Saturday, 18 July 2015
23 March 2023
با امضای اوباما قانونی شد،

«مصوبه تحریم علیه ایران»

2010 July 03

خبر / رادیو کوچه

رییس‌جمهوری آمریکا مصوبه تحریم گسترده ایران که هفته پیش در کنگره تصویب شد را امضا کرد و آن‌را به قانون تبدیل کرد.

به‌نقل از سی‌میل باراک اوباما در مراسمی که در کاخ سفید برگزار شد، این تحریم‌ها را شدیدترین تحریم‌هایی دانست که کنگره آمریکا تا به‌حال علیه ایران تصویب کرده است.

آقای اوباما گفت: «مجازات‌های مندرج در مصوبه کنگره، قلب توانایی ایران برای گسترش برنامه اتمی‌اش را هدف قرار می‌دهد. ایران تنها کشور عضو پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان پی تی) است که نتوانسته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را متقاعد کند که برنامه اتمی‌اش صلح‌آمیز است.»

رییس‌جمهوری آمریکا افزود: « امروزه، دولت ایران، راه بی‌اعتنایی و مبارزه‌طلبی را برگزیده، از همین‌رو، برای اعمال فشار بر آن، ما به تدریج، ائتلاف گسترده و عمیقی از جامعه جهانی به‌وجود آوردیم و ماه گذشته به تصویب شدیدترین و فراگیرترین تحریم‌های چند جانبه را در شورای امنیت به تصویب رساندیم.»

تحریم کنگره آمریکا سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز، صادرات بنزین و فرآورده‌های نفتی به ایران و شرکت‌های مرتبط با سپاه را هدف گرفته و شرکت‌هایی که بر خلاف آن عمل کنند، با قطع رابطه با بازار آمریکا مواجه خواهند شد.

این طرح در مجلس نمایندگان با  ۴۰۸ رای مثبت در مقابل ۸ رای مخالف به تصویب رسید و اکنون پس از امضای باراک اوباما، به قانون تبدیل شده و لازم‌الاجرا خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,