Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
پرسه – نمایشگاه حلال 2010 در مالزی (MIHAS)

«یک نمایشگاه خوشمزه»

2010 June 25

سیمین/ رادیو کوچه

simin@koochehmail.com

هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی حلال مالزی از 23 تا 27 ژوئن در مرکز بین المللی نمایشگاهی شهر کوالالامپور برپاست.

در این نمایشگاه که امسال با شعار«گسترش اهمیت حلال» برپا شده‌است، 600 شرکت‌کننده در غالب 661 غرفه از 31 کشور جهان شرکت دارند. ایران، چین، اندونزی، سنگاپور، عربستان سعودی، فرانسه و انگلستان و تعداد دیگری از کشورها در کنار آلبانی، بلژیک، هنگ کنگ و ایتالیا که امسال برای نخستین بار در این نمایشگاه شرکت می‌کنند، حضور دارند.

امسال دولت فرانسه حمایت بسیار جدی از این نمایشگاه داشته و این کشور با شش شرکت در پاویلیون دولت فرانسه حضور دارد.

علاوه بر تولیدکنندگان محصولات غذایی صنایع بسته‌بندی، محصولات وابسته به سلامتی و آرایشی هم‌چنین بانک‌ها از دیگر شرکت‌کنندگان این نمایشگاه هستند.

برخی محصولات خوراکی زنانه – مردانه، ظروف یک بار مصرف دوستدار طبیعت، استقبال فراوان مردم مالزی و بازدیدکنندگان از آب جوی بدون الکل ساخت ایران و ارایه آلوچه و لواشک های شیرین ایرانی متناسب با ذائقه مالزیایی ها از نکات قابل توجه این نمایشگاه بود.

برخی از شرکت کنندگان ایرانی نیز خواستار حمایت بیشتر سازمان توسعه تجارت و اتاق بازرگانی از تولیدکنندگان  و شرکت کنندگان در نمایشگاه ها هستند.

ایران نیز با چندین غرفه به ارایه محصولاتی از قبیل زعفران، خشکبار،خرما، میوه و انواع نوشیدنی و شکلات در این نمایشگاه حضور چشم‌گیری دارد.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسلمان و تولید کننده خوراکی های حلال مورد توجه بازار حلال است  و البته با ارایه با کیفیت محصولات می تواند بخش عظیمی از این بازار را از آن خود کند.

این روزها بسیاری از کشورهای غیر مسلمان هم چون آلمان، فرانسه و ژاپن به  سوی تولید محصولات حلال متمایل شده اند و مردم این کشورها نیز علاقمندند تا از محصولات غذایی با برند «حلال» استفاده کنند.

گزارشی از این نمایشگاه می‌شنویم:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,