Saturday, 18 July 2015
21 March 2023
طبق آخرین یافته‌ها،

«بیماری لژیون‌ایرز با آب برف‌پاک‌کن»

2010 June 15

مسوولان بهداشتی بریتانیا منبع جدیدی از بیماری لژیون ایرز، که موجب ذات‌الریه می‌شود و ممکن است مرگ‌آور باشد، شناسایی کرده‌اند.

آن‌ها کشف کرده‌اند که در آبی که در آب‌پاش برف پاک‌کن خودروها نگه داری می‌شود، نوعی باکتری وجود دارد که احتمالن دلیل ابتلای بسیاری از بیماران به بیماری لژیون ایرز شده است.

آب گرم راکد، محیط مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری لژیونلا است که وقتی وارد دستگاه تنفسی می‌شود ممکن است باعث ذات‌الریه شود.

مقام های بهداشتی بریتانیا روز دوشنبه (14 ژوئن)، به رانندگان این کشور توصیه کردند که آبپاش برف پاک کن خودروی خود را به جای آب معمولی با مایع مخصوص این کار پر کنند تا این باکتری کشته شود.

محققان در جریان یک مطالعه آزمایشی رد باکتری لژیونلا را در یک پنجم از خودروهایی که در آب‌پاش برف پاک‌کن آن‌ها مایع تمیز کننده حاوی ضد یخ ریخته نشده بود، پیدا کردند. این در حالی بود که در خودروهایی که به ظرف آب برف پاک‌کن آن‌ها مایع تمیز‌کننده حاوی ضد‌یخ اضافه شده بود، این باکتری یافت نشد.

لازم به یادآوری است کارشناسان بهداشت در جریان مطالعه پرونده بیماران مبتلا به لژیون ایرز متوجه شدند که افرادی که شغلشان رانندگی است و در ظرف آب‌پاش برف پاک‌کن خودروی خود از مایع تمیز کننده حاوی ضد‌یخ استفاده نمی‌کنند، با بیش‌ترین خطر ابتلا به این بیماری مواجه‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,