Saturday, 18 July 2015
22 October 2021
به بهانه مبارزه با بدحجابی،

«تجاوز و قتل در تبریز»

2010 July 12

خبر / رادیو کوچه

چندی پیش سه عضو نهاد شبه‌نظامی بسیج با سو‌استفاده از مدارک شناسایی خود، دختر جوانی را در شهر تبریز ربوده و پس از ضرب‌و‌شتم و تعرض و تجاوز به‌وسیله سلاح گرم او را به قتل رسانده و جسد وی را در بیرون شهر رها کرده‌اند. این موضوع باعث حساسیت افکار عمومی و تالم شدید مردم منطقه شده است.

بنا به اطلاع گزارش‌گران هرانا، پس از مفقودشدن دختر جوانی در شهر تبریز با نام الناز – ب. 26 ساله، خانواده او مراتب مفقودشدن وی را به تمامی نهادهای مربوطه اطلاع دادند و پس از یک هفته تجسس جسد وی در پزشکی قانونی در حالی‌که پزشکی قانونی پس از آزمایشات از تعرض، ضرب و شتم، تجاوز و قتل به‌وسیله شلیک سلاح گرم را تایید می‌کرد به خانواده تحویل داده شد. نیروی انتظامی محل کشف جسد را اطراف گورستان امامیه تبریز اعلام کرده است.

با اعلام شکایت خانواده نیروهای انتظامی سه شهروند تبریزی عضو فعال بسیج را بازداشت، که متهم ردیف اول در اداره آگاهی به تمام موارد فوق اعتراف کرده است. وی عنوان کرده که با عنوان امر به معروف و تذکر بابت بدحجابی که در قالب طرح «حجاب و عفاف» از سوی بسیج و نیروی انتظامی تعریف می شود وارد خودروی این دختر جوان در منطقه ولی‌عصر تبریز می‌شود و سپس با تهدید وی با سلاح گرم و سوار کردن دو تن دیگر از دوستان خود وی را به خارج شهر کشانده و مورد سو استفاده قرار می‌دهند و پس از این اقدام با شلیک سه گلوله به ناحیه سینه نام‌برده را از پای در می‌آورند.

در حال حاضر گفته می‌شود متهم اصلی این پرونده به‌دلیل حساسیت موضوع، در اختیار سپاه پاسداران است. عضویت وی در نیروی شبه‌نظامی بسیج، حمل سلاح گرم، حضور نیروهای رده بالای سپاه در خانواده وی و همین‌طور استفاده از کارت شناسایی و عنوان طرح مبارزه با بدحجابی به حساسیت‌های این موضوع در افکار عمومی افزوده است.

گفتنی است چندی پیش به علت رفتارهای نامناسب در بازداشتگاه کهریزک دادگاهی برگزار شد و دو نفر از متهمان پرونده به حکم قصاص محکوم شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,