Saturday, 18 July 2015
24 March 2023
مطبوعات سه‌شنبه ایران،

«بنزین تک نرخی و بدون سهمیه می‌شود»

2010 July 06

محمدرضا / رادیو کوچه

mohammadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1‌) «انتقال دانش‌جویان به محل سکونت خانواده»

ملاباشی، معاون دانش‌جویی وزیر علوم اعلام کرد: «طبق آیین‌نامه جدید نقل و انتقال دانش‌جویان، از ابتدای مهر ماه امسال هر دانش‌جویی در دانشگاه‌های دولتی، صرف‌نظر از رتبه آن دانشگاه و نمره کسب شده در آزمون ورودی می‌تواند به‌هر منطقه از کشور که خانواده‌اش مستقر است، بدون هیچ مشکلی منتقل شود»

2) «بنزین تک نرخی و بدون سهمیه می‌شود»

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به آغاز فعالیت 18 هزار دفاتر پیش‌خوان خدمات دولت از مردادماه سال جاری، از افزایش قیمت بنزین و گازوییل سهمیه‌ای در نیمه دوم امسال با اجرای طرح هدف‌مندی یارانه‌ها خبر داد و گفت: «براساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده قیمت بنزین و گازوییل سهمیه‌ای، در نیمه دوم امسال افزایش یافته، اما به‌صورت نیمه‌یارانه‌ای گران خواهد شد و بدین ترتیب سهمیه‌بندی بنزین حذف می‌شود.»

جام جم

1) «حکم بازداشت دو سرکرده اصلی منافقین»

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100879600154

دادگاه عالی جنایی عراق حکم بازداشت «مسعود رجوی»، «مریم رجوی»، «امیر کاظمی» و 37 تن دیگر از اعضای گروهک تروریستی منافقین را صادر کرد و از پلیس بین‌الملل خواست آن‌ها را دستگیر و به‌ بغداد تحویل دهد.

2) «کومورووسکی» با پیروزی‌ درانتخابات، رییس‌جمهوری لهستان شد.»

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100879638581

برونیسلاو کومورووسکی، یکی از دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در لهستان، با کسب حدود 53 درصد آرا، بر رقیب خود یاروسلاو کاژینسکی پیروز شده است. کاژینسکی یک‌شنبه شب شکست خود را پذیرفت.

کیهان

1) «انهدام چهار تانک آمریکایی و هلاکت 7 تفنگ‌دار در ناآرامی‌های افغانستان»

http://www.kayhannews.ir/890415/16.htm#other1606

حمله شبه‌نظامیان طالبان به نیروهای اشغال‌گر در ولایت پکتیای افغانستان، به هلاکت هفت نظامی آمریکایی و انهدام چهارتانک آن‌ها انجامید.

2) «دو وزیر «سارکوزی» به‌دلیل فساد مالی از کار برکنار شدند.»

http://www.kayhannews.ir/890415/16.htm#other1605

استعفای دو وزیر مشاور دولت فرانسه به‌دلیل فساد مالی، موقعیت دولت «نیکلا سارکوزی» در میان مردم کشورش را ضعیف‌تر کرده است. به‌گزارش خبرگزاری‌ها، با بالاگرفتن انتقادات از دو وزیر مشاور دولت سارکوزی به‌دلیل سو استفاده‌های مالی، رییس‌جمهوری فرانسه مجبور به‌کنار گذاشتن این دو تن از کابینه خود شد.

آفرینش

1) «رییس جمهوری طی اظهاراتی بیان کرد: «غربی‌ها با تحریم ایران برای نجات خود تلاش می‌کنند»

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=12104#66067

رییس جمهوری تلاش کشورهای غربی و آمریکا برای تحریم ایران را تلاشی برای نجات خود از بن بست ایجاد شده دانست و گفت: «چنین تحریم‌هایی هیچ‌گاه بر ملت ایران اثری نخواهد داشت.»

2) «پی‌گرد قضایی عوامل شناخته شده توهین‌ها به مجلس»

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/Article.aspx?AID=12104#66068

رییس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی خواستار پی‌گیری قضایی عوامل شناخته شده توهین‌ها به ‌قوه‌مقننه و نمایندگان شد و اعلام کرد: «من شنیدم که مقام رهبری هم از این اتفاقات اظهار ناراحتی کرده‌اند.»

تهران امروز

1) «سه میدان جدید نفت و گاز در ایران کشف شد»

http://www.tehrooz.com/1389/4/15/TehranEmrooz/316/Page/8/?NewsID=36393

وزیر نفت در نشست خبری خود در جمع رسانه‌های گروهی ضمن اعلام این مطلب در توضیح جزییات این میدان‌ها گفت: «دو میدان از این سه میدان میادین گازی و یک میدان نفتی است، میدان فروز در منطقه خلیج‌فارس به‌طول 28کیلومتر و عرض 21کیلومتر در 30 کیلومتری جنوب‌شرق جزیره کیش قرار دارد. این میدان کاملن مستقل است و ذخیره درجای آن 700 میلیارد متر مکعب گاز و 288 میلیون بشکه میعانات گازی است.»

