Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
مطبوعات شنبه ایران،

«‌مشکلی برای خرید بنزین نداریم»

2010 July 10

محمدرضا / رادیو کوچه

mohammadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عناوین مطبوعات شنبه ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

جام جم

1) ملت ایران تهدیدها را به‌فرصت تبدیل می‌کند.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100879954897

امام جمعه موقت تهران با اشاره به صدور قطع‌نامه 1929 شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: «ملت ایران تهدیدها را تبدیل به‌فرصت می‌کند و تبدیل به فرصت هم کرده و پیشرفت‌های هسته‌ای ما دقیقن در همین سال‌ها بوده است و هرچه شما فشار را تشدید کنید عزم و اراده این ملت مصمم‌تر خواهد شد، شما در چند سال اخیر سه قطع‌نامه دیگر هم علیه ملت ایران صادر کرده‌اید، سال 1384 ، 1385 و1387 و این قطع‌نامه تا الان آخرین قطع‌نامه‌ای است که شما صادر کرده‌اید اما چه چیزی گیر شما آمده است.»

2(تهدید دشمن موجب تقویت ما می‌شود.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100879950348

رییس جمهوری اسلامی ایران تحریم‌ها را یک اقدام شکست خورده دانست و گفت: «تهدید دشمن موجب تقویت ما می‌شود ما اصلن نگران خود نیستیم بلکه نگران آن‌ها هستیم که به دره‌های ضدبشری سقوط خواهند کرد.» به گزارش مهر ، دکتر محمود احمدی‌نژاد در حاشیه اجلاس سران دی هشت در کنفرانس خبری گفت: «زورگویان را باید با استفاده از فرهنگ و تمدن، ادب کرد. ایران بزرگترین تمدن جهانی را در اختیار دارد، تمدن و فرهنگی که متعلق به‌همه ملت‌هاست. ملت ایران همواره بدنبال منطق ، تعامل و گفت‌و‌گو بوده است اما آن‌ها به‌جای گفت‌وگو از تهدید و سلاح برای اظهارنظرشان استفاده می‌کنند،  زمانی که قطع‌نامه اخیر منتشر شد ایران در حال گفت‌گو بود، آن‌ها خیال می‌کنند با اعمال زور و تهدید می‌توانند از ملت ایران امتیاز بگیرند در حالی‌که کاملن در اشتباه هستند.»

3) مشکلی برای خرید بنزین نداریم.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100879948477

معاون پارلمانی رییس جمهوری با بیان این‌که در حال حاضر مشکلی برای خرید بنزین نداریم‌، گفت: «در سال آینده در تولید بنزین خودکفا می‌شویم و در یک سال پس از آن نیز به‌جمع صادرکنندگان بنزین می‌پیوندیم.

4) کشف بزرگترین محموله مواد مخدر.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100879948747

پلیس برزیل از کشف بزرگ‌ترین محموله مواد مخدر در تاریخ این کشور خبر داد. به گزارش واحد مرکزی خبر، منابع وابسته به‌پلیس ویژه بزرگراه‌های برزیل اعلام کردند، بیست و یک و نیم تن ماده مخدر «ماریجوانا» را در ایالت «بارانا» از ایالت‌های جنوبی و هم‌مرز با پاراگوئه کشف کرده‌اند. این محموله در کامیونی که بار آن چوب و آهن پاره بود جاسازی شده بود. راننده کامیون که به‌هم‌راه محموله بازداشت شده است در صورت مجرم شناخته شدن، باید در انتظار حکم، تا پانزده سال حبس باشد.

همشهری

1) قطعنامه تحریم، ربطی به نیروگاه بوشهر ندارد.

http://www.hamshahri.net/News/?id=118906

رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: «سایت بوشهر جز تحریم نیست و مسوولان روسی بارها بر این مسئله تاکید کرده‌اند،  از این‌رو قطع‌نامه‌ها ربطی به‌ بوشهر ندارند.»

به‌گزارش ایسنا، علی‌اکبر صالحی که برای بازدید از نیروگاه هسته‌ای بوشهر به‌این شهر رفته بود و در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت، ادامه داد: «اما در بحث غنی‌سازی در برخی از تجهیزات جانبی مثل تجهیزات اندازه‌گیری، ممکن است مشکلاتی پیدا کنیم.همان‌طور که خیلی از تجهیزات را خودمان تولید کردیم اگر درخصوص این تجهیزات هم با مشکل روبه‌رو شویم در این خصوص هم وارد عمل می‌شویم و این تجهیزات را می‌سازیم.»

2) پیشنهادهای ایران برای ارتقای D8 و حل مشکلات جهانی.

http://www.hamshahri.net/News/?id=118927

رییس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سران کشورهای اسلامی در حال توسعه دی هشت که در «آبوجا» پایتخت نیجریه در حال برگزاری است، پیشنهادهای کشورمان را برای ارتقای جایگاه این گروه و حل مشکلات جهانی ارایه کرد. آقای احمدی‌ن‍ژاد در این اجلاس با اشاره به‌وضع پرتلاطم جهان و نارضایی مردم از این وضع گفت: «بیش‌تر نارضایتی‌ها به عمل‌کرد خودخواهانه بعضی دولت‌ها و ناکارآمدی نظام‌های بین‌المللی برمی‌گردد که ریشه آن را باید در اندیشه مادی جستجو کرد، این همان اندیشه‌ استعماری است که بر اثر قیام‌های استقلال‌طلبانه ملت‌ها تغییر چهره داده است.»

3) نخستین افزایش نرخ سود در کره جنوبی پس از بحران مالی.

http://www.hamshahri.net/News/?id=118935

بانک مرکزی کره‌جنوبی تصمیم گرفت نرخ پایه سود در این کشور را با 25 واحد افزایش به 2.25 درصد برساند،که نخستین افزایش نرخ پس از بحران مالی جهانی در پاییز 2008 است.خبرگزاری آلمان از سئول در کره‌جنوبی گزارش داد، در 16 ماه گذشته و پس از آن‌که بانک کره نرخ سود را بارها از اکتبر 2008 تا فوریه 2009 از 5.25 درصد کاهش داد تا اقتصاد این کشور را تحریک کند، این نرخ در پایین‌ترین سطح تاریخی خود و معادل 2 درصد باقی مانده بود. این بانک اعلام کرد فعالیت اقتصاد داخلی کره‌جنوبی رشد صعودی خود را حفظ کرده و در بخش صادرات هم‌چنین است.

4) بخت با نخست ‌وزیر استرالیا یار شد.

http://www.hamshahri.net/News/?id=118932

تخم مرغی که به سوی نخست وزیر استرالیا پرتاب شده بود، با فاصله اندکی از کنار او گذشت. خبرگزاری آلمان از سیدنی گزارش داد، این حادثه روز جمعه و زمانی روی داد که جولیا جیلارد (Julia Gillard) به ساختمانی در پرث (Perth) وارد شد. تخم مرغ از او گذشت و پیش از آن‌که بر اثر برخورد به دیوار بشکند، به‌یک محافظ امنیت خورد. مرد پرثی 55 ساله که تخم‌مرغ را پرتاب کرده بود، بازداشت شده است. جیلارد بعد از این حادثه با تمسخر گفت که این مرد احتمالن فکر کرده او برای صبحانه تخم‌مرغ می‌خواسته است. انگیزه این مرد از پرتاب تخم‌مرغ مشخص نیست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,