Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
رییس هیت داوری فراکسیون اصول‌گرایان:

«مطهری در فراکسیون باقی می‌ماند»

2010 June 13

رییس هیت داوری فراکسیون اصول‌گرایان پس از بررسی نامه و مواضع اخیر علی مطهری اعلام کرد که او هم‌چنان عضو فراکسیون اصول‌گرایان است.

حسین ابراهیمی رییس هیت داوری فراکسیون اصول‌گرایان مجلس در گفت‌و‌گو با خبر آنلاین و فارس گفت که آقای مطهری  هم‌چنان اصول‌گرا است و هیت داوری به این نتیجه رسید که مطالبی که ایشان گفته و سپس در نامه‌ای آن را توضیح داده سبب رفع ابهام شده است.

احضار مطهری به هیت داوری فراکسیون پس از آن روی داد‌ که وی به اقدامات رخ داده در مراسم سال‌گرد امام راحل واکنش نشان داد  و در یاداشتی در این زمینه نوشت: «حادثه ممانعت از سخن‌رانی حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در مجلس سال‌گرد رحلت امام خمینی (ره) یک حادثه تلخ و مخالف آرمان‌های انقلاب اسلامی از جمله آزادی بیان بود و البته یک حادثه از پیش‌طراحی‌شده بود که شخص رییس جمهوری در آن نقش اساسی داشت و می‌توان گفت از سنخ مناظره انتخاباتی ایشان بود که زمینه فتنه را فراهم کرد.»

همین اظهار نظر کافی بود تا برخی اعضای فراکسیون اصول‌گرایان در اعتراض به این سخنان از هیت داوری فراکسیون بخواهند تا عمل‌کرد مطهری را بررسی کند.

خبر‌سازی برخی رسانه‌ها هم موجب شد تا برخی از احضار مطهری به هیت داوری خبر دهند موضوعی که آقای‌ ابراهیمی  رییس هیت آن را «دعوت» مطهری خواند.

کار به جایی رسید که برخی نمایندگان طرح اخراج مطهری از فراکسیون اصول‌گرایان را طرح کردند. موضوعی که با استقبال وی مواجه شد و موجب شد او از لزوم شکل‌گیری فراکسیونی جدید متشکل از نیروهای معتدل  دو جناح سخن بگوید‌.

حال پس از یک هفته از این اتفاقات ابراهیمی رییس هیت داوری فراکسیون اصول‌گریان،در گفت‌و‌گو با خبر با اشاره به جلسه صبح امروز این هیت برای بررسی نامه و مواضع اخیر علی مطهری گفت: «این هیت به اتفاق آرا معتقد است که علی مطهری هم‌چنان اصول‌گرا است و می‌تواند عضو فراکسیون اصول‌گرایان باقی بماند.»

گفتنی است پیش‌تر علی مطهری در اظهار نظرات اخیر، انتقاد خود را از دستگاه اجرایی و دولت به خصوص در مراسم بزرگ‌داشت آیت‌اله خمینی ابراز کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


  1. ramiz
    1

    هورا، مهره گمشده داروین پیدا شد، مطهری. پسر اصلا فرقی‌ با میمون ندارد.