Saturday, 18 July 2015
27 March 2023
زاکومی- با شکست اروگوئه،

‌«هلند اولین فینالیست جام‌جهانی‌»

2010 July 07

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

بیست‌ودو‌مین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با یک پیروزی دنبال‌ شد و تیم‌‌ هلند توانست حریف خود را شکست دهد و جواز حضور در فینال را کسب کند. این در حالی است که تیم اروگوئه پس از پیروزی مقابل غنا در مرحله یک چهارم پایانی به‌این مرحله راه یافته بود و هلند با از پیش رو برداشتن برزیل به‌این مرحله رسید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیم ملی فوتبال هلند با برتری 3 بر 2 مقابل اروگوئه جواز حضور در دیدار پایانی جام‌جهانی 2010 را به دست آورد.

این دیدار در ورزشگاه «گرین پوینت» شهر «کیپ تاون» آغاز شد و نارنجی‌پوشان هلند با برتری برابر حریف خود راهی فینال شدند.

هلند در نیمه نخست با گل دقیقه 18 «جیووانی ون برونک‌هورست که از فاصله‌ای دور به ثمر رسید از حریف خود پیش افتاد، اما «دیگو فورلان» در دقیقه 41 پاسخ گل زیبای کاپیتان هلند را داد و از پشت محوطه جریمه با شوتی سرکش دروازه حریف را گشود تا نیمه اول به تساوی بکشد.

در نیمه دوم نیز بازی متعادل پیش می‌رفت اما «وسلی اسنایدر» در دقیقه 70 با شوتی از پشت محوطه جریمه گل دوم هلند را به ثمر رساند تا بخت شاگردان «فان مارویک» برای پیروزی افزایش یابد.

اروگوئه برای جبران گل خورده بازی را ادامه داد، اما باز هم این هلند بود که به گل رسید و «آرین روبن» در دقیقه 73 با ضربه سر سومین گل نارنجی‌پوشان را وارد دروازه حریف کرد.

در حالی‌که همه منتظر پایان بازی با نتیجه 3 بر یک بودند، اروگوئه در دومین دقیقه از وقت‌های تلف شده توسط «ماکسیمیلیانو پریرا» به گل رسید تا آخرین لحظات بازی با هیجانی بسیار بالا برگزار شود. اما فرصت برای زدن گل سوم آبی‌پوشان کافی نبود و هلند 3 بر 2 پیروز شد و پس از سال‌ها جواز حضور در فینال را به‌دست آورد تا امیدوار باشد که برای نخستین بار قهرمان جهان شود.

«ایرماتوف» از ازبکستان قضاوت این دیدار پربرخورد را برعهده داشت. وی به «پریرا» و «کاکرس» از اروگوئه و «اسنایدر»، «بولاهروز» و «فان بومل» از هلند اخطار داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,