Saturday, 18 July 2015
24 March 2023
پس از خودداری از حضور در چین،

«احضار شطرنج‌بازان خاطی به کمیته انضباطی»

2010 July 12

خبر / رادیو کوچه

مدیر روابط عمومی فدراسیون شطرنج طی حکمی اعلام کرده است شطرنج‌بازانی که از حضور در مسابقات قهرمانی رده‌های سنی آسیا سرباز زدند به کمیته انضباطی فراخوانده می‌شوند.

کشوریان، مدیر روابط عمومی فدراسیون شطرنج، با تایید خبر عدم حضور «رعنا» و «غزال حکیمی‌فرد»، «مینو عسگری‌زاده» و «ساراسادات خادم‌الشریعه» در مسابقات قهرمانی رده‌های سنی آسیا که هم‌اکنون در پکن در حال برگزاری است، اظهار کرد: «با توجه به این‌که هواپیمای این افراد بعد از پرواز به‌دلیل نقص فنی دوباره به فرودگاه امام‌خمینی برگشت، خانواده‌های آن‌ها مانع از حضور این شطرنج‌بازان در پرواز شدند.»

وی تاکید کرد: «مطمئنن بعد از بازگشت سایر افراد و سرپرست تیم، کمیته انضباطی تشکیل شده و این چهار ملی‌پوش به کمیته انضباطی فراخوانده می‌شوند تا بعد از شنیدن گزارش سرپرست و اتفاق‌های روز پرواز در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری شود. البته با توجه به سن کم شطرنج‌بازان و این‌که خانواده‌های آن‌ها مانع از حضورشان در مسابقات قهرمانی رده‌های سنی آسیا شدند در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.»

مسابقات قهرمانی رده‌های سنی آسیا هم‌اکنون در پکن در حال برگزاری است که به‌جز این چهار نفر 43 شطرنج‌باز 8 تا 18 سال ایران در این مسابقات حاضر شدند.

لازم به یادآوری است تیم‌ملی رده‌های سنی شطرنج دختران و پسران که برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا چهارشنبه ساعت 19 و 55 دقیقه از فرودگاه امام‌خمینی راهی پکن شده بودند هواپیمای آن‌ها پس از پرواز به‌دلیل نقص فنی دوباره در فرودگاه امام به زمین نشست. پس از این فرود اضطراری چهار ملی‌پوش ایران تیم ملی را در پرواز مجدد به پکن هم‌راهی نکردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,