Saturday, 18 July 2015
01 April 2023

«سوت»

2010 June 14

محمدرضا / رادیو کوچه

…………………………………………..

«کرش پیشنهاد ایران را رد کرد»

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد «کارلوس کرش» به پیشنهاد ایران جواب رد داد. «علی کفاشیان» در برنامه نود اعلام کرد که کارلوس کرش سرمربی‌گری تیم ملی ایران را رد کرده است او ساعت 23:45 روز دوشنبه در حالی که میهمان تلفنی برنامه نود بود این خبر را اعلام کرد و گفت: «کرش همین نیم ساعت پیش اعلام کرد که به دلیل مشکلات خانوادگی نمی‌تواند به ایران بیاید.»

…………………………………………..

«برد شیرین پرسپولیس و استقلال‌»

تیم فوتبال «پرسپولیس» در چارچوب هفته بیست‌و‌یکم رقابت‌های لیگ برتر باش‌گاه‌های ایران، برابر «صنعت نفت آبادان» به برتری دست یافت تا هم‌چنان به موفقیت در این مسابقات امیدوار بماند. دیدار تیم‌های پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته بیست‌و‌یکم رقابت‌های لیگ برتر باش‌گاه‌های کشور با قضاوت «محسن ترکی» در ورزش‌گاه آزادی برگزار شد. در پایان این دیدار تیم فوتبال پرسپولیس با ارایه یک بازی نسبتن مناسب به برتری 2 بر صفر دست یافت.

…………………………………………..

«قلب شیر گرفت»

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره‌جنوبی در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های 2011 آسیا در ورزش‌گاه «قطر اسپورت» و در حضور حدود هفت‌هزار تماشاگر برگزار شد. دو تیم در 90 دقیقه وقت قانونی نتوانستند گلی بزنند و بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید تا به وقت اضافه کشیده شود.

…………………………………………..

«کره‌جنوبی حریف ایران در یک‌چهارم نهایی شد»

کره جنوبی توانست هند را با نتیجه 4 بر 1 ببرد، اما در نهایت آن‌ها نتوانستند صدرنشین گروه شوند و باید با ایران، صدرنشین گروه دی (D) دیدار کنند. از وقتی مرحله یک‌چهارم نهایی به مسابقات جام ملت‌های آسیا در سال 1996 افزوده شد، ایران و کره جنوبی یکی از بازی‌های ثابت این مرحله بوده است و نکته جالب این‌که یکی در میان بازی‌های این مرحله را برده و باخت‌هایم و این بار هم نوبت برد ماست.

…………………………………………..

«صعود شاهانه»

تیم ملی ایران موفق شد با نتیجه 1 بر 0 تیم‌ملی کره‌شمالی را شکست دهد و مقتدارنه به مرحله بعد صعود کند. ایران با این پیروزی و با توجه به 6 امتیاز کسب شده صدرنشین گروه دی (D) شد. در این بازی که از ساعت 16:45 دقیقه در استادیوم «قطر اسپورت کلاپ دوحه» آغاز شد، تیم ایران با چهار تغییر درمقایسه با بازی با عراق به میدان رفت.

…………………………………………..

«قرمزها آخر شدند»

تیم فوتبال پرسپولیس در جام چهار جانبه «آنتالیا» مقابل میزبان رقابت‌ها سه بر صفر شکست خورد و در جای‌گاه چهارم ایستاد. «علی دایی» سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از دیدار با تیم آنتالیا اسپور در گفت‌وگویی با سایت رسمی باش‌گاه پرسپولیس چنین گفت:

…………………………………………..

«کودتا در شبکه ۳ علیه فردوسی‌پور»

«عادل فردوسی‌پور» با تصمیم گروه ورزش شبکه سوم سیما از کنداکتور برنامه‌های ورزشی در طول برنامه‌های جام ملت‌ها خارج شد. اما این‌که چرا محبوب‌ترین گزارش‌گر سیما و پرطرف‌دارترین برنامه ورزشی سیما از کنداکتور خارج شده خود نکته‌ای است.

…………………………………………..

«اسامى ۲۳ بازیکن تیم ملى اعلام شد»

کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامى ۲۳ بازی‌کن نهایى تیم‌هاى حاضر در جام ملت‌هاى آسیا را اعلام کرد که «علیرضا حقیقى»، «پژمان منتظرى»، «مهدى کیانى» و «هادى نوروزى» ۴ بازی‌کنى هستند که از فهرست ۲۷ نفره قبلى تیم ملى ایران خط خوردند و جام ملت‌هاى آسیا را از دست دادند.

…………………………………………..

«قطر صفر، ایران صفر»

ایران و قطر در فاصله چند روز به آغاز جام ملت‌های آسیا یک بازی دوستانه برگزار کردند که یکی از کم‌حادثه‌ترین بازی‌های تاریخ دو تیم بود. تیم ملی ایران در این بازی نمایش خوبی نداشت و به جز «مهدی رحمتی» سایر بازی‌کنان در فرم ایده‌آل‌شان نبودند.

…………………………………………..

«تیم ملی فوتبال ایران راهی قطر شد»

تیم ملی فوتبال ایران برای برگزاری اردوی تدارکاتی در قطر بامداد جمعه تهران را به مقصد دوحه ترک کرد. تیم ملی فوتبال ایران که برای حضور در جام ملت‌های آسیا آماده می‌شود برای برگزاری اردوی تدارکاتی در قطر، تهران را به مقصد دوحه ترک کرد.

…………………………………………..

«بازگشت مجدد علی دایی»

علی دایی، بعد از استعفای 48‌ساعته امروز در تمرین پرسپولیس حاضر شد تا یک‌بار دیگر سرمربی‌گری این تیم را به‌دست بگیرد. پرسپولیسی‌ها با قربانی‌کردن گوسفند به استقبال دایی رفتند و او هم نزدیک به 15‌دقیقه با آن‌ها صحبت کرد.

…………………………………………..

«شکست سنگین پرسپولیس و استقلال در هفته نوزدهم»

تیم فوتبال پرسپولیس تهران در ادامه ناکامی‌های خود برابر صبای قم نیز با نتیجه دور از انتظار چهار بر یک شکست خورد تا پنجمین باخت پیاپی خود را تجربه کند.

…………………………………………..

«جنجال جدید در برنامه نود»

یکی از موضوعاتی که دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی «نود» به آن پرداخته شد انتقال تیم فوتبال نفت تهران به استان مرکزی بود که البته به روال همیشگی برنامه نود طرفین درگیر در این ماجرا به صورت تلفنی روی خط آمدند و به اظهارنظر در این مورد پرداختند.

…………………………………………..

«قطبی: تمرکزم روی جام ملت‌هاست»

«افشین قطبی» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از این‌که قرار است در به‌ترین لیگ آسیا مربی‌گری کند، اظهار خوش‌حالی کرد. به گزارش ایلنا، قطبی پس از پایان جام ملت‌های آسیا، هدایت تیم «شیمیزو اس‌پالس» ژاپن را به عهده خواهد گرفت.

