Saturday, 18 July 2015
01 April 2023
آیت‌اله صانعی در دیدار با تحریریه هفته‌نامه «اترک» در مشهد،

«فرهنگ دروغ به گونه‌ای ریشه دوانده که راست گفتن برای برخی معنا ندارد»

2010 July 16

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا بر اساس تقاضای مدیر وبلاگ و یا انتخاب دبیر روز است و نگاهی بی‌طرفانه در آن حاکم است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. این رادیو باز نشر وبلاگستان را فرصتی برای نقد و بررسی آن می‌داند. این بخش با هدف ایجاد فرصت نقد و بررسی در فضای رسانه‌ای وب منتشر می‌شود و بی‌شک نظر نویسندگان آن است و نه رادیو کوچه. کوچه خود را موظف به انتشار عمده نظرهایی می‌داند که در وبلاگستان منتشر می‌شود و از آن مطلع می‌شود.

آیت‌اله صانعی که روز پنجشنبه در جمع اعضای تحریریه «اترک» حاضر شده بود در بخشی از سخنان خود خطاب به آن‌ها به رسالت مطبوعات در بیان واقعیات جامعه و تکیه بر عنصر آگاهی‌بخشی به مردم اشاره کرده و گفت: «یکی از مواردی که باید به مردم آگاهی بدهید، این است که درد مردم باید با سخن جامعه و سخن مسوولان یکی باشد، چرا که اگر درد مردم با سخن سخن‌گویان و مسوولان متفاوت باشد، این مسئله برای ملت بدبختی می‌آورد.»

وی در ادامه اضافه کرد: «از دیگر مسایلی که مطبوعات باید به آن توجه داشته باشند، بحث دروغ‌گویی و تبدیل آن به یک فرهنگ است که متاسفانه در جامعه ما ریشه دوانده و نسبت به برخی افراد حتا از فرهنگ هم گذشته و فطری آنان شده است و دیگر راست‌گفتن برای برخی افراد معنا ندارد.»

آیت‌اله صانعی که از منصوب به حامیان جنبش سبز در ایران است در پایان و با اشاره به مشکلات اقتصادی جامعه و سختی امرار معاش مردم بر رسالت رسانه‌ها و مطبوعات در بیان دردهای جامعه تاکید کرد و ادامه داد: «آن‌هایی که باید مسایل را بدانند، می‌دانند و برخی را هم نمی‌توان نصیحت کرد. با این حال مطبوعات می‌توانند در جهت آگاهی مردم قدم‌های مثبت و موثرتری بردارند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,