Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
اسراییل خطاب به سازمان ملل:

«کشتی لیبیایی کمک به غزه را متوقف کنید»

2010 July 10

خبر / رادیو کوچه

اسراییل روز جمعه تلاش کرد با اقدامات دیپلماتیک از حرکت کشتی لیبیایی امدادرسان به غزه جلوگیری کند.

به نقل از روزنامه اسراییلی «هاآرتص»، «گابریلا شالیو» سفیر اسراییل در سازمان ملل در نامه‌ای رسمی به بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل نوشت که اسراییل از جامعه بین‌الملل می‌خواهد تا با اعمال نفوذ بر دولت لیبی از حرکت کشتی لیبیایی به سوی نوار غزه جلوگیری کند.  کشتی لیبیایی «امید» قرار است از سواحل بندر آتن پایتخت یونان به منظور کمک‌رسانی و انتقال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه، عازم این منطقه ‌شود.

بنا بر این گزارش،‌ این کشتی دو هزار تن موادغذایی ضروری و دارو را برای انتقال به نوار غزه حمل می‌کند.

بر اساس برخی گزارش‌ها حرکت این کشتی به سوی غزه تا امروز به تاخیر افتاده است.

گابریلا شالیو در ادامه نامه خود به دبیر کل سازمان ملل اضافه کرد که تل‌‌آویو این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که تحت قوانین بین‌المللی ازنقض محاصره دریایی کنونی نوار غزه توسط این کشتی جلوگیری کند.

سفیر اسراییل‌ در این نامه از جامعه بین‌الملل خواست تا شهروندان خود را از حضور در این چنین اقدامی دل‌سرد کنند و تاکید کرد که این رژیم از جامعه بین‌الملل انتظار دارد این اطمینان را ایجاد کند که این کشتی به سوی غزه حرکت نخواهد کرد.

لازم به یادآوری است طرح اعزام این کشتی به غزه به مدت‌ها قبل برمی‌گردد اما هجوم اسراییلی‌ها به کشتی مرمره موجب شده است تا در اعزام کشتی‌های دیگر به‌این منطقه اختلال وارد شده و کشورهای دیگر با احتیاط بیش‌تری به‌این امر اقدام کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,