…………………………………………..

«شلیک غیرمستقیم قطبی به کاشانی و دایی»

بنا بر پیشنهاد «افشین قطبی» سرمربی تیم ملی و تایید کمیته فنی فدراسیون فوتبال، «کریم باقری» به عنوان نماینده کمیته فنی در تیم ملی انتخاب شد. به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در جریان جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال که صبح دیروز برگزار شد، افشین قطبی با بیان این مطلب که کریم باقری در تیم ملی بزرگ‌سالان می‌تواند به لحاظ اخلاقی‌، فنی و مقبولیت نقش بسیار موثری داشته باشد، درخواست کرد او به کادر فنی اضافه شود.

…………………………………………..

«سقوط قرمزها»

بازی تیم‌های پرسپولیس و پیکان در هفته هفدهم لیگ برتر با نتیجه 3 بر صفر به نفع پیکان به پایان رسید. در این بازی که از ساعت 15 در ورزش‌گاه شهید‌رجایی قزوین آغاز شد، علی دایی در تصمیمی عجیب ترجیح داد تعدادی از بازی‌کنان ثابت تیمش مثل محمد‌نوری، حسین‌بادامکی، علیرضا‌حقیقی و امیرحسین فشنگ‌چی را در ترکیب قرار ندهد.

…………………………………………..

«ارتش سرخ زانو زد»

پرسپولیس امیدوار بود که با پیروزی مقابل سپاهان و تساوی احتمالی ذوب‌آهن در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال به صدر جدول برسد. اما نه تنها این رویای آن‌ها به واقعیت نپیوست که بازی‌کنان این تیم در ورزش‌گاه آزادی و در تهران مقابل تماشاگران‌شان تحقیر شدند.

…………………………………………..

«بیست مدال طلا، ره‌آورد کاروان ورزشی ایران»

پرونده کاروان ایران در بازی‌های آسیایی «گوانگ‌جو» با کسب 20 مدال طلا، 14 نقره و 25 برنز و ایستادن در مکان چهارم جدول توزیع مدال بسته شد. ورزش‌کاران ایران در شانزدهمین دوره بازی‌های آسیایی که در شهر گوانگ‌جو چین برگزار شد، توانستند با ثبت به‌ترین رکورد ایران پس از انقلاب در رتبه چهارم جای گیرند.

…………………………………………..

«امید ناامید شد»

تیم فوتبال امید ایران با شکست مقابل ژاپن از راه‌یابی به فینال بازی‌های آسیایی گوانگجو بازماند. تیم امید ایران در همان ابتدای بازی تسلط خود را نشان داد و در دقیقه 6 روی پاس به موقع «کریم انصاری‌فرد»، «آرش افشین» موفق شد دروازه ژاپن را باز کند.

…………………………………………..

«پیروزی تیم فوتبال امید ایران مقابل مالزی»

تیم فوتبال امید ایران با شکست مالزی به مرحله یک چهارم پایانی مسابقات آسیایی صعود کرد. تیم‌های فوتبال امید ایران و مالزی روز دوشنبه در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف هم رفتند که این مسابقه در پایان با نتیجه سه بر یک به سود تیم ایران به اتمام رسید.

…………………………………………..

«شکست ذوب‌آهن برابر سئونگنام کره‌جنوبی»

تیم فوتبال «ذوب‌آهن اصفهان» مقابل «سئونگنام کره‌جنوبی» با نتیجه سه بر یک شکست خورد تا حسرت تیم‌های ایرانی در آسیا برای کسب جام، 18 ساله شود. تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن ایران و سئونگنام کره‌جنوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با نتیجه سه بر یک به سود سئونگنام به اتمام رسید.

…………………………………………..

«بازگشت سلطان به عرصه فوتبال»

«علی پروین» پس از اولین حضورش در جمع «استیل آذینی‌ها» گفت: «موبایل‌های روشن، هدفون‌ها و تمام حاشیه‌های تیم استیل آذین را جمع می‌کنیم و در تمرین‌ها فقط بازی‌کن آماده می‌خواهیم.»

…………………………………………..

«کفاشیان، رایکارد را نمی‌شناسم»

«علی کفاشیان» بالاخره آن‌قدر عصبانی شد تا علیه یکی از اعضای هیت‌رییسه فدارسیون فوتبال گفت‌وگو کرده و او را بابت ادعایش ملامت کند. رییس فدراسیون فوتبال با رد ادعای «علی فتح‌اله‌زاده» عضو هیت‌رییسه این فدراسیون مبنی بر تشکیل کمیته‌ای برای انتخاب سرمربی جدید تیم‌ملی فوتبال بزرگ‌سالان تاکید کرد: «تاکنون کمیته‌ای برای جای‌گزین قطبی تشکیل نشده است.»

…………………………………………..

«برد پرسپولیس مقابل استیل‌آذین»

تیم «پرسپولیس» تهران با پیروزی مقابل «استیل‌آذین» به مکان سوم جدول رده‌بندی رقابت‌های فوتبال باش‌گاه‌های برتر ایران صعود کرد. در این دیدار که در ورزش‌گاه «آزادی» تهران در حضور بیش از 20 هزار تماشاگر برگزار شد، تیم پرسپولیس با دو گل هم‌شهری خود را شکست داد تا در جمع مدعیان لیگ برتر باقی بماند.

…………………………………………..

«طلسم شکست»

تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی برابر صدرنشین لیگ برتر باش‌گاه‌های ایران از بحران نتیجه نگرفتن در این رقابت‌ها خارج شد. در این دیدار که از هفته دوازدهم لیگ برتر در ورزش‌گاه آزادی تهران برگزار شد، تیم پرسپولیس با دوگل تیم ذوب آهن اصفهان را شکست داد و بار دیگر به جمع مدعیان این رقابت‌ها پیوست.

…………………………………………..

«عنوان چهارمی فوتسال ایران در جام جهانی کوچک»

تیم‌ملی فوتسال ایران با قبول شکست در دیدار برابر پاراگوئه از کسب عنوان سوم مسابقات فوتسال جایزه بزرگ برزیل هم باز ماند و به مقام چهارم بسنده کرد.تیم‌ملی فوتسال ایران که با شکست برابر اسپانیا از راه‌یابی به دیدار نهایی ششمین دوره مسابقات فوتسال جایزه بزرگ برزیل بازمانده بود، بامداد دیروز (یکشنبه) در دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها در سالن «نیوتن دی فاریا» شهر «آناپلیس» به مصاف تیم‌ملی پاراگوئه رفت و با نتیجه 5 بر 3 تن به شکست داد.

…………………………………………..

«قطبی تهدید به استعفا کرد»

«افشین قطبی» سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران در چند روز گذشته با شایعات مکرری مواجه شده است که نشان می‌دهد ماموریت او در تیم‌ملی بعد از جام‌ ملت‌ها به پایان خواهد رسید.

