکام ماند.

مکزیکی‌ها نیز بعد از دریافت گل، دست به سه تعویض زدند و سرانجام دردقیقه 79 توانستند توسط «رافائل مارکز» به گل تساوی دست پیدا کنند. در دقیقه 88 دیدار نیز تیر عمودی دروازه مکزیکی‌ها به کمکشان آمد تا «امفالا» نتواند گل پیروزی بخش آفریقای جنوبی را به ثمر برساند و این دیدار با این نتیجه به پایان رسید. در پایان این دیدار، شابالالا از تیم آفریقای جنوبی به عنوان بهترن بازیکن میدان انتخاب شد.

«کارلوس آلبرتو پریرا»، سرمربی برزیلی آفریقای جنوبی، در کنفرانس مطبوعاتی پایان دیدار با مثبت ارزیابی کردن نتیجه دیدار گفت: «گروه نخست گروه متعادلی است و با چهار امتیاز هم می‌توان راهی دور بعد شد.»

همتای پریرا در آن سمت میدان، «خاویر آگیره»، درباره تلاش شاگردانش در دیدار افتتاحیه گفت: «از نمایش امروزمان راضی نیست. صادقانه باید بگویم که پس از دریافت گل بسیار بد بازی کردیم.»

در دیگر دیدار این گروه نیز از ساعت بیست و سی دقیقه به وقت محلی، دو تیم فرانسه و اروگوئه به دیدار هم رفتند که این دیدار نسبتن پربرخورد با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

در این دیدار، داور 7 بار از کارت زردش استفاده کرد که «لودیرو»، بازیکن خط میانی اروگوئه، در دقیقه 81 این دیدار به خاطر دریافت دومین کارت زردش از میدان مسابقه اخراج شد. لودیرو در دقیقه 63 به عنوان بازیکن جانشین وارد مسابقه شده بود.

در پایان این دیدار «دیگو فرلان»، مهاجم تیم اروگوئه، به عنوان بهترین بازیکن مسابقه برگزیده شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,