Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
به‌دلیل انتشار مطلبی تحت عنوان متاسفم،

«عادله ضیایی همسرآرام‌نژاد ممنوع‌الخروج شد»

2010 July 15

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا بر اساس تقاضای مدیر وبلاگ و یا انتخاب دبیر روز است و نگاهی بی‌طرفانه در آن حاکم است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. این رادیو باز نشر وبلاگستان را فرصتی برای نقد و بررسی آن می‌داند. این بخش با هدف ایجاد فرصت نقد و بررسی در فضای رسانه‌ای وب منتشر می‌شود و بی‌شک نظر نویسندگان آن است و نه رادیو کوچه. کوچه خود را موظف به انتشار عمده نظرهایی می‌داند که در وبلاگستان منتشر می‌شود و از آن مطلع می‌شود.

بر اساس اخبار رسیده از منابع آگاه در بابل  دادستانی این شهرستان در اقدامی، عادله ضیایی همسر آریا آرام‌نژاد را به‌دلیل انتشار مطلبی تحت عنوان «متاسفم» ممنوع‌الخروج کرد. این منابع گزارش می‌دهند که این اقدام دادستانی در جهت افزایش فشارها به آریا آرام‌نژاد فعال هنری و خواننده و آهنگ‌ساز در بابل است. عادله ضیایی شاعر و نویسنده  که مدت‌هاست مجوز انتشار مطالبش از سوی وزارت ارشاد لغو شده است، در اعتراض به بازداشت همسرش اقدام به نگارش رنج‌نامه‌ای در فروردین ماه 89، تحت عنوان متاسفم در وبلاگ شخصی آریا آرام‌نژاد کرده بود که در قسمتی از این یادداشت آمده است:

«متاسفم که باید بگم آریای عزیز اشتباه کرد، که فکر می‌کرد توی کشور عزیزش ،قانون، آزادی، آه! آزادی! کرامت و عدالت، کاربردی بیش‌تر از یک کلمه دل‌فریب دارن، اشتباه کرد که نمی‌دونست این‌جا ایرانه، جایی که هر اتفاقی میشه بیفته و  هر کس که قدرتشو داره می‌تونه هر کاری بکنه»

هم‌چنین  منابع آگاه گزارش می‌دهند که مدتی پس از انتشار آهنگ «علی برخیز» ساخته آریا آرام‌نژاد، در اقدامی غیر قانونی حساب جاری عادله ضیایی از سوی بانک صادرات بابل  مسدود شده است. تاکنون مسوولین بانک هیچ‌گونه دلیل موجهی برای این اقدام خود ارایه ندادند و تنها حراست بانک صادرات بابل این اقدام را دستور مقامات امنیتی ذکر کرده است.

آریا آرام‌نژاد فعال هنری، خواننده و آهنگ‌ساز است که در تاریخ 26/11/88 به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به‌دلیل انتشار آهنگ علی برخیز بازداشت شده و مدت 50 روزه بازداشت خود را در بند انفرادی زندان اداره اطلاعات ساری و زندان متی‌کلای بابل گذراند. دادگاه آریا آرام‌نژاد در تاریخ 15 تیر ماه سال جاری برگزار شد. وی به‌دلیل عدم اجازه دست‌رسی به پرونده اتهامیش، موفق به ارایه دفاعیات در روز دادگاه نگردید.

لینک یادداشت عادله ضیایی تحت عنوان متاسفم

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,