Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
تقدیر از ‌مقاومت و صبر در دوران بازداشت

«‌دیدار موسوی و رهنورد با مفیدی‌»

2010 June 28

خبر / رادیو کوچه

«میرحسین موسوی» و «زهرا رهنورد» عصر دیروز یک‌شنبه با حضور در منزل «بدرالسادات مفیدی» دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران با وی و خانواده‌اش دیدار کردند.

بدرالسادات مفیدی که از هشتم دی‌ماه سال گذشته در زندان بود در تاریخ هفدهم خردادماه با تودیع وثیقه یک‌صد میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد. در این دیدار میرحسین موسوی ضمن دل‌جویی از خانم مفیدی و خانواده‌اش از مشقاتی که روزنامه‌نگارانی هم‌چون وی تنها به‌جرم انجام رسالت حرفه‌ای‌شان با آن مواجه شده‌اند، ابراز تاسف کرد.

زهرا رهنورد نیز با ابراز شادمانی از آزادی دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران بر نقش زنان در روند رو به‌رشد جامعه تاکید و از مقاومت و صبر خانم مفیدی در دوران بازداشتش تقدیر کرد. پیش‌تر عزت‌السادات میری، مادر بدرالسادات مفیدی در رنج‌نامه‌ای به‌دادستان تهران از ادامه بازداشت فرزندش در زندان انتقاد کرده و خواستار آزادی وی شده بود.

لازم به یادآوری است بدرالسادات مفیدی روزنامه‌نگار و دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران است که پس از تظاهرات عاشورا در روز ۷ دی ۱۳۸۸ با حکم عمومی دادستان تهران، که برای بازداشت فعالان سیاسی حاضر در مراسم تشیع آیت‌اله منتظری ارایه کردند، بازداشت شد. همسر وی مسعود آقایی نیز هم‌زمان با او بازداشت و ۵۲ روز بعد با سپردن وثیقه آزاد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,