…………………………………………..

«پایان انتظار پنج ساله دربی»

نتیجه دربی شصت‌ونه در پایان با بهت و حیرت طرف‌داران دو تیم هم‌راه بود‌. آن‌جا که گل سالم پرسپولیس سوخت و زمانی که همه آماده می‌شدند تا یک مساوی دیگر را به کارنامه این دو تیم اضافه کنند «فرهاد‌مجیدی» سنت‌شکنی کرد. از دل این بازی داستان گل آفساید پرسپولیس فکر و ذکر تما‌شاگران بازی را به خود مشغول کرد. اما  پنج تن از کارشناسان داوری در خصوص صحنه مشکوک باطل کردن گل پرسپولیس از سوی داور را کاملن اشتباه دانسته و گل پرسپولیس را سالم اعلام کردند.

…………………………………………..

«بازگشت مدافع عنوان قهرمانی»

به‌نقل از سایت گل، برد پرگل سپاهان مقابل استیل آذین نتیجه خارق‌العاده هفته دهم لیگ برتر بود. تیم اصفهانی با زدن پنج گل به‌تیم پر ادعا و البته پرحاشیه استیل‌آذین نشان داد روزهای بهتری را نسبت به ۹ هفته گذشته تجربه می‌کند. نتیجه بازی سپاهان مقابل استیل آذین به‌حتم خود «امیر قلعه‌نویی» را هم شوکه کرد اما به‌هر حال شاید هیچ‌گاه او این نتیجه کلیدی را به‌عنوان نقطه بازگشتش در سپاهان فراموش نکند.

…………………………………………..

«شکست آبرومندانه»

بازی با برزیل از زوایای متفاوت و مختلفی قابل ارزیابی و بررسی است که تا مدت‌ها به‌این دیدار استناد خواهد شد اما نکته‌ای مهم هم وجود دارد که نه بحث کارشناسی و بلکه یک بحث عمیق سازندگی است که متاسفانه از چشم‌ها دور مانده و آن نکته این است: «با سرخابی‌های پایتخت که روزگاری همه تیم‌ملی را تشکیل می‌دادند و کم‌تر بازیکنی وجود داشت که جز این دو تیم نباشد و فیکس تیم‌ملی باشد چه کرده‌ایم که در بزرگ‌ترین دیدار تاریخ کشورمان حتا یک بازیکن از این دو تیم هم در تیم‌ملی فیکس نبودند.

…………………………………………..

«حمله ۲۰۰ میلیونی مصطفوی به‌فدراسیون»

«داریوش مصطفوی» با انتقاد شدید از فدراسیون فوتبال به‌ویژه رییس کمیته انضباطی گفت: «این فدراسیون باید بار و بندیلش را جمع کند و برود.»  دبیر اسبق فدراسیون فوتبال، در رابطه با مصاحبه «مجتبا شریفی» که گفته بود مصطفوی احتمالن ممنوع‌الفعالیت خواهد شد، گفت: «من فکر نمی‌کنم که شریفی این صحبت را کرده باشد اما اگر این‌گونه باشد، باید بگویم که شریفی چه چیزی را می‌خواهد از من بگیرد.

…………………………………………..

«اولین شکست تیم‌ملی در ۲۰۱۰»

فینال ششمین دوره رقابت‌های فوتبال غرب آسیا به‌سود کویت به‌پایان رسید و این کشور برای نخستین بار قهرمان این رقابت‌ها شد. تیم‌های ملی فوتبال ایران و کویت برگزار کننده دیدار پایانی ششمین دوره رقابت‌های فوتبال غرب آسیا بودند.

…………………………………………..

«چرا تهران میزبان برزیل نیست»

عصر دیروز از سوی مسوولان فدراسیون فوتبال دلایل مختلفی برای بازی تیم ملی ایران و برزیل در خارج از ایران مطرح شد حال آن‌که برگزاری این بازی در ابوظبی دلایل دیگری دارد. برای همه عجیب است. که چه‌طور ناگهان سر و کله پر افتخارترین تیم جهان پیدا شد که در یک بازی دوستانه به مصاف ایران برود. عجیب‌تر آن‌که حالا که برزیل قرار است با ایران بازی کند چرا این بازی در تهران برگزار نمی‌شود.

…………………………………………..

«قطبی:هدف اصلی قهرمانی در آسیاست»

پیروزی مقابل بحرین سریال موفقیت‌های افشین قطبی پس از پیروزی مقابل چین و کره‌جنوبی را کامل کرد، قربانی کردن «گربه‌سیاه» فوتبال ایران در بازی‌های رسمی به ویژه دیدارهای آسیایی اتفاق خوش‌آیندی برای فوتبال‌دوستان ایرانی بود.

…………………………………………..

«قطبی: نمی‌دانم قول قهرمانی از کجا آمده»

به گزارش ایلنا، افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران کنفرانس خبری را با جملاتی درباره آخرین وضعیت تیم ملی پس از دو بازی دوستانه مقابل چین و کره‌جنوبی و نیز در آستانه تورنمنت غرب آسیا این‌چنین آغاز کرد: «ما توانستیم دراین مدت خیلی چیزها را تغییر بدهیم. خیلی وقت بود که نتوانسته بودیم خارج از خانه چنین نتایجی بگیریم.

…………………………………………..

«پیروزی استقلال و توقف سپاهان و پرسپولیس»

روز نخست از هفته نهم مسابقات فوتبال لیگ‌برتر باش‌گاه‌های ایران با رویارویی تیم‌های استقلال تهران و سایپای البرز در ورزش‌گاه آزادی تهران پی‌گیری شد. استقلال که نیمه اول این بازی را با شکست یک بر صفر پشت سر گذاشته بود، در نیمه دوم فراتر از حد انتظار ظاهر شد و سه بار دروازه میهمان خود را گشود.

…………………………………………..

«عمل‌کرد ضعیف تیم‌ملی کشتی»

به نقل از سایت جهان ورزش از اول هم پیش‌بینی می‌شد که رسانه‌ای‌کردن بحث رویارویی با ورزش‌کاران اسراییلی به جایی نمی‌رسد. حرف‌های «محمدرضا یزدانی‌خرم» رییس فدراسیون کشتی در شبکه خبر مبنی بر کسب تکلیف از رهبر جمهوری اسلامی برای رو‌در‌رو شدن ورزش‌کاران ایرانی با ورزش‌کاران اسراییلی در کم‌تر از ۲۴ ساعت به کل تکذیب شد.

…………………………………………..

