Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
با پشت‌سر گذاشتن تیم ملی عربستان

«بحرین در آستانه صعود به جام جهانی فوتبال»

2009 September 11

گل دراماتیک «عبدالله بابا فتادی» در دقایق تلف‌شده بازی برگشت مرحله پلی‌آف انتخابی جام‌جهانی در قاره آسیا بحرین را به آخرین شانس این قاره برای رسیدن به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی تبدیل کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری فوتبال آسیا، چهارشنبه شب و در پایان بازی‌های انتخابی جام‌جهانی در قاره آسیا، بحرین در بازی برگشت پلی‌آف در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض با عربستان به تساوی 2 بر2 رسید تا برنده مجموع دو دیدار رفت و برگشت باشد.

20090910-sport-bahrain

شاگردان ماچالا که شنبه شب در منامه میهمان خود را با تساوی بدون گل متوقف کردند با نتیجه دیشب توانستند با گل زده در خانه حریف به دیدار پلی‌آف برابر نماینده اقیانوسیه صعود کنند.

ابتدا عربستان در دوازدهمین دقیقه بازی و با ضربه «ناصر الشمرانی» از میهمان خود پیش افتاد اما بحرین 5 دقیقه قبل از پایان نیمه اول با گل «جیسی جان» بازی را به تساوی یک بریک کشاند.

در دقایق نفس گیر آخر عربستانی‌ها در دقیقه (1+90) با گل «حمد المنتشری» پیش افتادند اما عبدالله بابا فتادی در لحظه پایانی (3+90) همه امیدهای میزبان را نقش بر آب کرد تا امید بحرین برای صعود زنده بماند.

الشمرانی بعد از آن گل اول را زد که «یاسر القحطانی» با عبور از بازیکن بحرینی او را در موقعیت نزدیک به دروزاه بحرین صاحب توپ کرد. جان هم از روی سانتر «عبدالله عم» از مقابل چارچوب توپ را به تور« ولید علی» چسباند.

یاسر القحطانی یک‌بار دیگر در دقت تلف شده موثر بود و با پیدا کردن«المنتشری» توپ را روی سر او انداخت تا میزبان در آستانه صعود قرار بگیرد اما کرنر «سلمان عیسی» و ضربه سر فتادی توپ را در گوشه دروازه عربستانی‌ها قرار داد تا جشن تماشاگران میزبان خیلی زود و تا 4 سال دیگر خراب شود.

بدین ترتیب عربستان از راه‌یابی به جام‌جهانی بازماند تا پس از 4 بار صعود پی در پی به این رقابت‌ها، این بار جدال تیم‌های برتر جهان در آفریقای جنوبی را از خانه دنبال کند. بحرین هم این فرصت را دارد تا با غلبه بر نیوزلند برای اولین بار حضور در جام جهانی را تجربه کند.

به این ترتیب بحرین در دیدار پلی‌آف آخر با نیوزلند قهرمان اقیانوسیه بازی می‌کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|