Saturday, 18 July 2015
20 March 2023
مطبوعات پنج‌شنبه ایران،

«‌طمع روس‌ها به بازار بنزین ایران‌»

2010 July 15

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1(مسوولان برای رویارویی با هر شرایطی آماده باشند.

رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و اعضای سپاه پاسداران تاکید کردند: «بدون کوچک‌ترین تردید ملت بزرگ ایران و جمهوری اسلامی هم‌چون گذشته پیروز میدان رویارویی مستمر با دشمنان خواهد بود، آن‌چه حرکت انقلاب را در همان مسیر اصلی، امکان‌پذیر کرده، عشق ملت ایران به اسلام است که اگر مسیر عوض شود و اسلام از دست برود، پای زورگویان و متجاوزان به کشور باز خواهد شد.»

2) احمدی‌نژاد: «ارتقای فرهنگ عمومی رابا قوت دنبال می‌کنیم.»

رییس‌جمهوری در جلسه هیت دولت طی اظهاراتی بیان کرد: «دولت دهم در پیگیری روی‌کرد فرهنگی خود مصمم است و با توجه به تدریجی‌ بودن تاثیرات برنامه‌ریزی‌های فرهنگی، تلاش برای ارتقای فرهنگ عمومی را با قوت و جدیت دنبال خواهد کرد.

جام جم

1) قانون ‌اساسی به شورای‌ نگهبان بهایی بی‌نظیر داده است.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880392513

آیت اله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در سال‌روز تاسیس این نهاد درگفت گو با روابط عمومی این شورا به بیان دیدگاه‌های خود در رابطه با وظایف عملکرد و تاسیس شورای نگهبان پرداخت و تاکید کرد: «قانون ‌اساسی به شورای‌ نگهبان بهایی بی‌نظیر داده است و در بیست و یک اصل قانون اساسی نام شورای‌ نگهبان برده شده و مسوولیت‌های سنگین و سرنوشت‌ سازی در نظام جمهوری اسلامی مانند اظهارنظر در مورد مصوبات مجلس شورای‌ اسلامی از نظر انطباق با شرع و قانون اساسی به‌آن داده شده است، قانون اساسی مجلس را بدون شورای‌ نگهبان فاقد اعتبار دانسته است.»

2) عرضه گوشت قرقیزستانی‌ در بازار.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100880401787

با هماهنگی‌های صورت گرفته و با هم‌کاری وزارت بازرگانی و شبکه دام‌پزشکی کل کشور و نهادهای ذیربط، مشکلات واردات گوشت قرقیزستان برطرف شده و تا پایان هفته جاری به‌صورت گسترده عرضه می‌شود. با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان تدابیر ویژه‌ای برای کاهش قیمت گوشت و عرضه گسترده آن در این ماه مبارک اندیشیده شده است.

همشهری

1) احضار کاردار کانادا به وزارت امور خارجه.

http://www.hamshahri.net/News/?id=119327

کاردار کانادا در خصوص نقض حقوق بشر در برخورد با تظاهر کنندگان علیه اجلاس «G20» به وزارت امور خارجه احضار شد. به گزارش ایسنا، عصر چهارشنبه کاردار موقت کانادا در کشورمان به اداره حقوق بشر وزارت امور خارجه احضار شد و در این دیدار نسبت به نقض حقوق بشر توسط پلیس ضد شورش کانادا در برخورد با تظاهر‌کنندگان منتقد اجلاس گروه 20 و نیز وضعیت دستگیر‌شدگان به نماینده کانادا اعتراض شد. نماینده کشورمان ضمن تسلیم یادداشت رسمی اعتراض جمهوری اسلامی ایران به کاردار موقت کانادا از برخورد خشن و غیرانسانی پلیس تورنتو با تظاهر‌کنندگان و نیز بازداشت گسترده آنان انتقاد کرد.

2) لاریجانی حقوق‌دانان پیشنهادی شورای نگهبان را معرفی کرد.

http://www.hamshahri.net/News/?id=119319

رییس قوه‌قضاییه اسامی پنج حقوق‌دان را به منظور انتخاب سه نفر از حقوق‌دانان شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.به گزارش ایسنا، آیت‌اله صادق آملی لاریجانی در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: «نظر به این‌که مدت عضویت سه نفر از اعضا حقوق‌دان شورای نگهبان در تاریخ ‌٢۵/۴/٨٩ به پایان می‌رسد، بدین وسیله در اجرای بند ‌٢ از اصل ‌٩١ قانون اساسی آقایان:

‌١-محمد سلیمی، رییس شعبه ‌٣١ دیوان عالی کشور.

‌٢-احمد بیگی حبیب‌آبادی، مشاور رییس قوه قضاییه

‌٣-محمدرضا علیزاده، عضو فعلی حقوق‌دان شورای نگهبان

‌۴-محمدهادی صادقی، ‌عضو هیت علمی دانشگاه شیراز

‌۵-سیامک ره‌پیک، رییس دانشکده علوم قضایی و خدمات اداری

به مجلس محترم معرفی می‌شوند تا سه نفر حقوق‌دان شورای نگهبان از بین ‌آنان انتخاب شوند.