«توقف پرسپولیس در دقیقه ۹۱»

تیم فوتبال پرسپولیس تهران در ادامه رقابت‌های لیگ برتر مقابل تیم پاس ‌همدان با نتیجه تساوی یک بر یک متوقف شد. در این دیدار که از هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه آزادی برگزار شد «محمد نوری» در دقیقه ۱۵ برای پرسپولیس و «مهدی آقامحمدی» در دقیقه ۹۱ برای تیم پاس ‌همدان گل‌زنی کردند. این اولین تساوی خانگی پرسپولیس و اولین تساوی این تیم مقابل پاس ‌همدان در لیگ برتر بود که باعث شد فاصله‌ای دو امتیازی بین پرسپولیس و ذوب آهن ایجاد شود.

…………………………………………..

«شکست طلسم ۳۹ ساله»

تیم ملی فوتبال ایران پس از ۳۹ سال موفق شد کره جنوبی را در سئول شکست دهد. دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره‌جنوبی از ساعت ۱۵:۳۰ به وقت ایران در حضور ۴۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه جام جهانی سئول آغاز شد که این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود ایران به پایان رسید. گل پیروزی بخش ایران را در دقیقه ۳۶ مسعود شجاعی به ثمر رساند.

…………………………………………..

«پایان روی‌دادی به‌نام المپیک»

با پایان یافتن رقابت‌های المپیک نوجوانان مشعل این رقابت‌ها که از مدت‌ها قبل در سنگاپور افروخته شده بود، با برگزاری مراسم اختتامیه در این کشور کوچک آسیای شرقی خاموش شد تا برای دوره بعد به کشور میزبان این رقابت‌ها منتقل شود.

…………………………………………..

«اعتراض فردوسی‌پور در برنامه ۹۰»

به نقل از سایت جهان‌ورزش «عادل فردوسی‌پور» در ساعت یک‌و‌سی دقیقه بامداد جمله‌هایی اعتراض‌آمیز را نسبت به سانسور در صداوسیما عنوان کرد. او که تصمیم داشت مصاحبه «علی‌کریمی» را در مورد عذرخواهی نکردن از «آجورلو» روی آنتن بفرستد با ممیزی صداوسیما مواجه شد و البته بدون پرده‌پوشی آن‌را بیان کرد. او اول جزییات مصاحبه را بیان کرد.

…………………………………………..

«توهین تماشاچیان به ژنرال»

سرمربی تیم فوتبال سپاهان بعد از شکست تیمش مقابل استقلال در سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی حاضر شد و گفت: «بازی که هفت گل داشته باشد و ۱۵ موقعیت گل، حتمن در سطح بسیار بالایی برگزار شده و فکر نمی‌کنم در ده سال گذشته چنین بازی زیبایی را مشاهده کرده باشیم.

…………………………………………..

«صدرنشینی پرسپولیس پس از ۸۷۸ روز»

هفته ششم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با پیروزی تیم پرسپولیس برابر شاهین بوشهر به پایان رسید. پرسپولیس با این پیروزی در پایان هفته ششم ۱۵ امتیازی شد و با توجه به شکست ذوب‌آهن مقابل صنعت نفت آبادان به صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر صعود کرد.

…………………………………………..

«اگر پای حرفشان بودند شکایت نمی‌کردم»

برنامه پنج‌شنبه شب نود بدون شک یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های ماه‌های اخیر بود. دلیل این موضوع باز می‌گردد به بحث حضور علی دایی سرمربی سابق تیم‌ملی فوتبال ایران پس از چندین ماه در این برنامه.

………………………………………………

«حمله دادکان به آجورلو»

محمد دادکان که مدت‌ها سکوت کرده بود، در گفت‌وگو با ایسنا از علی کریمی حمایت کرد وگفت: «کریمی را اخراج می‌کنند تا محبوب شوند.» محمد دادکان پس از مدت‌ها سکوت گفت: «امروز آدم‌های ناتوان که به دنبال آمال و آرزوهایشان هستند، به افراد برچسب منشوری بودن می‌زنند.»

………………………………………………

«اخراج علی کریمی از استیل آذین»

«علی کریمی» از استیل آذین اخراج شد. در حالی که از روز قبل پیش‌بینی می‌شد، «مصطفی آجورلو» جواب مصاحبه علی کریمی را داد. علی کریمی دیروز مصاحبه کرده و به نحوه مدیریت آجرلو اعتراض کرده بود. حالا با فاصله ۲۴ ساعت، این بازیکن از تیم استیل آذین اخراج شد اما باشگاه استیل آذین دلیل اخراج را روزه‌خواری عنوان کرده است.

………………………………………………

«باد دادن خاکسترهای کهنه»

«علی‌دایی و محمد مایلی‌کهن» سال‌هاست با یک‌دیگر اختلاف نظر دارند و هر از چندگاهی در مصاحبه‌های خود موضع‌گیری‌هایی تند و البته برخی اوقات توهین‌آمیز علیه یک‌دیگر می‌گیرند. آخرین درگیری لفظی این دو به بعد از بازی هفته سوم لیگ برتر برمی‌گردد که این دو هر چند قبل از شروع بازی به سمت یک‌دیگر رفتند، ولی بعد از اتمام بازی آقای دایی بلا‌فاصله بعد از سوت داور به رختکن رفته، و همین‌امر باعث ناراحتی آقای مایلی‌کهن شده  و باعث شد تا در نشست خبری مجددن علیه دایی موضع گیری کند.

……………………………………………….

«قطبی: شرمنده مربیان باشگاهی هستم»

«افشین‌قطبی» سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران در نشست مطبوعاتی کادر فنی تیم‌ملی گفت: «هم‌اکنون فکر می‌کنم اطراف تیم ملی جنگ بین صداقت و دروغ در گرفته و این جنگ برای من جذاب است و تا آخر در این جنگ می‌مانم.» شما خبرنگاران همیشه نقش بزرگی داشته‌اید و همیشه شریک نتایج تیم‌ملی بوده و هستید و تمام خانواده فوتبال به هم‌کاری شما نیاز دارد.

………………………………………………

«دل شیر داریم، جادوگر نمی‌خواهیم»

افشین قطبی اسامی بازیکنان دعوت شده برای بازی با ارمنستان را اعلام کرد که در این بین نامی از علی کریمی دیده نمی‌شود به نقل از خبرگزاری فوتبال ایران، انگار که او با چشم‌هایی کاملن بسته اسامی ‌را نوشته است.

………………………………………………

«طعم تلخ اولین شکست قرمز و آبی»

تیم استقلال تهران در نخستین دیدار خانگی خود در دهمین دوره رقابت‌های فوتبال باشگاه‌های برتر ایران مقابل فولاد خوزستان تن به شکست داد. در این دیدار که در حضور ۲۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، تیم استقلال تهران با نتیجه دو بر یک مغلوب فولاد خوزستان شد تا آبی‌پوشان طعم تلخ اولین شکست را در لیگ برتر بچشند.

……………………………………………….

«استارت سرخ‌ها با پیروزی»

به‌گزارش خبرگزاری فارس، دیدار تیم‌های پرسپولیس و تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود ۴۰ هزار تماشاگر آغاز شد و تیم پرسپولیس توانست با نتیجه یک بر صفر تراکتورسازی تبریز را شکست دهد.