2) «حکم توقف مجادلات در پرونده دانشگاه آزاد»

http://www.tehrooz.com/1389/4/15/TehranEmrooz/316/Page/2/?NewsID=36343

به‌دستور مقام رهبری، وقف و اجرای اساس‌نامه جدید دانشگاه آزاد متوقف شد. «از آن‌جا که مجادلات پیرامون دانشگاه آزاد اسلامی، گفت‌و‌گوهای ملال‌انگیز و غیرلازمی را بر مناسبات برخی از مسوولان تحمیل کرده است و اختلافات ملال‌انگیزی در مورد مسایل دانشگاه آزاد پیش آمده، فعلن از تصرف مبنی بر وقف دانشگاه آزاد اسلامی و هرگونه اقدام مبتنی بر اساس‌نامه جدید مصوب دانشگاه آزاد اسلامی خودداری شود و اجرای اساس‌نامه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی متوقف شود.»

همشهری

1) «هواپیمای فوق سبک برای تصویربرداری هوایی در کشور تولید شد»

http://www.hamshahri.net/News/?id=118586

جهاددانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف از طراحی و تولید هواپیمای فوق سبک که قابلیت تصویربرداری هوایی را دارد، خبر داد. مدیر هوافضای جهاد دانشگاهی دانشگاه شریف به‌ ویژگی‌های این هواپیما که توسط محققان کشورمان در جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده است اشاره کرد و ادامه داد: «وزن این هواپیما هزار و 350 گرم است و قابلیت تصویربرداری هوایی دارد و می‌تواند به‌عنوان یک هواپیمای بدون سرنشین ماموریت‌های مورد نظر را انجام دهد.»

2) «هنرمندان، برنامه 5 ساله زیباسازی تهران را تدوین می‌کنند»

http://www.hamshahri.net/News/?id=118727

11 کارگروه، متشکل از هنرمندان و استادان دانشگاه در سازمان زیباسازی شهرداری تهران تشکیل شد. مدیرعامل سازمان زیبا‌سازی‌ از فعال شدن کارگاه‌هایی در سطح شهر سخن گفت، که در نظر است ظرف 6 ماه آینده کار نورپردازی شهر را با رعایت اصلاح الگوی مصرف، مسایل زیست‌محیطی و مطابق با هویت ایرانی اسلامی به‌انجام رسانند.

دنیای اقتصاد

1) «بازار مجازی برای معامله مسکن»

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=213954

سامانه رهگیری معاملات مسکن،‌ وابسته به وزارت بازرگانی امکان تازه‌ای برای فعالان بازار مسکن فراهم کرده، که به‌موجب آن متقاضیان خرید و فروش ملک می‌توانند از طریق محیط مجازی با بازدید اینترنتی سامانه، به‌جزییات و مشخصات املاک پیش‌نهادی دست‌رسی پیدا کنند. مهم‌ترین ویژگی بازار مجازی مسکن که هم‌اکنون در تهران به‌صورت پایلوت آغاز به‌کار کرده و در سراسر کشور از نیمه دوم امسال شروع به‌کار می‌کند، رویت قیمت‌ پیش‌نهادی کلیه واحدهای در نوبت فروش در محله‌های مختلف شهر است که باعث می‌شود مالکان و بنگاه‌های مسکن برای جلب توجه متقاضیان خرید، سطح قیمت‌ها را به‌صورت رقابتی پایین بیاورند.

2) «260 هزار کشته در تصادفات جاده‌ای، 10 سال گذشته»

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=213963

به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور، در یک دهه گذشته بیش از 260 هزار نفر بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست داده و بیش از دو میلیون نفر نیز مصدوم شده‌اند، به‌گفته وی، متاسفانه اقدام هماهنگ و همه جانبه‌ای در کشور به‌وجود نیامده و هنوز کاستی‌های بسیاری در حوزه‌های مرتبط با ترافیک و حمل‌ونقل وجود دارد و زمانی‌که با افزایش تقاضای سفر مواجه می‌شویم به‌مشکلات اساسی در کشور برخورد می‌کنیم. وی افزود: «تاکید پلیس در شرایط کنونی بر عامل انسانی است، زیرا تنها عامل انسانی می‌تواند کاستی‌های بخش‌های دیگر را جبران کرده و به‌کاهش تصادفات و تلفات منجر شود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,