Saturday, 18 July 2015
27 March 2023
هم‌زمان با سی و سومین سال‌روز درگذشت

«لغو مراسم بزرگداشت شریعتی»

2010 June 19

رادیو کوچه

در آستانه سی و سومین سال‌روز درگذشت دکتر علی شریعتی نویسنده و روشنفکر دینی و عدم صدور مجوز برای برپایی مراسم بزرگداشت  در حسینیه ارشاد از سوی مسوولان، روز گذشته خانواده این پژوهش‌گر با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این اقدام اعتراض کردند.

در ابتدای این بیانیه به جایگاه علی شریعتی، به‌عنوان نماد روشنگری فرهنگی و دین پیرایی در تاریخ تحولات فکری و اجتماعی معاصر ایران اشاره شده است.

در بخش دیگری از این بیانیه که در پایگاه اطلاع‌رسانی علی شریعتی منتشر شده آمده است: «تمایل مشهود به غلبه ی جو تک‌صدایی و انحصارطلبی در شرایط کنونی که یکی از نمودهای آن این‌گونه اعمال محدودیت‌ها علیه تجمعات و حق آزادی بیان است، سیاستی سخت نابخردانه می‌نماید که به عکس، موجب واکنش جامعه و اقبال بیشتر نسل جوان به اندیشه‌های انتقادی خواهد شد. در این میان، اهل فرهنگ و تعهد اجتماعی نمی‌توانند از کنار چنین اجحافاتی نسبت به نمادها و میراث تاریخی خود به سکوت بگذرند.»

خانواده این جامعه‌شناس و محقق ایرانی در پایان این بیانیه از دوستداران، صاحب نظران و منتقدان آرای شریعتی خواستند تا از تاریخ بیست و نهم خرداد امسال به مدت یک ماه، با ارسال یادداشت‌های خود به صفحات اینترنتی ویژه سی و سومین سالگشت شریعتی با نام «بازاندیشی میراث» به برپایی بزرگداشت وی همت کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,