………………………………………………

«پیش‌رفت با گام‌های کوچک»

سیاه‌بینی مفرط است گفتن این‌که لیگ برتر ایران از ۱۰ سال پیش که شروع شد تا امروز تغییر ملموسی نداشته است، با این‌حال شواهد زیادی هست که نشان می‌دهد سرعت رشد این لیگ در یک دهه گذشته به اندازه‌ای پایین بوده که نه تنها فاصله فوتبال ایران با سطح اول فوتبال جهان را کم نکرده بلکه رقابت با قدرت‌‌های صاحب فوتبال در آسیا را هم مشکل‌تر از همیشه کرده است.

………………………………………………

«قلعه‌نویی: جای قطبی بودم اعدامم می‌کردند»

امیر قلعه‌نویی در انتظار شروع یک فصل دیگر است، او که در دو سال اخیر با استقلال و سپاهان جام قهرمانی را بالای سر برد امسال هم به دنبال قهرمانی است تا یک رکورد بی‌نظیر را از خود برجای بگذارد، البته او امسال روزهای سختی را در پیش خواهد داشت چرا که دیگر مدعیان قهرمانی قوی‌تر از فصل گذشته هستنند.

……………………………………………..

«تحلیلی بر آن‌چه پیش روی پرسپولیس است»

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس این روزها فضای کاملن متفاوتی را تجربه می‌کند، او در دوران بازیگری‌اش فوتبالیستی بسیار بزرگ بود که هیچ‌کس، حتا آنان که وی را دوست نداشتند، نمی‌توانستند منکر توان‌مندی‌ها و اعتبار بی‌بدلیش شود، عالم پر‌نوسان مربی‌گری، اما، دنیای دیگری است که حتا بزرگ‌ترین‌ها را هم به راحتی می‌تواند به خاک بیندازد.

…………………………………………….

«ارزیابی دایى از اردوى آلمان»

على‌دایى سرمربى تیم فوتبال پرسپولیس تهران که به‌همراه تیمش به تازگى از اردوى آلمان بازگشته در خصوص این اردو اظهار داشت: «اردوى بسیارخوبى را در آلمان برگزار کردیم و فکر مى‌کنم به خواسته‌هاى خودم در آن حدى که برنامه‌ریزى کرده بودم رسیدیم.

……………………………………………..

«پایان شیرین افسانه اسپانیا»

سرانجام پس از یک‌ماه، شب گذشته، دیدار نهایى جام‌جهانى ۲۰۱۰ آفریقاى‌جنوبى میان دو تیم مطرح اروپا، یعنى «اسپانیا» و «هلند» برگزار شد تا تکلیف قهرمان این جام مشخص شود. اسپانیا پس از گذر از سد آلمان در شرایطى پا به این مسابقه گذاشت که بازیکنان این تیم براى کسب مقام قهرمانى هم‌پیمان شده بودند.

……………………………………………..

«آخر و عاقبت، چالش قطبی و باشگاه‌ها»

کش و قوس بین سرمربی تیم‌ملی و باشگاه‌های لیگ برتری به‌فاصله دو روز مانده به‌برپایی اردوی ۱۰ روزه تیم‌ملی در کمپ «لیون هارد» اتریش از وقوع یک بحران تازه در فوتبال ایران حکایت دارد.

……………………………………………..

«اظهارات جالب و عجیب افشین قطبی»

افشین قطبی با اشاره به‌این‌که در ۱۸ روز حضورش در آفریقای‌جنوبی بیننده ۱۱ بازی در جام‌جهانی بوده اظهار داشت: «بازی‌های کره جنوبی در مرحله مقدماتی برابر تیم‌های یونان، آرژانتین و نیجریه را از نزدیک نگاه کردم و هم‌چنین بیننده بازی‌های کره شمالی برابر برزیل، پرتغال و ساحل عاج بودم.

……………………………………………….

«پیروزی بزرگ در آینه مطبوعات آلمان»

حذف آرژانتین قابل پیش‌بینی بود، آرژانتینی‌ها قبل از این دیدار به‌زمین سفت نخورده بودند. «مارادونا» نشان داد که با بغل‌کردن بازیکنان نمی‌تواند بازی را متحول کند، چرا که پیش از آغاز رقابت‌های جام‌جهانی، خیلی‌ها آرژانتین را مدعی قهرمانی می‌دانستند

………………………………………………

«مرثیه‌ای برای یک رویا»

همه‌چیز در ۳۷دقیقه اتفاق افتاد و تمام رویاهای برزیل و هوادارانش را بر باد داد. ششمین قهرمانی «جوگوبونیتو»، درخشش جام قهرمانی بر روی دستان «لوسیو» و بوسه‌های «فابیانو» بر کفش طلای آقای‌گلی، تصاویر محوی از رویاهای یک ملت بود که در همان چند دقیقه نفرین‌شده به خاک سپرده شد.

…………………………………………….

«می‌خواهیم تاریخ‌ساز شویم»

«دل بوسکه» که شاگردانش موفق شدند تا با پیروزی مقابل پرتغال به‌مرحله یک‌چهارم پایانی رقابت‌های جام‌جهانی راه‌یابند، در پایان این دیدار حساس و تماشایی به‌این نکته اشاره کرد که تیمش شایستگی صعود به‌مرحله یک‌چهارم پایانی این رقابت‌ها را داشته است.

…………………………………………….

«تکرار تاریخ، در جام‌جهانی۲۰۱۰»

بار‌ دیگر، تاریخ تکرار شد و تیم‌ملی آلمان توانست، انگلیس را در مرحله یک‌هشتم نهایی جام‌جهانی ۲۰۱۰ افریقای‌جنوبی شکست دهد و به‌یک‌چهارم نهایی برسد.

…………………………………………….

«جایگاه فوتبال ایران»

درست چند ساعتی پس از ناکامی تیم‌ملی فرانسه در مسابقات جام‌جهانی رییس فدراسیون فوتبال فرانسه استعفا کرد و حتا گفته می‌شود وزیر ورزش فرانسه به‌زودی برای دادن توضیحات به‌مجلس می‌رود و در پارلمان فرانسه اگر پاسخ ندهد باید استعفا کند حال آن‌ها را با ما مقایسه کنید.

…………………………………………….

«آقایان در برزخ»

هیچ‌چیز هنوز در گروه‌های C و D مشخص نیست و هر هشت تیم بخت حضور در مرحله یک‌هشتم نهایی را دارند. انگلیس را پیش از آغاز مسابقات یکی از مدعیان اصلی می‌دانستند، اما آن‌ها بی‌تردید، انتظار نداشتند در حالی پا به‌بازی سوم بگذارند که به‌یک پیروزی برای ماندن در جام نیاز داشته باشند.

……………………………………………..