تهران امروز

1) زمزمه تعویق اجرای قانون یارانه‌ها.

http://www.tehrooz.com/1389/4/24/TehranEmrooz/323/Page/8/?NewsID=37592

محمدرضا فرزین، سخن‌گوی کارگروه طرح تحول اقتصادی اول مهر‌ماه را زمان مناسبی برای اجرای قانون یارانه‌ها ندانسته ولی در عین حال تاکید کرده که دولت این قانون را در نیمه دوم سال اجرا خواهد کرد . آنگونه که خبرگزاری فارس گزارش داده است مصادف شدن اول مهر ماه با ماه رمضان و بازگشایی مدارس دلیل تعویق احتمالی اجرای قانون یارانه‌ها خواهد بود.

2) طمع روس‌ها به بازار بنزین ایران.

اگر سود داشته باشد حاضریم بنزین هم بفروشیم .

http://www.tehrooz.com/

تاسیس بانک مشترک ایران – روسیه، توسعه هم‌کاری‌ها در حوزه‌های برق، انرژی هسته‌ای، انرژی‌های نو و تجدید‌پذیر، همکاری در زمینه ترانزیت، سوآپ نفت و گاز و افزایش تولید نفت خام از دیگر توافق‌های جدید در این نقشه‌راه است. این توافق جدید به دنبال تشکیل کارگروه مشترک ایران و روسیه حاصل شده است که پیش‌بینی می‌شود امکان همکاری‌های بلند‌مدت را بین صنایع نفت و گاز ایران و روسیه به‌عنوان دو قطب بزرگ دارنده ذخایر هیدروکربوری ایجاد کند.

کیهان

1) زنان و کودکان غزه زیر گلوله خمپاره‌های ارتش اسراییل.

http://www.kayhannews.ir/890424/16.htm#other1603

در جدیدترین حمله توپخانه‌ای ارتش اسراییل به غزه ده‌ها نفر مجروح شدند و یک زن فلسطینی کشته شد. منابع پزشکی فلسطین اعلام کردند که بر اثر حمله توپخانه‌ای دیروز اسراییل به «حجر الدیک» در شرق اردوگاه «البریج» زنی 46 ساله کشته شد و افراد خانواده وی بر اثر گلوله‌های خمپاره به‌شدت مجروح شدند.

2) روسیه موشک‌های اس-400 در مرز با کره شمالی مستقر می‌کند.

http://www.kayhannews.ir/890424/16.htm#other1600

وزارت دفاع روسیه از برنامه مسکو برای استقرار سامانه موشکی اس-400 در مرزهای مشترک با کره شمالی خبر داد. به گزارش خبرگزاری «ایتارتاس» به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه، ارتش این کشور تصمیم دارد دو سامانه پدافند موشکی اس-400 در مرزهای مشترک با کره شمالی مستقر کند. این تصمیم روسیه پس از بروز تنش‌های اخیر بین دو کره بر سر غرق شدن ناوچه جنگی کره جنوبی اتخاذ می‌شود.

رسالت

1) انگلیسی‌ها برای ایجاد عملیات روانی، تفرقه و تنش در ایران ماموریت دارند.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=32580

سردار دکتر رحیم صفوی به مناسبت روز پاسدار در گفت‌ و گویی با مهر اظهار داشت: «یک‌ تقسیم کاری بین آمریکایی‌ها ،انگلیسی‌ها و اسراییلی‌ها علیه ایران صورت گرفته است، در حقیقت آمریکایی‌ها مسوولیت اعمال تحریم‌های سیاسی و اقتصادی را علیه ایران عهده دارشدند تا از طریق شورای امنیت سازمان ملل بتوانند با صدور این قطع‌نامه‌ها، تحریم را علیه ایران تشدید کنند، یا برخی از کشورهای اروپایی و عربی را از ایران جدا کنند، یعنی فشار سیاسی اقتصادی را علیه ایران رهبری کنند.

2) هاشمی باید نقش فعال تری را در کنار رهبری ایفا می‌کرد.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=32590

محسن رضایی یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری دهم در گفت‌و‌گویی ضمن انتقاد از عمل‌کرد هاشمی، موسوی و کروبی گفت: «این دو نفر «موسوی و کروبی» اشتباه بزرگی مرتکب شدند. وقتی شورای نگهبان نتایج انتخابات را اعلام کرد، باید این آقایان به آن نتایج تن می‌دادند. در انتخابات ریاست جمهوری دهم 40  میلیون نفر آمدند و ما در حقیقت دموکراسی مشارکتی را در ایران و دنیا رکورد زدیم، اما در قسمت دیگر که بخش اعتراضات بود، اولین خطا را خود فعالان و سران احزاب سیاسی مرتکب شدند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,