Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
میرحسین موسوی:

«۲۲خرداد نشان از بلوغ جنبش‌سبز بود»

2010 June 15

رادیو کوچه

میرحسین موسوی از رهبران مخالف دولت ایران در تازه‌ترین بیانیه خود نسبت به هتک حرمت بیوت مراجع تقلید شیعیان و هم‌چنین ادامه سرکوب معترضان از سوی نیروهای دولتی واکنش نشان داد.

به گزارش تارنمای کلمه وابسته به میرحسین موسوی این رهبر اصلاح‌طلب با بیان این‌که «بیست و دوم خردادماه نشان بلوغ و آگاهی جنبش اصیل سبز بود» تصریح کرد: «۲۲ خرداد بلوغ جنبش عظیم سبز را نشان داد و نشان داد که هر شهروند سبز هر جا که باشد، از خانه و اداره و محل کار و کارخانه و مدرسه و خیابان، با ابتکارات و خلاقیت، خود یک جنبش است.»

وی افزود: «آرایش نظامی- امنیتی بی‌سابقه درتهران نشان می‌دهد که علی‌رغم یک سال سرکوب و حبس واستفاده یک‌سویه از صداوسیما و رسانه‌های دولتی و هزینه‌های هزاران میلیارد تومانی، تمامیت طلبان نتوانسته‌اند مردم را به صداقت و صحت عمل خود متقاعد سازند. که اگر می‌توانستند چه نیاز به این همه هزینه و لشگرکشی و دروغ پردازی؟»

به گفته‌ی آقای موسوی جنبش سبز آن آگاهی را دارد که به گونه‌ای عمل نکند تا تمامیت‌خواهان بتوانند پیامد سیاست‌های غلط خود را در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی و سیاسی و سیاست خارجی بپوشانند.

وی در پایان تاکید کرد: «امروز دولتیان بیش از همیشه محتاج حادثه‌سازی‌های هستند که بتوانند تبعات مصائبی را که بر سر کشور آورده‌اند از چشم‌ها پنهان نگه دارند. حمله به دفتر یک مرجع عالی‌قدر و یکی از شاگردان مورد علاقه و محبت حضرت امام ورود به مرحله جدیدی از این بحران‌سازی‌ها است. ولی آمران و عاملان این اقدام خطرناک بدانند که حمله به مراجع و هتک حرمت و زیرفشار قرار دادن آن‌ها تنها مشروعیت نظام را از بین می‌برد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,