«آتش‌بیار درگیری آبی‌پوشان با دومنک»

این‌روزها تمام تمرکز تلویزیون‌های فرانسه به‌عمل‌کرد ضعیف این‌تیم در رقابت‌های جام‌جهانی و مسایل حاشیه‌ای که در اردوی خروس‌ها رخ داد اختصاص یافته و اکثر برنامه‌های ورزشی این کشور به‌مسایلی که در اردوی فرانسه در آفریقای‌جنوبی رخ داده می‌پردازند.

…………………………………………….

«دایی حضور در آفریقای‌جنوبی را رد کرد»

در حالی‌که اکثر رسانه‌ها خبر حضور علی دایی، سرمربی پرسپولیس را در آفریقای‌جنوبی منتشر کردند او با رد این خبر اعلام کرد در فرانسه بوده است: «متاسفانه یک‌سری اخبار کذب مربوط به‌خودم را در روزنامه‌ها می‌خوانم، من به آفریقای‌جنوبی نرفته بودم و به‌خاطر یک سری مسایل شخصی مدتی در ایران نبودم.

……………………………………………

«به‌خاطر نیاز مالی مربی آرژانتین شد»

اسطوره فوتبال برزیل بار دیگر به‌حمله لفظی به‌سرمربی تیم ملی آرژانتین پرداخته است. این صحبت‌ها پس از اظهارات اخیر دیه‌گو مارادونا مطرح شده است.

…………………………………………..

«از فینالیست‌شدن آرژانتین مطمئنم»

تیم ملی آرژانتین در اولین دیدار خود در رقابت‌های جام‌جهانی و در دومین دیدار گروه بی این رقابت‌ها، با نتیجه ۰-۱ مقابل نیجریه به‌برتری دست یافت.مارادونای کبیر که در سال ۱۹۸۶ یک‌تنه تیم ملی آرژانتین را قهرمان جهان کرد و در سال ۱۹۹۰ با این تیم به‌فینال جام‌جهانی ایتالیا راه پیدا کرد، تلخ‌ترین خداحافظی ممکن را با جام‌جهانی داشت. او سال ۱۹۹۴ در آمریکا متهم به‌دوپینگ و متعاقبن محروم شد تا اسطوره، پایانی سیاه داشته باشد.

…………………………………………..

«مصاحبه تفصیلی با حبیب کاشانی»

سرپرست باشگاه پرسپولیس در رابطه با وضعیت این روزهای قرمزهای پایتخت، دیدار با رییس جمهور، آخرین خبرها از نقل و انتقالات بازیکنان، پرونده شکایت علی دایی از فدراسیون فوتبال سخن گفت.سرپرست باشگاه پرسپولیس در رابطه با دیدار با رییس‌جمهور اظهار کرد: «من در یک ساعتی که خدمت دکتر احمدی‌نژاد بودم مشکلات فصل نقل و انتقالات را برایشان مطرح کردم و به وی گفتم که در ایران اکثر تیم‌ها در اختیار کارخانه‌ها هستند و یک‌سری منابع درآمد تعریف شده دارند، اما پرسپولیس و استقلال این گونه نیستند و از این منابع درآمدی محروم هستند.

……………………………………………

«بازار گرم نقل وانتقالات در لیگ‌برتر»

گرچه فصل نقل و انتقالات لیگ‌برتر با خریدهای تیم‌های بالای جدول شروع شده، اما رفته‌‌رفته تیم‌های میانه جدول هم برنامه‌های خود را برای خرید بازیکن پیاده می‌کنند. بعد از همه آن دست‌دست کردن‌ها، قراردادهای پرسپولیس هم سرانجام به‌هیت فوتبال رسید. نوری قرارداد داخلی‌اش را دوساله امضا کرد و پیراهن شماره ۱۴ را هم برداشت. کمتر از یک ساعت بعد از امضای این قرارداد، امیرحسین فشنگ‌چی هم پای میز مذاکره با کاشانی نشست و برای سرخ‌پوش‌شدن به توافق رسید

……………………………………………

استعفاى دسته جمعى اعضاى هیات مدیره استقلال»

واعظى آشتیانى: «دیگر نه به استقلال فکر مى‌کنم، نه در موردش حرف مى‌زنم.» امیررضا واعظى آشتیانى مدیرعامل مستعفى باشگاه استقلال با اعلام استعفایش گفت: «از این پس دیگر به استقلال و فوتبال فکر نمى‌کنم و هیچ اظهارنظرى هم درباره این باشگاه نخواهم داشت.‌» وی در مورد استعفاى خود از مدیریت باشگاه استقلال گفت: «زمانى‌که در سازمان تربیت بدنى بودم متوجه شدم نمى‌توانم با سعیدلو و تیم مدیریتى جدید سازمان تربیت بدنى هم‌کارى کنم.»

………………………………………..

«قهرمانی تیم پرسپولیس در مسابقات جام حذفی ایران»

فصلی که با مدیریت انصاری‌فرد و مربی‌گری کرانچار شروع شد، ولی کاشانی در میانه راه به صندلی مدیریت رسید و ترجیح داد با جواب‌کردن مربی کروات، هدایت تیم را به دایی بسپارد.این تغییرات زیاد که باید یارگیری بد ابتدای فصل را هم به‌آن اضافه کرد، موجب شد تا این تیم نتواند در لیگ برتر در حد نامش بازی کند و در نهایت به رتبه چهارم رسید ولی جام‌حذفی حکایت دیگری داشت و پرسپولیس توانست به فینال برسد.

…………………………………………

بلاتکلیفی در کادر فنی تیم فوتبال استقلال تهران

بعداز متوقف‌شدن تیم استقلال تهران در‌ برابر پیکان قزوین اتفاقات عجیبی در کادر فنی این باشگاه به وجود آمده که موجب سردرگمی مسوولان و بازیکنان این تیم شده. تیم فوتبال استقلال با نتیجه یک بر یک برابر پیکان قزوین متوقف شد و نایب قهرمانی را از دست داد.

………………………………………….

توقف پرسپولیس در ایست‌گاه پایانی لیگ برتر

تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سپاهان در هفته سی و چهارم و آخر لیگ‌برتر فوتبال ایران جام خلیج‌فارس آخرین دیدار خود در نهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر را با تساوی به پایان رساندند.در ادامه رقابت‌های فوتبال هفته سی و چهارم لیگ‌ برتر تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه آزادی و به قضاوت علی‌رضا فغانی در حضور کمتر از ۱۰ هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند که در پایان دو تیم به تساوی رضایت دادند.

…………………………………………..

«برتری پرسپولیس برابر گسترش فولاد تبریز»

تیم فوتبال پرسپولیس تهران با شکست گسترش فولاد تبریز در دیدار رفت جام‌حذفی باشگاه‌های کشور یک گام به قهرمانی این مسابقات و حضور در لیگ قهرمانان آسیا نزدیک‌تر شد. طی این بازی که با قضاوت خداداد افشاریان در ورزش‌گاه یادگار امام تبریز و در حضور بیش از ۴۰ هزار تماشاگر آغاز شد، با گل شیث‌رضایی در دقیقه ۱۰، با برتری پرسپولیس به پایان رسید.

