Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
زاکومی- با شکست اروگوئه به دست آمد

«‌مدال برنز برای ژرمن‌ها‌»

2010 July 11

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

بیست‌وچهارو‌مین‌ روز مسابقات‌ جام‌جهانی با یک پیروزی دنبال‌ شد و تیم‌‌ آلمان توانست با پیروزی سه بر دو تیم اروگوئه را شکست دهد و به مقام سوم، جام جهانی 2010 برسد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

این دیدار که  در ورزشگاه «نلسون ماندلا» شهر «پورت الیزابت» برگزار می‌شد، در نیمه نخست جذاب و با موقعیت‌های گل متعدد برای هر دو تیم هم‌راه بود و هر تیم یک بار به گل رسید.

در دقیقه 19 «شواین اشتایگر» از پشت محوطه هجده قدم شوتی محکم روانه دروازه اروگوئه کرد که با دفع دروازه بان هم‌راه بود اما در برگشت «توماس مولر» دروازه حریف را گشود تا آلمان پیش افتد.

در ادامه اروگوئه چند حمله را طراحی کرد و در دقیقه 28 «کاوانی» در موقعیتی تک به تک دروازه «هانس‌یورگ‌بوت» را گشود تا بازی در نیمه اول با تساوی خاتمه یابد.

در نیمه دوم اروگوئه بود که بهتر بازی را شروع کرد و به گل رسید. «دیه‌گو فورلان» با ضربه‌ای چکشی دروازه آلمان را گشود تا نماینده آمریکای جنوبی به کسب عنوان سوم امیدوار شود اما «یانسن» در دقیقه 57 بازی را به‌تساوی کشاند.

آلمان در ادامه بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داد و در دقیقه 82 توسط «خدیرا» به گل سوم رسید تا سه بر دو پیروز شده و همانند جام جهانی 2006 به مقام سوم دست یابد.

«فورلان» در آخرین ثانیه های این بازی از روی یک ضربه ایستگاهی تیر دروازه آلمان را به‌لرزه در آورد.

«یواخیم لو» سرمربی آلمان در این دیدار برخی از نیمکت‌نشینان تیمش را در ترکیب اصلی قرار داد و سایر ذخیره‌ها را نیز در جریان بازی به‌میدان فرستاد تا به غیر از دروازه‌بان سوم، سایر نفرات در جام جهانی بازی کرده باشند.

«بنیتو آرچوندیا» از مکزیک قضاوت این دیدار را برعهده داشت،‌ وی به «آئوگو و کاکائو» از آلمان و «پرز» از اروگوئه اخطار داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,