Saturday, 18 July 2015
01 April 2023
آخرین مرحله در جنگ احمدی‌نژاد و هاشمی بر سر دانشگاه آزاد،

«برنامه‌ریزی برای ممانعت از ورود جاسبی به دانشگاه آزاد»

2010 June 26

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

شنیده می شود بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با هم‌کاری برخی دیگر از نهادهای شبه‌نظامی تصمیم گرفته‌اند برای اعمال فشار و تاثیر‌گذاری بر رای مجلس و قوه قضاییه روز دوشنبه با تجمع در مقابل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مانع ورود عبداله جاسبی رییس این دانشگاه به دفتر کارش شوند.

بنابر گزارش میزان، پس از تایید این خبر هاشمی رفسنجانی نیز رایزنی‌های گسترده‌ای را برای دفاع از دانشگاه آزاد انجام داده است و هم‌چنین خواستار برگزاری جلسه‌ای با حضور رهبری و سران قوا برای بررسی مسایل مربوط به دانشگاه آزاد شده که تا این لحظه دفتر رهبری هیچ پاسخی به درخواست وی نداده است.

حملات بسیج دانشجویی و گروه‌های حزب‌اله به دانشگاه آزاد و جاسبی در حالی صورت می‌گیرد که در دوران اصلاحات نیروهای انصار حزب‌اله به تجمع دانشجویان اصلاح‌طلب معترض به عمل‌کرد جاسبی حمله می‌کردند و ح- الف از رهبران این گروه در سخنانی در سال 77 دانشگاه آزاد را سنگری خوانده بود که نباید به دست اصلاح‌طلبان بیفتد.

اما پس از گذشت 11 سال امروز نیروهای بسیج دانشگاهی به فرماندهی علی‌رضا زاکانی نماینده فعلی تهران و فرمانده سابق بسیج دانشجویی و هم‌چنین رسایی از نزدیکان مصباح یزدی حملات سنگینی را برای خارج کردن گسترده‌ترین نهاد غیر‌دولتی ایران از دست هاشمی و جاسبی آغاز کرده‌اند.

علی لاریجانی رییس مجلس نیز در سخنانی با اشاره صریح به هدایت شده و هدف‌مند بودن اعتراضات علیه مدیریت دانشگاه آزاد از مراکز و نهادهایی که تجمعات علیه دانشگاه آزاد در مقابل مجلس را راه انداختند انتقاد کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,