Saturday, 18 July 2015
06 December 2021
روز پنجم و شکست غرورآفرین

«بازی جانانه کره مقابل برزیل»

2010 June 16

محمدرضا/ رادیو کوچه

mohammadreza@koochehmail.com

برزیل، یکی از اصلی‌ترین مدعیان عنوان قهرمانی در یک‌روز سخت مقابل کره‌شمالی به پیروزی رسید. این پیروزی را با نتیجه دو بر یک به‌دست آورد تا کره‌شمالی سزاوارانه شکست خورده باشد. کره‌ای‌ها در این بازی تا دقیقه 55 از دروازه‌شان دفاع کردند اما یک گل کاملن اتفاقی از سوی «مایکون» همه آرزوی‌های کره شمالی را بر باد داد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

گل اول برزیل را در این بازی مایکون، مدافع راست این تیم به‌ثمر رساند و بعد از آن با پاس تماشایی روبینیو «‌الانو» گل دوم تیمش را در دقیقه 72 زد.

درست در زمانی که برزیلی‌ها از پیروزی مطمئن شده بودند و دنبال زدن گل‌های بیشتر بودند «یون‌نام‌یی» در دقیقه 88 دروازه برزیل را باز کرد تا جام جهانی 2010 در آستانه یک شگفتی بزرگ قرار بگیرد.

لازم به ذکر است کره در رده‌بندی فیفا میان 32 تیم حاضر در جام جهانی در رده آخر قرار دارد.

با این پیروزی برزیل صدرنشین گروهش شد و تیم‌های ساحل عاج و پرتغال هر کدام با یک امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

در دیگر دیدار این روز دو تیم پرتغال و ساحل عاج در ورزشگاه نلسون ماندلا به مصاف یک‌دیگر رفتند که با تساوی بدون گل به پایان رسید.

رونالدو در نیمه نخست یک بار تیر دروازه حریف را به لرزه درآورد.

در نیمه اول این دیدار کریس رونالدو در دقیقه 21 از پرتغال کارت زرد دریافت کرد و زوکورا  و دمل دردقایق هفت وبیست و یک از ساحل عاج با کارت زرد جریمه شدند.

در نیمه دوم ساحل عاج که به تیم فیل‌های آفریقا مشهور است خط دفاعی خود را با قوت بیش‌تری روانه میدان کرد و کنترل میانه میدان را به بهای ضدحملات آتشین خود به پرتغال واگذار کرد.

قضاوت این دیدار را داور اروگوئه‌ای به نام «خورخه لاریوندا» بر عهده داشت.

تلاش دو تیم به رغم ارایه یک بازی دیدنی و نسبتن پر برخورد راه به جایی نبرد و در نهایت تساوی بدون گل روی تابلوی نتایج حک شد.

هم‌چنین تیم‌های نیوزلند و اسلوواکی از گروه ششم مسابقات جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی به مصاف هم رفتند که نیمه اول بازی در حالی تمام شد که اسلوواک‌ها برتری نسبی نسبت به حریف داشتند اما در نیمه دوم ورق برگشت و «ویتک» در دقیقه 50 برای اسلوواکی موفق به گل‌زنی شد.

اسلوواکی شایسته این گل بود و فشار‌های تاکتیکی اوایل نیمه دوم چنین برتری را ایجاب می‌کرد.

بازی برده برای اسلوواکی در دقیقه 93 توسط «راید» با تساوی عوض شد و نیوزیلند بیش از حریف اروپایی خود شیرینی این تساوی را چشید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,