………………………………………….

«حمله سرمربی تیم ملی به رسانه‌ها»

افشین قطبی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران صبح دیروز در نشست خبری که در یکی از رستوران‌های تهران برگزار شد شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. بیشتر دقایق کنفرانس مطبوعاتی افشین قطبی به مجادله‌ی لفظی سرمربی تیم ملی با رسانه‌ها هم‌راه بود. قطبی صحبت‌های خود را این‌چنین شروع کرد: «ما برنامه‌های مختلفی برای آماده‌سازی تیم ملی ایران جهت حضور قدرت‌مند در جام ملت‌های آسیا داریم که می‌خواهم آن‌ها را در این نشست بیان کنم.

………………………………………….

«شکست سنگین پرسپولیس مقابل ابومسلم»

پس از شکست سنگین پرسپولیس مقابل ابومسلم علی دایی در محل کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و صحبت‌های خود درباره بازی با ابومسلم را این‌گونه آغاز کرد: «ما بازی را بد شروع کردیم، بد ادامه دادیم و بد هم تمام کردیم، این ضعیف‌ترین بازی عمرم بود و هیچ بهانه‌ای برای این شکست ندارم.» وی ادامه داد: «در نیمه اول که بچه‌گانه گل خوردیم و قبول چنین اتفاقی واقعن برایم سخت است. ما چند بازی است که نمی‌توانیم خوب بازی کنیم اما این‌جا آبروی پرسپولیس در میان است».

…………………………………………

«حرکت چرخ ‌و فلک مربیان در پایان لیگ برتر»

به‌طور معمول در پایان فصل فوتبال، تعداد زیادی از مربیان تغییر باشگاه می‌دهند، تا جایی‌که حتا در بوندس‌لیگا این جابه‌جایی‌ها را به چرخ و فلک مربیان تعبیر می‌کنند. نرخ این جابه‌جایی‌ها هم دست کمی از لیگ‌های اروپایی ندارد. بدین ‌ترتیب جای تعجبی ندارد اگر قهرمان لیگ نهم هم به‌دنبال تغییر مربی‌اش باشد. بحث ماندن یا رفتن قلعه‌نویی در سپاهان از چند هفته قبل مطرح بود و با حذف این تیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان، شایعه جدایی او قوت بیشتری گرفت.

………………………………………..

«قهرمانی زود هنگام سپاهان»

سپاهان با تساوی دو بر دو مقابل ابومسلم در مشهد، قهرمانی‌اش را در لیگ برتر قطعی کرد. سپاهان تنها درصورتی قهرمان نخواهد شد که در دو بازی باقی‌مانده ببازد و در مقابل ذوب‌آهن، علاوه بر گرفتن ۶ امتیاز باقی‌مانده، تفاضلش را ۲۰ گل ارتقا دهد. صدرنشین لیگ هرچند در دقیقه ششم عقب افتاد ولی با گل‌های عماد رضا و حاج صفی پیش افتاد و گل عسگری تنها توانست مانع شکست ابومسلم شود.

……………………………………….

«استقلال و ذوب آهن در اندیشه سرگروهی»

استقلال و ذوب‌آهن می‌توانند عمل‌کرد موفق‌شان در لیگ قهرمانان آسیا را با کسب صدرنشینی گروه تکمیل کنند. در آستانه روز پایانی مرحله گروهی هر دو تیم صدرنشین هستند و سرنوشت در دست خودشان است. استقلال که میهمان الجزیره، تیم آخر و ناامید گروه است درصورت پیروزی خیالش بابت سرگروهی و مهم‌تر از آن میزبانی در تک‌بازی مرحله حذفی، راحت خواهد شد.

………………………………………….

«ابهام در خاموش‌شدن پروژکتورهای ورزش‌گاه آزادی »

بازی پرسپولیس و صباباتری که با پیروزی تیم پرطرفدار تهرانی برگزار شد، صحنه‌ای نادر داشت. برق ورزش‌گاه در شرایطی که طوفان عجیبی در ورزش‌گاه بود، قطع شد.در زیر بارش شدید باران و در حالی‌که باد شدیدی می‌وزید، حوار محمد عراقی به‌عنوان اولین پنالتی‌زن پشت توپ ایستاد و ضربه‌اش را از دست داد. تا پرسپولیس پیش چشم همه تماشاگرانش شوکی بزرگ را تجربه کند، اما همان لحظه ناگهان برق ورزش‌گاه رفت تا شوکی بزرگ به صباباتری و بازیکنانش وارد شود که داشتند آماده شادی می‌شدند. ناگهان همه پروژکتورها خاموش شدند و ۱۰ دقیقه‌ای شرایط به‌همین شکل پیش رفت. پرژکتورها خاموش بودند اما تمام چراغ‌های ورزش‌گاه روشن بودند.

…………………………………………

«افشین پیروانی جانشین حمید استیلی شد »

تصمیمات عجیب در باشگاه پرحاشیه استیل‌آذین بالاخره منجر به‌انتخاب افشین پیروانی به‌جای حمید استیلی شد. رشته باریکی که حمید استیلی را به استیل‌آذین پیوند می‌داد با تساوی بدون گل مقابل تیم قعرجدولی ابومسلم کاملن ازهم گسیخت تا باشگاه در فاصله ۳ بازی تا پایان فصل، تصمیم به برکناری سرمربی بگیرد. یک هفته پیش از این هم استیل‌آذین در یک‌چهارم نهایی جام حذفی مغلوب ذوب‌آهن شده بود. تورنمنتی که برای باشگاه اهمیت ویژه‌ای داشت.

…………………………………………

«دیدار به یاد ماندنی پرسپولیس و تراکتورسازی»

دیدار تیم‌های تراکتورسازی و پرسپولیس با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید. دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس از ساعت ۱۷ با حضور بیش از ۷۰ هزار نفر در ورزش‌گاه یادگار امام آغاز شد. دو تیم بازی را در شرایطی آغاز کردند که ورزش‌گاه یادگار امام مملو از هواداران تیم میزبان بود. در نیمه نخست شاگردان فراز کمالوند بازی بهتری را نسبت به سرخ‌پوشان تهرانی انجام دادند، که نتیجه تلاش تبریزی‌ها گل دقیقه ۳۸ توسط فرهاد خیرخواه بود.

