Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
پس از ده سال حبس،

«ماسوری هم‌چنان محروم از حقوق اولیه»

2010 July 01

خبر / رادیو کوچه

سعید ماسوری زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر که به حبس ابد محکوم شده است با  تحمل یک سوم حبس خود هم‌چنان از حق مرخصی برخوردار نیست.

بنا به اطلاع گزارش‌گران هرانا، سعید ماسوری که به اتهام ارتباط و هم‌کاری با یک سازمان سیاسی ابتدا به اعدام و سپس به ابد محکوم شده است با گذشت ده سال تا‌کنون از داشتن مرخصی که به عنوان حقوق اولیه زندانی در قانون تعریف شده، برخوردار نبوده است. خانواده این زندانی در گفت‌وگو با گزارشگر هرانا اعلام داشت ماه گذشته برای موافقت مسوولین با مرخصی وی به دادستانی تهران مراجعه نموده است ولی دادستان تهران آقای دولت آبادی به دلیل این‌که از وضعیت پرونده این زندانی اطلاعی نداشته است پاسخ به درخواست ایشان را به آینده موکل کرد.

مادر این زندانی سیاسی می‌گوید فرزندش در دی ماه سال 79 هنگام ورود به کشور بازداشت شده است ولی وزارت اطلاعات در اردیبهشت ماه سال 80 دستگیری فرزندشان را به آن‌ها اطلاع داده است وی در سال 81 از سوی دادگاه انقلاب به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد و 3 ماه بعد در دادگاه تجدید نظر حکمش مجدد تایید شده است.

گفتنی است آقای ماسوری که هم اکنون در سالن 10بند 4 زندان رجایی‌شهر کرج به‌سر می‌برد و پیش‌تر در زندان‌های اهواز و اوین نیز تحمل حبس کرده است. وی به مدت 2 سال پیش از انتقال به رجایی‌شهر در سلول‌های انفرادی بند 209 و هم‌چنین عمومی همین بند نگهداری شده و با تقلیل حکمش از اعدام به ابد به زندان رجایی‌شهر منتقل شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,