Saturday, 18 July 2015
27 March 2023
سخنگوی وزارت خارجه ایران خبر داد:

«۱۲ نامه برای ۱۲ کشور»

2010 June 22

رادیو کوچه

سخنگوی وزارت خارجه ایران از نگارش 12 نامه توسط منوچهر متکی وزیر امور خارجه برای 12 کشور عضو شورای امنیت که به قطعنامه تحریمی علیه ایران رای مثبت دادند، خبر داد.

رامین مهمان‌پرست روز سه‌شنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران داخلی و خارجی با بیان این‌که «رویکرد کشورها در عمل با اظهاراتشان باید همخوانی داشته باشد» تصریح کرد: «بحث‌هایی که مربوط به تبادل سوخت می‌شود و می‌تواند فضا را برای همکاری‌های بعدی آماده کند، نباید تحت‌الشعاع‌ درخواست‌هایی قرار گیرد که مخالف حقوق اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است»

وی هم‌چنین با اشاره به دریافت پاسخ اعضای گروه وین افزود: «در این پاسخ‌ها بیشتر به نکات حاشیه‌ای پرداخته شده و سؤالاتی مطرح شده که البته قبلا برزیل و ترکیه به آنها پاسخ داده بودند. »

به گفته‌ی آقای مهمان‌پرست پاسخ ایران به سه کشور آمریکا، فرانسه و روسیه در حال نهایی شدن است و به زودی 12 نامه از سوی وزیر امور خارجه به 12 کشور عضو شورای امنیت که به قطعنامه رای دادند ارسال خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: «ابعاد همکاری‌های انرژی ما با سایر کشورها فراتر از تأثیرپذیری از جریانات سیاسی خاصی است که اهداف تبلیغاتی و جنگ روانی را دنبال می‌کنند. »

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,