Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
زاکومی- پاراگوئه و اسپانیا در یک‌چهارم‌ نهایی

«پرتغال حذف، اسپانیا حریف پاراگوئه شد»

2010 June 30

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

نوزدهمین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با دو‌ پیروزی دنبال‌ شد و تیم‌‌های پاراگوئه و اسپانیا توانستند حریفانشان را شکست دهند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیم‌ملی فوتبال ژاپن با قبول شکست برابر پاراگوئه از دور رقابت‌های جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی کنار رفت. در این دیدار که در ورزشگاه «لوفتوس ورسفیلد» شهر «پروتوریا» برگزار شد، ‌تیم ژاپن در ضربات پنالی با نتیجه ‌پنج‌ بر سه مغلوب پاراگوئه شد تا در عین شایستگی از دور مسابقه‌ها حذف شود.

تیم‌های ملی فوتبال ژاپن و پاراگوئه در پایان وقت‌های عادی و اضافی به‌نتیجه تساوی بدون گل دست یافتند و بازیکنان دو تیم در طول 90 دقیقه، بازی فیزیکی، درگیرانه و پایاپایی را در میانه میدان به‌نمایش گذاشتند، به‌طوری‌که فرصت‌های گل‌زنی زیادی بر روی دروازه‌های دو تیم ایجاد نشد.

در وقت‌های اضافی بازیکنان پاراگوئه با دوندگی بسیار نبض بازی را در دست گرفتند، اما مهاجمان این تیم نتواستند دروازه آبی‌پوشان ژاپن را باز کنند تا برنده این بازی نفس‌گیر پس از ضربات پنالتی مشخص شود.

در ضربات پنالتی «ادگار بارتو»، «لوکاس باربورس»، «ریوروس»، «نلسون والدز» و «کاردوز» برای تیم پاراگوئه در ضربات پنالتی گل‌زنی کردند و ضربات پنالتی «اندو»، «‌هاسبه» و «هوندا» نیز برای تیم ژاپن به‌گل تبدیل شد. اما سومین ضربه پنالتی توسط «یویجی کومانو‌« مدافع تیم‌ملی ژاپن به‌دیرک افقی دروازه اصابت کرد تا این تیم نتواند به‌مرحله یک‌چهام پایانی جام‌جهانی صعود کند.

اما در دیگر دیدار این‌روز که در ورزشگاه «گرین پویت» شهر «کیپ تاون» برگزار شد، شاگردان «دل‌بوسکه» توانستند با یک گل به‌برتری برسند و به‌مرحله یک‌چهام پایانی جام‌جهانی صعود کنند.

نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یافت اما در نیمه دوم هر دو تیم به‌موقعیت‌های متعدد گل‌زنی دست یافتند که اسپانیا فرصت‌های بیش‌تری داشت و از یکی از آن‌ها به‌خوبی استفاده کرد. «داوید ویا» گل‌زن اول اسپانیا در دقیقه 63 روی پاس «ژاوی» تنها گل این بازی را به‌ثمر رساند تا اسپانیا یاران «رونالدو» را حذف کرده و به‌جمع هشت تیم برتر، صعود کند. این تیم در یک‌چهارم نهایی باید به‌مصاف‌ پاراگوئه‌ برود که امروز ژاپن را از پیش رو برداشت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۴ Comments