Saturday, 18 July 2015
27 March 2023
مطبوعات شنبه ایران،

«رییس مجلس به غرب هشدار داد»

2010 July 03

سینا / رادیو کوچه

sina.magazine@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

روزنامه ایران در صفحه نخست خود هشدار وزیر امور خارجه ایران به اعضای اتحادیه اروپا را مهم دیده و در تیتر برجسته آورده است: «اروپا خود را از هم‌کاری با ایران قدرت‌مند محروم نکند»

این روزنامه دولتی هم‌چنین در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به مصرف برق در تابستان از قول وزیر نیرو نوشت: «برق مشترکان پرمصرف در تابستان به قیمت تمام شده محاسبه می‌شود»

روزنامه‌ آفرینش تیتر «رییس مجلس به غرب هشدار داد» را برگزیده است.

رییس مجلس شورای اسلامی درباره هر‌گونه بازرسی کشتی‌های ایرانی به غرب هشدار داد و اعلام کرد: موضوع هسته‌ای ایران از طریق سیاسی و دیپلماتیک قابل حل است. ولی اگر آمریکا بخواهد به روش همیشگی یعنی تهدید ادامه دهد، برایش گران تمام می‌شود.

عنوان دیگر این روزنامه «زمان برگزاری جشنواره کن 2011 اعلام شد» است که از آغاز شصت‌وچهارمین جشنواره فیلم کن  در یازدهم می 2011 خبر داد.

روزنامه تهران امروز نیز در خصوص وضعیت آب و هوایی در روزهای اخیر مطلبی را منتشر کرده و در عنوان اصلی خود نوشت: «گرما حریف می‌طلبد»

دمای 16 شهر در آستانه 50 درجه است. موج افزایش هوا در شهرستان‌های مختلف ایران که طی چند سال گذشته، بی‌سابقه بوده است‌، هم‌چنان ادامه دارد و چنین افزایش بی‌سابقه دمایی که از 70 سال پیش تا امسال تکرار نشده، دلیلی است تا هشدارهای جدیدی از طرف شرکت توزیع نیروی برق تهران به شهروندان تهرانی داده شود.

«تحولات جدید در پرونده هسته‌ای» تیتر دیگری است که این روزنامه برگزیده است.

روزنامه خراسان تیتر اول خود را به امضای مصوبه کنگره آمریکا برای تحریم ایران توسط اوباما رییس جمهوری آمریکا اختصاص داد.

این روزنامه در بخش دیگری از مطالب خود درخصوص سرنوشت مبهم درآمدهای ناشی از صرفه‌جویی بنزین گزارشی را تهیه کرده است.

روزنامه دنیای اقتصاد هم «سراشیبی سقوط در بازار طلا» را به عنوان مهم‌ترین خبر برجسته کرده است.

«پیش‌بینی بورس بر اساس تحلیل چرخه‌های ادواری» تیتر دیگر این روزنامه اقتصادی است.

روزنامه فرهنگ آشتی گزارشی در ارتباط با آزمون سراسری کنکور منتشر ساخته و نوشته است که در صورت مغایرت غیر‌متعارف در سوابق تحصیلی و نمره داوطلبان، آزمون مجدد کنکور صورت خواهد گرفت.

این روزنامه در بخش دیگری از مطالب امروز خود به  انتشار سخنان آیت‌اله امامی کاشانی خطیب جمعه تهران پرداخته و از قول وی نوشت: «دفاع وکیل از باطل حرام است»

روزنامه کیهان در صدر اخبار خود تیتر «مقابله به مثل با قطعنامه ضد ایرانی در دستور کار مجلس» را به نقل از علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی آورده است.

«اجرای مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها در 6 استان دیگر» عنوان دیگر این روزنامه حامی دولت است.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی از اجرای مرحله نخست قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در شش استان دیگر خبر داد و گفت: «سرپرستان خانوار در این استان‌ها می‌توانند از 15 تیر با مراجعه به سامانه‌ی رفاه آی آر     (refahiir) به ثبت شماره کارت یا حساب بانکی خود اقدام کنند.»

و در پایان روزنامه همشهری در صفحه اول خود «چشم‌انداز مبهم بازار مسکن» را مهم دیده است.

رکود حاکم بر بازار مسکن موجب شده است تا در چند سال اخیر دیدگاه‌های متفاوتی در زمینه کاهش یا افزایش قیمت زمین، خانه و اجاره‌بها و چشم‌انداز آینده بازار مسکن مطرح شود.

از سوی دیگر با فرارسیدن فصل تعطیلی مدارس و گرم‌ترشدن بازار نقل و انتقال مسکن در حالی که برخی از افزایش نرخ اجاره‌بها خبر می‌دهند، وزیر مسکن و شهر‌سازی و برخی دیگر از دست‌اندرکاران این بخش مطرح شدن چنین دیدگاه‌هایی را به‌منظور ایجاد جو روانی برای افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها قلمداد کرده و از ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن و اجاره‌بها خبر می‌دهند.

«ودیعه‌های مشترکان مخابرات به سهام تبدیل نمی‌شود» خبر دیگر این روزنامه است که از قول مدیر عامل شرکت مخابرات ایران منتشر  شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران موضوع تبدیل ودیعه‌های مشترکان مخابرات را به سهام، تکذیب کرد.

در شرایطی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از امکان تبدیل ودیعه‌های مشترکان تلفن‌های همراه و ثابت به سهام یا پرداخت آن به‌صورت نقدی خبر داده بود، روز گذشته مدیرعامل شرکت مخابرات این موضوع را تکذیب کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,