…………………………………………

«فدراسیون در آوردن و برکناری من هیچ کاره بود»

برنامه نود شب گذشته، فرصتی شد تا علی‌ دایی یک‌بار دیگر قهر خود را با عادل فردوسی‌پور بشکند و در یک مکالمه تلفنی مهم‌ترین حرف‌های خود بعد از اخراج از تیم ملی را به زبان بیاورد.در حالی‌که فردوسی‌پور کفاشیان را برای مصاحبه پیرامون اتفاقات اخیر تیم‌ملی دعوت کرده بود وقتی بحث به برکناری مربیان قبلی رسید و سوالی درباره دخالت مدیران بالاتر در این زمینه مطرح شد کفاشیان در ظاهر قبول کرد که علی‌دایی را با کمک ودخالت رییس وقت سازمان تربیت بدنی انتخاب کرده است. اما وقتی موضوع برکناری مطرح شد او از استقلال فدراسیون گفت و این که هیت رییسه تصمیم به برکناری دایی گرفته است و با وجود مخالفت کفاشیان این اتفاق عملی شده است.

…………………………………………

«حمایت قاطع کفاشیان از قطبی»

دقیقن در روزهایی که مهدی تاج بحث سرمربی خارجی را به عنوان جانشین قطبی مطرح کرده و به‌دنبال همین موضوع سیل اسامی گزینه‌های مختلف به سوی فدراسیون و رسانه‌ها جاری شده است، علی کفاشیان در اتاقش با افشین قطبی جلسه گذاشته و برنامه‌های آینده سرمربی برای تیم ملی را هماهنگ می‌کند. دل‌جویی روز گذشته کفاشیان از قطبی یکی دیگر از حرکات هوش‌مندانه رییس فدراسیون است که با یک تیر چندین هدف را نشانه گرفته.

…………………………………………

«افشین قطبی کماکان معلق»

برخلاف روزهای ابتدایی مربی‌گری قطبی در تیم ملی،تاج مدت‌هاست که با سرمربی تیم ملی رابطه خوبی ندارد و به‌عنوان رییس کمیته تیم‌های ملی،در چند ماه اخیر تلاش زیادی کرد تا شرایط را برای حضور یک مربی خارجی در تیم ملی فراهم کند. تاج حتی مذاکره با چند مربی از جمله فاتح تریم و اریکسون را تایید کرد و این موضوع نشان داد که در چند ماه اخیر جای‌گاه قطبی در تیم ملی متزلزل‌تر از همیشه بوده است.

………………………………………….

«ناکامی استقلال، پرسپولیس و سپاهان»

تیم فوتبال پرسپولیس برابر سایپا با نتیجه دو بر صفر شکست خورد تا علی دایی دومین باخت خود را در این تیم تجربه کند و بدین شکل هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال با غلبه استاد بر شاگرد آغاز شود. در ادامه این هفته از مسابقات و در دومین روز رقابت‏های لیگ برتر فوتبال نیز، زردپوشان سپاهان و آبی‏پوشان استقلال نیز با ناکامی این هفته را پشت‌سر گذاشتند تا وضعیت تیم‏ها در جدول رده‌بندی در گرو یک بازی باشد و حساسیت‏ها حفظ شود.

…………………………………………..

«برتری مس کرمان و ذوب‌آهن مقابل حریفان آسیایی»

تیم فوتبال مس کرمان با نتیجه سه بر یک تیم السد قطر را شکست داد تا برای صعود به مرحله حذفی هم‌چنان شانس داشته باشد. با این برد مس کرمان شش امتیازی شد و هم‌چنان برای صعود به مرحله بعد شانس دارد. مس از چهار مسابقه صاحب دو پیروزی و دو شکست است.سرمربی کروات تیم فوتبال مس کرمان پس از برتری برابر السد قطر تیم خود را یک تیم عجیب دانست که نتایجش دور از ذهن است.

…………………………………………

«رکوردشکنی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا»

استقلال تهران توانست در بازی گذشته خود رکورد پر تماشاگرترین‌ بازی‌های‌ این دوره‌ را تا مرحله کنونی‌‌ ‌‌بدست آورد.سال گذشته باشگاه پرسپولیس ایران که نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا بود نتوانست به مراحل پایانی صعود کند، اما رکورد جالب توجهی از حضور تماشاگرانش به جای گذاشت و پر تماشاگرترین تیم حاضر در رقابت‌های لیگ قهرمانان سال گذشته شد. به نظر می‌رسد امسال هم استقلال ایران قصد دارد که چنین رکوردی از خود به جای بگذارد.

…………………………………………

«توقف سپاهان و عیدی استقلال به هواداران»

سرمربی تیم فوتبال استقلال ایران گفت: «برد برابر الغرافه عیدی ما به تمام بازیکنان و خانواده‌هایشان و هم‌چنین هواداران استقلال بود. ولی هنوز کارمان برای صعود تمام نشده است.»صمد مرفاوی پس از پیروزی سه بر صفر تیمش مقابل الغرافه قطر، در نشست خبری اظهار کرد: «بازی خوبی بود و این پیروزی را ابتدا به همه هواداران استقلال که ما را با استقبال خوبشان شرمنده کردند و به ورزش‌گاه آمدند، شادباش می‌گویم. هم‌چنین ضمن تشکر از بازیکنان و کادر تیم، این پیروزی را به آن‌ها و خانواده‌هایشان که تعطیلات عید را فدای تمرینات کردند تا این پیروزی شیرین به دست آید، تبریک می‌گویم.»

…………………………………………

«امیدامسال»

هر سال که به پایان راه خود می‌رسد غمی  بر دل همه ما می‌نشیند و هر کدام از ما به عمری که از ما برفته می‌اندیشیم و حسرت می‌خوریم که چه آسان ثانیه‌ها و دقایق و ساعت‌ها و روزها و ماه‌ها را به جوی گذر عمر افکندیم و سر انجام هم‌،  آن بهره کافی را نداشته‌ایم اما وقتی این غم ما را احاطه می‌کند رفیقی داریم که به کمک‌مان می آید و می‌گوید «باید به آینده چشم دوخت‌« آری از  امید این رفیق همیشگی سخن می‌گویم امیدی که نسبت به آینده‌ای داریم که نمی‌دانم چه قدر خواهد بود از این رو دوست دارم در این سال جدید و در این ویژه‌نامه باز هم از امید با خوانندگان صحبت گویم.

…………………………………………

به رسم عادت منتظر مربی جدید هستیم»

چند سالی است که فدراسیون عیدی می‌دهد. تعطیلات نوروز که نزدیک می‌شود، معمولن همه به دنبال این هستند که چند روزی دور از همه دغدغه‌های روزمره، استراحت کنند اما انگار در فدراسیون فوتبال، نوروز معنای دیگری دارد. فدراسیون‌نشین‌ها در دوره‌های مختلف نشان داده‌اند از بازخورد تصمیم‌هایشان در جامعه و رسانه‌ها ترس دارند، برای همین ترجیح می‌دهند از بستری که نوروز و تعطیلاتش برایشان فراهم می‌کند، بهترین استفاده را ببرند. بین خودشان هم اینطور باب کرده‌اند که تصمیم‌های اساسی را در این تعطیلات ‌می‌گیرند و اجرا می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,