Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
زاکومی-روز نهم و خروج شیرها از آفریقا

«‌حذف کامرون با شکست برابر دانمارک»

2010 June 20

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

نهمین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با دو پیروزی و یک تساوی دنبال‌ شد و تیم‌‌های دانمارک و هلند توانستند حریفانشان را شکست دهند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دیدار تیم‌های کامرون و دانمارک از گروه پنجم رقابت‌های جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی در ورزشگاه «لوفتوس ورسفلد» شهر «پرتوریا» انجام شد که با نتیجه دو بر یک به‌سود نماینده اروپا خاتمه‌ یافت.

«اتوئو» مهاجم سرشناس کامرون و عضو «اینترمیلان» ایتالیا در دقیقه 10 برای نماینده آفریقا گل‌زنی کرد و «نیکلاس بنتنر» در دقیقه 33 بازی را به‌تساوی کشاند تا نیمه نخست با تساوی یک بر یک خاتمه یابد.

در نیمه دوم دانمارک در دقیقه 61 توسط «رومدال» به‌گل دوم رسید و تلاش یاران اتوئو برای به‌تساوی کشاندن بازی و کسب حداقل امتیاز بی‌نتیجه بود تا نماینده اروپا به‌ سه امتیاز برسد و کامرون از دور مسابقات کنار برود.

اما تیم‌های ملی فوتبال غنا و استرالیا از گروه چهارم این رقابت‌ها در ورزشگاه «رویال‌بافوکنگ» شهر«روسن بورگ» به‌مصاف یک‌دیگر رفتند که در نهایت با تساوی یک بریک به‌پایان رسید.

«پیم وربیک» سرمربی تیم‌ملی فوتبال استرالیا که تیم خود را در آستانه حذف از رقابت‌های جام‌جهانی می‌دید از همان ابتدای این دیدار از «هری کیول» مهاجم باشگاه «گالاتاسرای» ترکیه در ترکیب خود استفاده و با حملات گسترده دروازه تیم غنا را تهدید کرد. حملات استرالیا در دقیقه 11 به‌ثمر نشست و این تیم توسط «برت هولمن» هافبک خود دروازه تیم غنا را گشود.

در ادامه این دیدار حملات تیم فوتبال غنا برروی دروازه استرالیا شدت گرفت به‌طوری‌که هری کیول مهاجم تیم‌ملی استرالیا در دقیقه 25 در محوطه جریمه استرالیا مرتکب اشتباه شد و توپ را با دست لمس کرد، به‌دنبال این خطا «آساموها جیان» از روی نقطه پنالتی دروازه این تیم را باز و نتیجه را به‌تساوی کشاند.

شروع نیمه دوم با حملات تیم غنا بر روی دروازه 10 نفره استرالیا هم‌راه بود اما، بازیکنان این تیم نتوانستند از موقعیت‌های به‌دست آمده استفاده کرده و نتیجه این دیدار را تغییر دهند. این درحالی است که بازیکنان تیم ملی استرالیا نیز در ضد حملات بر روی دروازه غنا خطرناک ظاهر شدند اما، حملات آنان نیز بدون نتیجه ماند و بازی با همان نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

اما در دیگر دیدار این روز تیم‌ملی فوتبال هلند از گروه پنجم رقابت‌های‌ جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی تیم‌ملی ژاپن را با یک گل مغلوب کرد.

دیدار تیم‌های ملی فوتبال هلند و ژاپن در حالی دیروز در ورزشگاه «دوربان» آغاز شد که دو تیم در نیمه نخست نتوانستند خطر جدی بر روی دروازه یک‌دیگر ایجاد کرده و بازی بیش‌تر در میانه میدان جریان داشت.

شروع نیمه دوم با حملات گسترده بازیکنان تیم‌ملی هلند بر روی دروازه ژاپن هم‌راه بود که در نهایت «اشنایدر» در دقیقه 53 دروازه تیم ژاپن را با یک شوت زیبا گشود.

بازیکنان تیم‌ملی ژاپن بعد از دریافت این گل سعی در تغییر نتیجه داشتند که موفق به‌این مهم نشدند.

این درحالی بود که حملات تیم هلند نیز بی‌ثمر باقی ماند و بازی با همان نتیجه یک برصفر به‌پایان رسید.

هلندی‌ها پیش از این‌، تیم‌ملی دانمارک را با دو گل شکست داده بودند. تیم‌ملی هلند با کسب پیروزی مقابل تیم ژاپن شش امتیازی شد و درصدر گروه پنجم قرار گرفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,