Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
الهام:

«بی‌بصیرتی خواص قابل‌قبول نیست»

2010 June 29

خبر / رادیو کوچه

«غلام‌حسین الهام» عضو حقوق‌دان شورای نگهبان، تبعیت از دستورات ولی‌فقیه را نشانه بصیرت دانسته و گفته که قابل قبول نیست خواص جامعه امروز بصیرت نداشته باشند.

آقای الهام ادعا کرده است کسانی‌که از راه ولایت منحرف شده‌اند می‌دانند «بر حق» نیستند و عدم بصیرت خواص در سطوح عالی کشور در حقیقت نوعی جهت‌گیری انحرافی است. اظهارات این عضو شورای نگهبان در شرایطی ایراد می‌شود که «اکبر هاشمی‌رفسنجانی» رییس مجلس خبرگان رهبری اخیرن از آن دسته از مسوولان جمهوری که بصیرت را شعار و دروغ را درایت می‌دانند، انتقاد کرده بود.

شعار بصیرت برای نخستین‌بار با آغاز اعتراض‌ها به‌نتیجه انتخابات سال گذشته از سوی «آیت‌اله علی خامنه‌ای» مطرح شد. آقای خامنه‌ای مدعی است که جامعه ایران با آغاز این اعتراض‌ها دچار فتنه شده و تنها با بصیرت است که می‌توان این فتنه را خنثا کرد. خامنه‌ای و هوادارانش معتقدند تبعیت محض از گفته‌های وی نشانه بصیرت افراد در شرایط کنونی است.

غلامحسین الهام در بخش دیگری از اظهارات خود، وقف اموال دانشگاه آزاد را برخلاف اصول و مبانی مدنی عمومی کشور دانسته است. وی گفته که این اقدام در واقع کمک به‌ادامه حیات فتنه است.

گفتنی است اظهارات این عضو شورای نگهبان در شرایطی ایراد می‌شود که «اکبر هاشمی‌رفسنجانی» رییس مجلس خبرگان رهبری اخیرن از آن دسته از مسوولان جمهوری که بصیرت را شعار و دروغ را درایت می‌دانند، انتقاد کرده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,