Saturday, 18 July 2015
02 April 2023
معرفی یک سایت

«سلام، من هستم»

2009 September 05

20090905-weblog-koocheh

تا به حال به این فکر کرده بودید که داشتن یک کارت ویزیت مجازی برای معرفی خود به دوستانتان چقدر مفید است؟ این‌که عضو کدام سایت هستید و کاربر کدام شبکه اجتماعی می‌تواند این حسن را داشته باشد که بتوانید کلیه کسانی را که با آن‌ها در ارتباط هستید در دیگر شبکه‌ها به راحتی پیدا کنید. وب‌سایت «سلام، من هستم» به تازگی این امکان را در اختیار کاربران اینترنت قرار داده است.

نیما اکبرپور نویسنده عصیان در وبلاگ شخصی خود می‌نویسد: «این روزها هر کسی که کمی بیش ازحد عادی قاطی اینترنت باشه، توی چند سایت شبکه اجتماعی عضوه و یه وبلاگ داره و غیره و ذلک. این جور شبکه‌ها هم بیش از پیش دارن به هم متصل می‌شن و سعی می‌کنن با تزریق کاربرانشون به هم، در کنار رقابت، هم کاری هم داشته باشن و کاربرانشون رو به هم پاس بدن.
اما از این ها گذشته، تعدد این‌طور سایت‌ها باعث می‌شه تا کمی آدم گیج و سردرگم بشه. هر چند با ورود سایت‌هایی مثل فرندفید، تعقیب فعالیت‌های یه نفر در سایت‌های مختلف ‌ساده‌تر شده، اما هم چنان نیازی برای یه صفحه که پروفایل یا شناسنامه افراد باشه، وجود داشت. صفحه‌ای که فهرستی از سایت‌ها رو که عضوش هستین بتونین بذارین توش و درعین حال خودش نشانی پیچیده‌ای نداشته باشه. کوتاه باشه و به سادگی قابل حفظ کردن.
سایت سلام من هستم یا Hi I’m همین کار رو انجام می‌ده. هر کسی با عضویت توی این سایت می‌تونه صاحب یه فولدر بشه به نام خودش و اون آدرس رو به عنوان شناسنامه به بقیه بده. شاید بشه گفت یه جور کارت ویزیت شامل وب‌سایت‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها که البته کاربردش با لینکد این متفاوته. ممکنه بگین که این کار رو پروفایل گوگل هم انجام می‌ده. درسته؛ اما آدرسش به اندازه این سرراست نیست.
به نظر می‌رسه سایت هنوز در مرحله اولیه طراحیش هست و هنوز به طور کامل کاربرپسند نشده. برای مثال وقتی می‌خواین در بخش نت‌ورک، شبکه‌های اجتماعیتون رو وارد کنین،‌ هنوز ساز و کاری برای درست بودن اکانت‌هایی که وارد می‌کنین، در نظر نگرفتن.
به هرحال من رفتم و اکانت خودم رو گرفتم. به نظرم آدرس بسیار کوتاهی هست و خوب هم به یاد می‌مونه. شما هم برین اسم خودتون رو ثبت کنین تا زودتر نگرفتنش.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|