Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
زاکومی - روز چهاردهم

«حذف ایتالیا از گردونه رقابت‌ها»

2010 June 25

محمدرضا/رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

چهاردهمین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با سه پیروزی و یک تساوی دنبال‌ شد و تیم‌‌های اسلواکی، ژاپن و هلند توانستند حریفانشان را شکست دهند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیمملی فوتبال ایتالیا مدافع کسب عنوان قهرمانی با شکست مقابل اسلواکی از گردونه رقابتهای جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی حذف شد.

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایتالیا و اسلواکی در چارچوب مسابقات گروه شش جام‌جهانی در ورزشگاه «الیس پارک» «یوهانسبورگ» برگزار شد.

این دیدار مهیج و پرگل در پایان با نتیجه سه بر دو به‌سود تیم‌ملی اسلواکی به‌پایان رسید. گل‌های این تیم را «روبرت ویتک» در دقایق 25 و 74 و «کوپونک» در دقیقه 88 به‌ثمر رساندند. گل‌های تیم‌ملی فوتبال ایتالیا توسط «آنتونیو دیناتاله» در دقیقه 81 و «فابیو کواگرلا» در دقیقه 91 وارد دروازه اسلواکی شد.

تیم‌ملی ایتالیا با این شکست تلخ، در رده چهارم گروه خود قرار گرفت و با جام‌جهانی آفریقا‌ی‌جنوبی وداع کرد. به‌این ترتیب تیم‌ملی اسلواکی با کسب چهار امتیاز به‌عنوان تیم دوم از گروه شش به‌مرحله دوم صعود کرد.

اما در دیگر دیدار این روز تیم‌های ملی پاراگوئه و نیوزلند در ورزشگاه «پیتر موکابان» در «پولک وان» آفریقای‌جنوبی از گروه شش به‌مصاف هم رفتند که‌این دیدار در پایان بدون گل به‌پایان رسید و طی آن تیم‌ملی پاراگوئه با کسب پنج امتیاز صدرنشین شد و به‌عنوان تیم نخست راهی دور بعدی این رقابت‌ها شد.

اما تیم‌ملی فوتبال ژاپن با برتری مقابل دانمارک به‌مرحله دوم جام‌جهانی 2010 راه یافت تا حریف پاراگوئه در مرحله یک‌هشتم نهایی شود.

این دیدار حساس از گروه پنجم، به داوری «ژرمو دامون» از آفریقای‌جنوبی در ورزشگاه  «رویال بافوکینگ»  شهر «رستنبورگ» برگزار شد که تیم ژاپن توانست حریف خود را با حساب سه بر یک تسلیم کند.

ژاپن در نیمه نخست موفق شد با ارایه یک بازی برتر و با دوگل زیبا که از روی ضربه ایستگاهی به‌ثمر رسید، حریف اروپایی خود را نقره‌داغ کند .

ابتدا  «کی سوکه هوندا» در دقیقه 17 از روی ضربه کاشته به‌زیبایی دروازه دانمارک را باز کرد و سپس  «یاسوهیتو اندو» در دقیقه 30 از همین طریق و با ضربه‌ای غیرقابل مهار گل دوم را ثبت کرد.

در وقت دوم در دقیقه 81 تیم دانمارک یکی ازدو گل خورده را پاسخ داد که «یان دال توماسون» کاپیتان باتجربه این تیم از روی نقطه پنالتی نتیجه را دو بر یک کرد. ولی ژاپن که دست‌بردار نبود در دقیقه 88 به گل سوم رسید.

«شینجی اوکازاکی» مهاجم تازه وارد ژاپن گل سوم را ثبت کرد تا چشم بادامی‌ها سه امتیاز با ارزش از حریف اروپایی خود بگیرند. ژاپن حتا در صورت تساوی نیز به‌مرحله دوم جام‌جهانی 2010 صعود می‌کرد . این تیم در پایان رقابت‌های دور نخست، امتیازی شد و در رده دوم گروه پنجم ایستاد تا حریف پاراگوئه در مرحله بعدی شود.

اما در دیگر دیدار این گروه تیم‌ملی فوتبال هلند، در ورزشگاه  «گرین پوینت»  شهر  «کیپ تاون»  با برتری مقابل کامرون، سومین برد متوالی خود را جشن گرفت و مقتدرانه راهی مرحله بعدی جام‌جهانی شد .

در نیمه نخست ابتدا تیم‌ملی هلند توسط  «روبین ون پرسی»  در دقیقه 36 موفق شد دروازه کامرون را فتح کند. اما تیم کامرون در دقیقه 65 صاحب ضربه پنالتی شد که  «ساموئل اته ئو» کاپیتان این تیم آن را به‌گل تبدیل کرد .

در ادامه بازی این هلند بود که دومین گل خود را به‌ثمر رساند و توسط  «هونته لار» به‌این مهم دست یافت.

هلند یکی از مدعیان جام‌جهانی 2010 در دور نخست تیم‌های دانمارک و ژاپن را به‌ترتیب با نتایج دو بر صفر و یک بر صفر شکست داده بود .

به‌این ترتیب این تیم با کسب نه امتیاز از سه پیروزی متوالی، با صلابت راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شد تا در این مرحله به‌مصاف اسلواکی برود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,